Plotery tnące cieszą się w ostatnich latach coraz większym powodzeniem i zainteresowaniem. Te maszyny tnące charakteryzują się wieloma różnymi funkcjami i są dostępne w kilku formatach.

W tym artykule opowiemy więcej o ploterach tnących do papieru, folii i kartonu. Dowiemy się, w jaki sposób mogą one pomóc w Twojej pracy, jakie korzyści Ci przyniosą i który produkt powinieneś wybrać.

Rynek opakowań

Mówiąc o ploterach tnących do cięcia papieru i tektury, musimy zacząć od przeglądu dzisiejszego rynku opakowań i możliwości, jakie oferuje.

W ciągu ostatniej dekady dziedzina ta przeżywała gwałtowny wzrost. Wzrost, który osiągnął prawdziwy szczyt w ciągu ostatnich dwóch lat. Rozwijają się zarówno tradycyjne, jak i przede wszystkim spersonalizowane opakowania. Przez spersonalizowane opakowanie rozumiemy rodzaj opakowania, które dzięki swojemu wyrafinowaniu i wyjątkowości zwiększa postrzeganie jakości marki i zawartego w niej produktu, pomagając mu odróżnić się od innych produktów.

Rozwój sektora opakowań stworzył bardzo interesujące i dochodowe możliwości dla graczy na rynku i skłonił wiele małych drukarni do dokonania (lub przynajmniej oceny) zakupu plotera tnącego (jak widzieliśmy szczegółowo w naszym artykule poświęconym spersonalizowanym opakowaniom).

Plotery tnące płaskie: czym są i do czego służą ?

Plotery płaskie są nazywane “płaskimi”, ponieważ w porównaniu do ploterów rolowych wykorzystują belkę, która przesuwa narzędzia nad materiałem, zamiast przesuwać materiał pod belką.

Główną funkcją tych urządzeń jest umożliwienie operatorowi cięcia różnych materiałów bez konieczności korzystania z tradycyjnego wykrojnika. Maszyny te przetwarzają zatem materiał, nadając mu określony kształt. Precyzyjny kształt, który może mieć różne zastosowania: materiał może zostać przekształcony w pudełko, naklejkę, etykietę lub w wiele innych zastosowań, w zależności od możliwości danej maszyny.

Kolejnym fundamentalnym elementem przyczyniającym się do rozróżnienia między typami ploterów są narzędzia, które można zamontować na tych maszynach.

Często błędnie uważa się, że rozmiar jest najważniejszym czynnikiem. Prawdę mówiąc, jest to ostatni z aspektów, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy ocenie plotera. Przede wszystkim powinniśmy upewnić się, że ploter jest w stanie przetwarzać materiały, które zamierzamy obsługiwać. Wybór rozmiaru maszyny będzie następnie szedł w parze z rozmiarem przetwarzanego materiału. Ponadto, w przypadku druku, z maksymalnym rozmiarem wydruku, jaki można obsłużyć.

Plotery tnące stołowe mogą ciąć różne rodzaje materiałów. Możliwość obróbki materiału jest ściśle związana z wyborem narzędzi, w które maszyna będzie wyposażona.

Jednak plotery stołowe są zwykle używane do przetwarzania miękkich materiałów, takich jak papier, karton, materiały samoprzylepne, tkaniny, pianki i wszystkie te materiały, które mają niską odporność na przetwarzanie.

W jaki sposób plotery tnące pomagają rozwijać biznes ?

Plotery tnące z płaskim stołem do obróbki papieru i kartonu pomagają w realizacji małych nakładów, które jeszcze kilka lat temu były wykonywane tylko przy pomocy sztancowania. Obecnie jednak czynności te stwarzają realne możliwości dla drukarni cyfrowych.

Jedną z głównych przeszkód, z którymi muszą zmierzyć się wszystkie drukarnie, jest tworzenie prototypów. W przeszłości czynność ta była często pozostawiana zręczności lub umiejętnościom rzemieślnika, co czyniło z niej rodzaj niszy zarezerwowanej dla nielicznych.

W dzisiejszych czasach plotery płaskie pozwalają na przejście z fazy projektowania do fazy produkcji w bardzo krótkim czasie. Nie ma wątpliwości, że prezentacja rzeczywistego projektu jest znacznie łatwiejsza niż przedstawienie go na papierze lub na ekranie. Jeszcze bardziej intuicyjne jest zrozumienie, o ile łatwiej jest uzyskać zamówienie, prezentując modelowy odpowiednik tego, co później będzie gotowym produktem.

3 główne korzyści

Produkcja znów odbywa się wewnątrz firmy

Z fazy drukowania możemy przejść bezpośrednio do cięcia we własnym zakresie. Gotowy produkt ma swój własny cykl produkcyjny wewnątrz firmy, bez konieczności outsourcingu, a tym samym bez konieczności rezygnacji z całkowitej kontroli nad terminem realizacji. W przeciwieństwie do trendu w kierunku filozofii outsourcingu, który miał miejsce kilka lat temu, dziś, dzięki ploterom tnącym zaprojektowanym dla przemysłu opakowaniowego, podstawowa część cyklu produkcyjnego jest przywracana do wnętrza firmy. Gdy ilości do wyprodukowania maleją, outsourcing staje się trudniejszy i mniej wygodny.

