Szersza gama produktów, bardziej konfigurowalne opcje, szybsze terminy dostaw: Wraz z konsekwentnym rozwojem automatyki przemysłowej rosną również oczekiwania klientów. Nie ma znaczenia, czy jesteś małą firmą, czy dużą korporacją w branży produkcyjnej. Aby pozostać konkurencyjnym na globalnych rynkach, Twoja produkcja musi być tak oszczędna, jak to tylko możliwe.

Szukając sposobów na ulepszenia, nie zapomnij zwrócić większej uwagi na etykiety produktów. Są one nie tylko niezbędne do celów marketingowych i identyfikowalności, ale także mają ogromny wpływ na efektywność kosztową. Jeśli zastanawiasz się, czy lepiej jest drukować etykiety we własnym zakresie, ten artykuł jest dla Ciebie. Oto pięć powodów, dla których inwestycja w profesjonalną drukarkę etykiet może się opłacić!

Niższy koszt w przeliczeniu na etykietę

W wielu branżach trend produkcyjny zmierza w kierunku mniejszych partii, zwłaszcza gdy produkty mogą być spersonalizowane, zmieniają się sezonowo lub są ograniczone. Jednak zamówienie kilkuset etykiet jest zwykle nieproporcjonalnie droższe niż zamówienie większych ilości. Co więcej, większość producentów etykiet ma minimalną ilość zakupu. Ostatecznie albo płacisz więcej za mniej, ponosisz dodatkowe koszty magazynowania, albo produkujesz więcej niż potrzebujesz. Żadne z tych rozwiązań nie jest zbyt wydajne, nie mówiąc już o zrównoważonym rozwoju.

Posiadając własną drukarkę etykiet, możesz produkować tyle etykiet, ile potrzebujesz. Nawet przy użyciu jednej drukarki można z łatwością drukować setki wysokiej jakości kolorowych etykiet dziennie. Zwrot z inwestycji następuje szybko po kilku partiach.

Większa dostępność etykiet

Wyobraź sobie, że jesteś w połowie produkcji i kończą Ci się etykiety. Zdarza się to częściej niż myślisz, szczególnie w przypadku startupów i małych firm. Przestój w produkcji może naprawdę zaszkodzić Twojej firmie. Brak etykiet, brak sprzedaży! Drukarnie mogą potrzebować kilku dni, aby dostarczyć więcej materiałów eksploatacyjnych. Za dostawy ekspresowe pobierane są dodatkowe opłaty. Nie wspominając już o dodatkowej pracy i kosztach związanych z zarządzaniem relacjami z klientami…

W tym miejscu drukarka etykiet ponownie zdobywa punkty: Drukuj tyle etykiet, ile potrzebujesz i kiedy ich potrzebujesz. Dzięki opcjonalnemu nawijakowi etykiet można nawet zbierać wydrukowane etykiety na rolce do późniejszego wykorzystania w automatycznym podajniku etykiet.

Jesteś elastyczny na zmiany

Właśnie dostarczono Ci tysiące wstępnie wydrukowanych etykiet i wtedy to się dzieje: Zmiana przepisu w ostatniej chwili? Nagle konieczny rebranding? Błąd literowy zauważony zbyt późno? Nie uwierzysz, ile niewykorzystanych etykiet ląduje w koszu. Jakby to nie było wystarczająco frustrujące, musisz stawić czoła jeszcze większej presji czasu i dodatkowym kosztom nowych etykiet.

Dzięki kolorowej drukarce etykiet, takiej jak OKI Pro1040 lub 1050, można natychmiast reagować na zmieniające się wymagania. Wystarczy dostosować plik projektu etykiety i przesłać do drukarki. Nowe etykiety zostaną wydrukowane w mgnieniu oka. Produkcja może być kontynuowana!

Możesz przetestować swoje projekty etykiet

Znalezienie idealnego projektu etykiety wymaga wielu testów i przeprojektowań. Niestety, ciągłe zamawianie i odrzucanie próbek nowych etykiet od dostawcy druku może być dość kosztowne i czasochłonne.

Dzięki własnym systemom etykietowania możesz drukować i testować dowolną liczbę projektów, układów i rozmiarów etykiet. Dlaczego nie przeprowadzić testu A/B na rynku, aby dowiedzieć się, który projekt działa najlepiej?

Spełnienie nowych wymagań dotyczących etykietowania

W UE stale pojawiają się nowe wymogi dotyczące etykietowania produktów. Na przykład etykiety substancji chemicznych będą wkrótce musiały zawierać unikalny identyfikator postaci. Ponadto etykiety dla określonych zastosowań lub produktów muszą spełniać określone normy, jak ma to miejsce w przypadku etykiet GHS lub etykietowania roślin.

Dzięki własnej drukarce etykiet można zazwyczaj elastyczniej i taniej reagować na nowe wymagania. Dostępnych jest wiele rozwiązań do drukowania, które są dostosowane do konkretnych wymagań branżowych i interfejsów oprogramowania. W ten sposób można mieć pewność, że etykiety są zgodne z określonymi przepisami, a jednocześnie uzyskać wszystkie korzyści z drukowania na żądanie.

Chcesz uzyskać więcej informacji? Skontaktuj się z nami!

Nasi eksperci rozumieją, że każda firma ma unikalne wymagania dotyczące etykiet. Jako oficjalny partner handlowy i serwisowy firmy OKI, chętnie skonsultujemy się z Tobą osobiście !