Znana z innowacyjnych rozwiązań w zakresie cyfrowego cięcia, firma Intec Printing Solutions, wprowadza na rynek cyfrowy ploter stołowy B2, czyli model ColorCut FB780-T. Cyfrowy ploter płaski do lekkich prac produkcyjnych.

Intec FB780-T zapewnia głębokie, czyste bigowanie i ostre cięcie dla wysokiej jakości opakowań, P.O.S i etykiet.

Ten ploter tnący stołowy o niewielkich rozmiarach zawiera 2 narzędzia: aktywne styczne koło bigujące o imponującej sile nacisku 2,5 kg oraz pasywne narzędzie do cięcia konturowego.

Dzięki wysokiej prędkości działania, FB780-T jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich serii produkcyjnych.

FB780-T jest wydajna i dokładna, tnąc i bigując szeroką gamę produktów, od prototypowych opakowań i kartonów ochronnych, po syntetyczne produkty w punktach sprzedaży i etykiety samoprzylepne / naklejki.

Najwyższa jakość usług i szybki zwrot z inwestycji

Kerry Button, dyrektor sprzedaży Intec: “FB780-T to kolejny znaczący element serii produktów ColorCut. Ponownie wprowadzamy na rynek bogaty w funkcje produkt w bardzo przystępnej cenie, umożliwiając naszym klientom oferowanie najwyższej jakości usług i szybki zwrot z inwestycji”.

Wszystkie plotery tnące Intec oferują natychmiastowe przetwarzanie zadań podczas odczytu kodu QR i znaczników strony wydrukowanych na arkuszu. Nie jest to już jednak konieczne dzięki nowej, fantastycznej funkcji dostępnej w modelu FB780-T: funkcji wykrywania krawędzi strony. Wykrywanie krawędzi strony umożliwia przetwarzanie wydrukowanych zadań z tyłu arkusza, gdzie nie ma wydrukowanych kodów QR ani znaków strony – zapewniając dokładne cięcie i bigowanie za każdym razem.

FB780-T oferuje 2 tryby pracy: DIRECT – przy użyciu uznanego w branży oprogramowania ColorCut Pro firmy Intec bezpośrednio z komputera lub trybu HELD (praca samodzielna), w którym powtarzające się zadania mogą być wykonywane niezależnie od komputera z plikami przechowywanymi w pamięci USB, dzięki czemu każdy może ciąć arkusze umieszczone na stole płaskim!

Wystarczy umieścić stół płaski w dowolnym punkcie środowiska produkcyjnego, kliknąć SCAN na 7-calowym ekranie dotykowym i uruchomić!

Dzięki połączeniu wiodącego w branży oprogramowania ColorCut Pro, FB780-T oferuje wiele zaawansowanych funkcji wspomagających projektowanie i produkcję. Niesamowita wydajność, łatwość obsługi i przystępna cena sprawiają, że NOWY FB780-T jest idealnym partnerem do wykańczania druku.

Podsumowanie

Drugi co do wielkości ploter tnący w gamie ColorCut, FB780-T obsługuje arkusze do B2+ (580 mm x 800 mm), z maksymalnym efektywnym obszarem cięcia konturowego do 480 x 660 mm, idealnym do cięcia większych arkuszy B2 z aplikacji atramentowych lub pras drukarskich.

FB780-T to pierwszy na świecie cyfrowy ploter płaski z dwoma narzędziami stycznymi, który zawiera pasywny nóż do cięcia konturowego/wleczonego i aktywne styczne koło bigujące, zapewniając o 66% większą moc bigowania przy wadze 2,5 kg (2500 gf), dzięki czemu można wykończyć szersze spektrum materiałów, w tym foldery B2 i większe arkusze, otwierając nowe możliwości dzięki przełomowej konstrukcji.

Użytkownicy korzystają również z najnowszych, zaawansowanych serwomotorów o dużej prędkości, zapewniających dokładne, szybkie i wydajne cięcie. Ploter jest również wyposażony w ulepszony system rejestracji, dzięki czemu doskonale nadaje się do cięcia wielu arkuszy; kamera CCD Vision3 automatycznie znajdzie pozycję każdego arkusza. Wydajny wentylator o mocy 750 W zapewnia maksymalne zasysanie arkuszy, dzięki czemu 2 arkusze SRA3 mogą być wygodnie umieszczone obok siebie.