Lepsza kontrola jakości

Utrzymanie cyklu produkcyjnego wewnątrz firmy przekłada się na pełną kontrolę jakości tego, co wytwarzamy. W ten sposób decydujemy, jakie standardy chcemy osiągnąć i co chcemy przyjąć, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Zlecając procesy na zewnątrz nie ma jednak możliwości pełnej kontroli nad pracą, którą wykonują dla nas inni.

100% personalizacji

Plotery płaskie do cięcia papieru i kartonu pozwalają dziś na całkowitą personalizację gotowego produktu. Personalizację, która obejmuje zarówno grafikę, jak i kształty, które chcemy nadać tworzonemu przedmiotowi. W ten sposób szanse na wyróżnienie się i ulepszenie pomysłów każdej indywidualnej rzeczywistości niewiarygodnie rosną.

Jakie plotery tnące znajdziemy na rynku i jakie wymagania spełniają ?

Oferta rynkowa obejmuje szeroką gamę produktów o charakterze ekonomicznym (przeznaczonych głównie dla hobbystów), równie szeroką gamę produktów o wysokiej cenie oraz stosunkowo niewielką gamę pośrednią, która obejmuje niezawodne produkty w przystępnej cenie, dostępne dla większości firm i drukarek.

Poznajmy wszystkie możliwości:

  • Plotery “Hobbystyczne”: maszyny zaspokajające potrzeby osób prywatnych lub wykorzystywane sporadycznie w przedsiębiorstwach, o niskich oczekiwaniach.
  • Plotery płaskie Hi-Tech (bardzo droga inwestycja): ta część rynku obejmuje, ze względu na znaczne koszty zakupu i utrzymania (w tym konserwacji), niezwykle wydajne produkty, dużą różnorodność w wyborze narzędzi, duże obszary cięcia, aplikacje do integracji w różnych sektorach użytkowania. Te maszyny tnące często kupują firmy, które mogą sobie pozwolić na połączenie ich z drukarkami wielkoformatowymi.
  • Zakres pośredni (przystępna inwestycja): w porównaniu do dwóch poprzednich typów maszyn przedstawionych powyżej, istnieje trzecia kategoria, która obejmuje plotery płaskie, które gwarantują nieco niższą wydajność niż te typowe dla zakresu hi-tech, pozycjonując się w znacznie bardziej przystępnym przedziale cenowym. Intuicyjne jest zrozumienie wygody i znaczenia tych maszyn tnących, do których należą plotery płaskie Intec.

Dlaczego warto wybrać ploter Intec ?

Jak właśnie wyjaśniliśmy, plotery tnące ze średniej półki cenowej stanowią szczególnie przemyślane i opłacalne rozwiązanie. Czym wyróżniają się maszyny tnące Intec w tym zakresie? I co jest głównym czynnikiem skłaniającym coraz większą liczbę klientów do wyboru brytyjskiej marki, jaką jest Intec?

  • Doświadczenie i solidność: Intec jest obecny na rynku już prawie 35 lat.
  • Globalna obecność: przez lata firma tworzyła własną sieć sprzedaży obecną na całym świecie. Wielu dystrybutorów, na których polegała na początku swojej historii, nadal jest partnerami Intec.
  • Innowacyjność: przez cały ten czas nigdy nie przestała wprowadzać innowacji, prezentować nowych produktów i zdobywać różnych rynków, od opakowań po etykiety.
  • Zaufanie partnerów i klientów: stawiając ich zadowolenie na pierwszym miejscu i zapewniając szybkie wsparcie, które spełnia oczekiwania, Intec buduje solidne i trwałe relacje z użytkownikami końcowymi i partnerami. Dowodem na to jest zdolność do tworzenia silnych więzi z prestiżowymi firmami i instytucjami znanymi na całym świecie.
  • Niezawodność i trwałość: Intec zwiększa swoją reputację w oparciu o wyjątkową niezawodność swoich ploterów i ich długowieczność.

Jak uzyskać więcej informacji ?

Nasz opis ploterów stołowych dobiegł końca.

W tym artykule zbadaliśmy ewolucję rynku opakowań, odkryliśmy, jakie korzyści gwarantują te maszyny i poznaliśmy plotery tnące dostępne na rynku.

Na koniec przedstawiliśmy propozycję wartości Intec.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o świecie ploterów, zalecamy przeczytanie wszystkich artykułów na tym blogu i śledzenie nas na naszych portalach społecznościowych.

Możesz też skontaktować się z nami bezpośrednio, korzystając z formularza na KONTAKT. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!