Stołowe plotery tnące i bigujące to niesamowite narzędzia. Można je używac do obróbki wielu materiałów. Produkcja naklejek, etykiet, opakowań to najpopularniejsze zastosowania. Dla wielu zakładów to duża inwestycja, co powoduje, że podjęcie decyzji o wyborze danego modelu jest trudne.

Cóż, jesteśmy tutaj, aby pomóc i podzielić się wiedzą, dlaczego nasi klienci wybierają plotery tnące z serii Colorcut Flatbed.

Po pierwsze wybieramy rozmiar stołu, aby zdecydować się na konkretny model. W przypadku serii ColorCut Flatbed pola robocze dostępne są w trzech rozmiarach 750×1095 mm (FB1175), 480×715 mm (FB775), 330-488 mm (FB575). Właśnie rozmiar stołu jest kluczowy i należy go dopasowac do oczekiwań i budżetu jakim dysponujemy.

Dostępne są dosłownie dziesiątki narzędzi tnących do cięcia praktycznie każdego materiału. Tekturowe opakowania ozdobne, kartony czy samoprzylepna etykieta wymagają wszechstronności w zakresie cięcia, ale i nacinanie, bigowania czy perforowania, ale i produkcji krótkoseryjnych opakowań, a nawet cięcia mniejszych elementów, takich jak niestandardowe wizytówki.

Sonstruowane w Wielkiej Brytanii z wieloletnim doświadczeniem produkcyjnym i wiedzą o cięciu, możesz polegać na jakości firmy Intec. Solidna konstrukcja oraz komponenty klasy przemysłowej gwarantują wydajność na wiele lat.

Jakość i wszechstronność nie są równoznaczne z koniecznością rozbicia banku. Rozsądne ceny pomogą Ci uzyskać odpowiedni system tnąco-bigujący w cenie, która zmieści się w Twoim budżecie. W połączeniu z łatwą obsługą i wsparciem technicznym otrzymujesz konkretną wartość.

A teraz zapraszamy do zapoznania się z serią Intec ColorCut Flatbed, czego przedsmak mieliśmy w poprzednim wpisie, gdy omawialiśmy automatyczny ploter stołowy FB9000 Pro.

Plotery tnące dla największych materiałów, czyli model FB 1175

Flagowy model ColorCut FB1175 został wyposażony w stół do cięcia wielkoformatowych arkuszy B1+ oraz najnowsze zaawansowane silniki, zapewniające dokładne, szybkie i wydajne cięcie. Jest on wyposażony w ulepszoną, dwunarzędziową głowicę, która zapewnia nacisk 1,5 kg przy bigowaniu i 1,2 kg cięcia. Plotery tnące z tej serii mogą przecinąć materiały o grubości do 1000 mikronów.

Plotery tnące z serii Fb1175 są produkowane z komponentów najwyższej jakości i zapewniają wysoką niezawodność oraz wiodącą w swojej klasie wydajność. Wzrok przyciąga również najnowocześniejszy 5″ dotykowy panel sterujący.

Producent kieruje się zasadą, że “czas to pieniądz” i właśnie dlatego głównym motywem przy projektowaniu jest wydajność. Pomimo tego, że ogromny stół pozwala na pracę na arkuszach o rozmiarach 800×1100 mm to operatorzy mogą umieścić na stole kilka różnych materiałów, a ploter wykona pracę za nich. Dołączone do FB1175 oprogramowanie ColorCut Pro posiada innowacyjny “tryb produktywności”. Dzięki ulepszonemu systemowi rejestracji, urządzenie doskonale nadaje się do cięcia wielu arkuszy; kamera CCD Vision3 automatycznie odnajduje pozycję każdego arkusza. Wentylator o mocy 1000W zapewnia maksymalne zasysanie arkuszy, dzięki czemu 4 x arkusze SRA3 mogą być umieszczone obok siebie. Plotery tnące FB1175 pracują niezawodnie, bez przerw. Jest to idealny partner dla Twojej firmy, który zapewni prawdziwie profesjonalne cięcie, bigowanie i perforację, o dowolnym kształcie, na szerokiej gamie materiałów do 1000 mikronów.

