Jako Riset jesteśmy dostawcą rozwiązań dla specjalistycznych systemów druku. Jesteśmy znani z oferowania produktów, które ułatwiają produkcję wysokiej jakości etykiet do wszelkiego rodzaju zastosowań i rynków. Chcemy zaprezentować kompletne rozwiązanie do produkcji na żądanie małych i średnich nakładów etykiet. Przed Wami Graphtec DLC1000 i OKI Pro 1050.

Graphtec DLC1000 to niewielkich rozmiarów system do prostego, szybkiego i ekonomicznego wykańczania produkcji etykiet. Może być używany do obsługi wszystkich operacji, w tym odwijania wstępnie zadrukowanych rolek, laminowania i cyfrowego cięcia konturowego, usuwania odpadów z matrycy, cięcia wzdłużnego i przewijania gotowych rolek. Na uwagę zasługuje optyczna rejestracja czarnych znaków za pomocą zintegrowanej kamery, co gwarantuje dokładną, powtarzalną precyzję nawet przy skomplikowanych cięciach.

Zintegrowany ekran dotykowy umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami i procesami. W zestawie znajdują się również liczne złącza, takie jak USB, Ethernet, a także łączność WLAN w celu uzyskania dostępu do zewnętrznych zadań cięcia.

Zalety Graphtec DLC1000

Graphtec DLC1000 oferuje producentom wysokiej jakości etykiety produktowe szereg korzyści:

  • Produkcja bez marginesów: produkcja etykiet z pełnymi spadami była do tej pory wyzwaniem, ponieważ wiele drukarek rolowych ich nie obsługuje. Teraz nie jest już konieczne zwracanie uwagi na precyzyjną krawędź etykiety podczas drukowania na pełnym spadzie, ani nie jest konieczne ustawianie minimalnej odległości między etykietami.
  • Oszczędność czasu i kosztów: produkcja krótkich serii etykiet we własnym zakresie oznacza zmniejszenie przestrzeni magazynowej i kosztów. Nie ma również potrzeby zamawiania wstępnie przyciętych rolek etykiet
  • Trwałość etykiet: laminowanie zwiększa trwałość etykiet. Każdy materiał papierowy, zarówno atramentowy, jak i suchy toner, może być powlekany, eliminując potrzebę stosowania specjalnych trwałych materiałów etykietowych.

Wstępnie zadrukowane rolki o szerokości nośnika od 100 mm (3,94″) do 140 mm (5,51″) i maksymalnej średnicy rolki 200 mm (7,87″) mogą być przetwarzane, co czyni go idealnym dodatkiem do wszystkich typów drukarek rolkowych, takich jak drukarka LED OKI Pro1050 z tonerem.

OKI Pro1050

Drukarka etykiet Pro1050 firmy OKI jest oparta na technologii LED, może drukować w pięciu kolorach (CMYK + W) i obsługuje średnie i duże nakłady kolorowych etykiet na żądanie. Dzięki unikalnej opcji piątego koloru “białego”, Pro1050 wyznacza nowe standardy kreatywności w swojej klasie.

Podobnie jak drukarki laserowe, OKI Pro1050 wykorzystuje proces elektrofotograficzny z suchym tonerem, aby wywołać obraz na bębnie światłoczułym, który jest przenoszony przez ładunek elektrostatyczny za pomocą pasa transferu obrazu i utrwalany przez ciepło na nośniku. Technologia ta umożliwia tworzenie wodoodpornych i odpornych na promieniowanie UV etykiet.

W porównaniu z tradycyjnymi drukarkami laserowymi, w których obraz jest tworzony przez obracającą się wiązkę lasera, OKI Pro1050 wykorzystuje statyczne diody LED, co oznacza niższe koszty konserwacji i dłuższą żywotność. Głowice drukujące LED zapewniają precyzyjne ustawienie pikseli w celu uzyskania wyraźnych i doskonałych etykiet.

Mechanizmy drukujące z technologią LED wymagają mniej miejsca, ponieważ nie są potrzebne żadne części obrotowe ani optyczne, dzięki czemu drukarka jest mniejsza, przyjazna dla środowiska i energooszczędna, zużywając znacznie mniej surowców w procesie produkcji.

Do drukowania etykiet białych lub białych z kolorem na etykietach przezroczystych lub kolorowych klienci mogą wybierać spośród materiałów standardowych lub szerokiej gamy oryginalnych materiałów etykietowych z certyfikatem do tonerów suchych. Począwszy od papierów matowych i błyszczących, aż po przezroczyste, matowe i błyszczące folie poliestrowe, a także specjalne powłoki, takie jak teksturowane lub srebrne, złote, czarne i inne kolorowe materiały.

Rozwiązanie do drukowania i wykańczania składające się z drukarek OKI Pro1050 i Graphtec DLC1000 umożliwia produkcję wodoodpornych i odpornych na promieniowanie UV etykiet o doskonałej, realistycznej jakości druku.

Cały zestaw oferujemy jako całkowicie zmontowany i zainstalowany system gotowy do produkcji etykiet.