Kluczowe informacje :

  • Rozmiary materiałów : B1+, SRA1 lub 4SRA3
  • Zwiększona siła cięcia do 1,2 kg
  • Siła bigowania do 1,5kg
  • Niesamowita szybkość do 1200mm/s
  • Cięcie mieszanych zadań z wykorzystaniem automatycznego rozponawiania kodów QR
  • Obróbka materiałów w dowolonym kształcie, o grubości do 1000 mikronów
  • Trzy ostrza tnące ( 30,45,60) oraz bigi w dwóch rozmiarach
  • Tłumik akustyczny
  • Wymiary 1550x1350x1010 mm (108kg)

Mocne i szybkie plotery tnące, czyli FB775

Wysokiej klasy cyfrowy ploter tnący ColorCut FB775 to model przeznaczony dla średnich rozmiarów. Plotery tnące z tego modelu oferują szybkie cięcie oraz wyraźne bigowanie. Może pracować z prędkością do 1,2 m/s, a arkusz SRA3 wycina z czasie 15-45 s. Może obsługiwać materiały B2, do 580x800mm, mając do dyspozycji pole robocze 480×715 mm. Podobnie jak w przypadku FB1175 mamy szybkie pobieranie plików cięcia. Możemy umieścić dwa arkusze SRA3 obok siebie (lub cztery arkusze A4), co pozwala użytkownikom osiągnąć wysoką wydajność.

Model FB775 wyposażony jest w unowocześniony system rejestracji, obejmujący 8. generację czujników ARMS. To zapewnia niezwykle szybkie pobieranie plików zadań i rejestrację znaczników , dzięki czemu doskonale nadaje się do cięcia wielu arkuszy. Kamera CCD Vision3 automatycznie wyszukuje i znajduje pozycję każdego arkusza, zapewniając precyzyjne cięcie. Plotery tnące są sterowane za pomocą pakietu ColorCut Production Studio.

Plotery tnące wyposażone są w podwójną głowicę umożliwiającą jednoczesne cięcie i bigowanie, z naciskiem do 1,5kgf przy bigowaniu i 1,2kgf przy cięciu. Technologia trybu “blended speed” pozwala na cięcie prac o różnych kształtach.

To sprawia, że jest to “niezwykle wszechstronny” system wykrawania dla cyfrowego wykańczania druku. Urządzenie może obsługiwać materiały o grubości do 1000 mikronów. Ponieważ maszyna jest cyfrowa, oferuje możliwość produkcji prototypowych materiałów.

FB775 to naprawdę potężny, a jednocześnie kompaktowy cyfrowy wykrojnik, zapewniający dokładną i szybką wydajność produkcji. Każdy, kto go używa, może ciąć i bigować szeroką gamę materiałów i to szybko.

Dzięki trzem dostępnym trybom prędkości, cięcie i bigowanie może być ustawione na tryb wysokiej rozdzielczości dla skomplikowanych prac, tryb standardowy dla prac o różnych kształtach oraz tryb szybki dla prostych zadań. Dzięki możliwości obsługi arkuszy B2 i większych FB775 zapewnia użytkownikowi zwiększoną wydajność przy zachowaniu niewielkich rozmiarów urządzenia.

Jesteśmy przekonani, że przy swojej atrakcyjnej cenie FB775 będzie nadal popularnym wyborem naszych klientów.

Kompaktowe plotery tnące z modelu FB575

Plotery tnące określane jako FB575 mają te same cechy konstrukcyjne co FB775 i zostały wprowadzone na rynek w maju 2022r. Są dedykowane produkcji prototypów, opakowań, naklejek oraz etykiet.

ColorCut FB575 posiada zaawansowane oprogramowanie ułatwiające obsługę, stół tnący mieszczący do jednego arkusza SRA3 i jest doskonałym wyborem dla zakładów introligatorskich. Zapewnia profesjonalne cyfrowe cięcie, bigowanie i perforację, o dowolnym kształcie, na szerokiej gamie materiałów o grubości do 600 mikronów, co jest idealnym rozwiązaniem dla produkcji niskonakładowej.

Urządzenie posiada w 100% cyfrowy mechanizm cięcia. Użytkownicy mogą wycinać i bigować dowolne kształty oraz obrabiać materiały do 600 mikronów/600gsm. Plotery tnące z tej linii posiadają głowicę z dwoma narzędziami do jednoczesnego cięcia i bigowania z siłą do 1kg. Urządzenie jest wyposażone w czujnik optyczny i umożliwia dokładne śledzenie wektorowych linii cięcia/ bigowania zaprojektowanych w programach Adobe® Illustrator® i CorelDRAW®.

Ploter wyposażony jest w podciśnieniowy stół do przytrzymywania mediów i pozwala przytrzymywac nawet najmniejsze elementy. Urządzenia oferują efektywny obszar cięcia 330 x 488 mm. Każdy ploter posiada dedykowane oprogramowanie do cięcia i bigowania ColorCut Pro, z wtyczkami Adobe® Illustrator® lub CorelDRAW®. Opcjonalna stacja ColorCut Pro Server Station oferuje zwiększoną funkcjonalność przepływu pracy oraz pakiet oprogramowania do tworzenia szablonów .

Plotery tnące na każdą kieszeń

Firma Intec odświeżyła swoją ofertę cyfrowych ploterów tnących , przeznaczonych do zastosowań związanych z arkuszami, etykietami i prototypowaniem opakowań. Zaprezentowane powyżej trzy nowe maszyny mają szybsze działanie, mocniejszy docisk i bardziej intuicyjne sterowanie.

W tym roku do gamy ploterów tnących dołączyły rzy nowe modele średniej klasy. Na ich czele stoi wysoce zautomatyzowany ColorCut FB9000Pro, którego recenzję znajdziecie w poprzednim artykule.

Wszystkie plotery tnące mogą obrabiać papier, płyty, tworzywa sztuczne, winyle, czy chociażny naklejki kiss cut. To również świetne rozwiązanie w przypadku pracy z prototypami. Plotery tną z prędkością do 1200 mm na sekundę, co oznacza dwukrotnie szybsze działanie w porównaniu do poprzednich wersji.

Plotery tnące wykorzystują szybką kamerę Vision3 CCD i używają kodów QR , co zapewnia trzykrotnie szybsze wyszukiwanie i uruchamianie zadań.

Wszystkie plotery tnące zostały wyposażone w podwójne narzędzie, z uchwytem na ostrze, narzędziem do bigowania i długopisem. Wszystkie pracują na oprogramowaniu Colorcut Pro firmy Intec, które posiada bezpośrednie połączenie z Adobe Illustrator i CorelDraw zarówno na komputerach Mac i PC.

Omówione plotery mają imponujące możliwości produkcyjne i funkcje dla małego i średniego wykańczania dwu- i trójwymiarowych elementów, oferując cięcie i bigowanie praktycznie każdego materiału.

Wiesz już, dlaczego uważamy, że ColorCut jest najlepszym wyborem w kategorii plotery tnące klasy sredniej.

Dla kogo plotery tnące ?

Prawdopodobnie zastanawiasz się, jak dowiedzieć się, czy rzeczywiście powinieneś rozważyć zakup plotera płaskiego. Maszyny te są skutecznym rozwiązaniem zaspokajającym pięć podstawowych potrzeb firm graficznych, pakujących i poligraficznych.

Jeśli rozpoznajesz siebie w tego typu potrzebach, prawdopodobnie powinieneś dokładnie rozważyć zakup plotera płaskiego :

Szybkie tworzenie prototypów
Jest to kluczowe wsparcie w uzyskaniu akceptacji projektu przez klienta, ponieważ szybko uzyskasz wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądał gotowy projekt, a ostateczną wersję możesz od razu pokazać klientowi.

Zlecaj mniej pracy innym firmom
Przyspieszysz produkcję i uzyskasz większą kontrolę nad jakością i kosztami. Własna produkcja jest mniej ryzykowna z organizacyjnego punktu widzenia.  Masz wszystko pod kontrolą i lepiej zarządzasz czasem i przepływem pracy.

Wyeliminuj problem kosztów początkowych
Z ploterem płaskim produkujesz ilości wymagane przez klienta. Nie będziesz już zmuszony do produkcji dużych serii w celu zmniejszenia kosztów początkowych.

Stworzysz oryginalne projekty
Bez plotera musisz polegać na zewnętrznym dostawcy i dostosować się do gotowych matryc tnących. Z ploterem płaskim zaprojektujesz i wykonasz oryginalne projekty samodzielnie.

Lepiej reaguj na terminy
Pracując z ploterem będziesz miał możliwość negocjacji terminów wymaganych przez klienta. Możesz dać sobie możliwość wykonania wstępnej dostawy o mniejszym nakładzie, zamiast wykonać całą partię w jednym procesie produkcyjnym.To co wymieniliśmy to główne zalety jakie gwarantują plotery tnące płaskie. Ten typ maszyn w porównaniu z tradycyjną wykrawarką jest mniej wydajny do cięcia dużych ilości materiału, gdyż tradycyjna wykrawarka jest w stanie zakończyć te procesy znacznie szybciej.

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu skontaktowania się z naszymi doradcami. Z przyjemnością omówimy możliwe zastosowania w Twojej firmie i doradzimy najlepszy produkt w oparciu o Twoje potrzeby. Tak czy inaczej, daj nam znać, jak możemy pomóc Twojej firmie rozwijać się i prosperować.

Naszym klientom pomagamy w prowadzeniu działalności poprzez pomoc w sfinansowaniu prezentowanych urządzeń. Zwiększ przychody firmy bez angażowania znacznych środków własnych.