Druk cyfrowy etykiet to opłacalna metoda drukowania krótkich serii lub niestandardowych/ spersonalizowanych etykiet o fotograficznej jakości grafiki, wysokiej jakości tekstu i żywych kolorach. Cyfrowy druk etykiet jest wymogiem chwili. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego potrzebujesz cyfrowego druku etykiet w swojej firmie, podamy Ci bardzo wiele powodów.

Etykiety są bardzo ważne dla biznesu, ponieważ mówią o produkcie. Jeśli Twoje etykiety wymagają co najmniej 4 kolorów (CMYK), to cyfrowy druk etykiet jest najlepszym wyborem dla Ciebie. Dobra etykieta może przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, co przekłada się na większą sprzedaż. Cyfrowy druk etykiet w firmie umożliwia wykonanie spersonalizowanych etykiet w pożądanej ilości bez marnowania czasu.

Możesz drukować spersonalizowane etykiety od zaraz

Cyfrowy druk etykiet pozwala na drukowanie spersonalizowanych etykiet w ilościach, które chcesz i kiedy chcesz. Personalizowane etykiety są bardzo ważne, ponieważ biznes przechodzi z produkcji masowej na masową personalizację. Możesz myśleć o sposobach, które mogą przyciągnąć twoich klientów. Możesz zrobić spersonalizowane etykiety i zaskoczyć swoich klientów. Jeśli masz ochotę na aktualizację swojej etykiety, łatwo ją wykonać w dowolnym momencie.

Druk cyfrowy etykiet to elastyczność

Dzięki drukowi cyfrowemu możesz drukować w szerokiej gamie mediów, kolorów i rozmiarów. Masz swobodę wyboru mediów i kolorów, które uważasz, że mogą wyróżnić Twoją markę. Możesz drukować w CMYK, a nawet w kolorze białym. Biel może być wykorzystana do tworzenia unikalnych wzorów na kolorowych, przezroczystych, złotych i srebrnych nośnikach, które zazwyczaj są trudne do wydrukowania przy użyciu tradycyjnych metod. Zrób to z drukarką etykiet OKI PRO 1050, która posiada toner CMYK i biały.

Brak opóźnień

Cyfrowy druk jest szybszym procesem niż druk tradycyjny, ponieważ wymaga minimalnego czasu przygotowania. Nie wymaga zakupu drogich matryc, których używają tradycyjne drukarnie. Dzięki temu można uniknąć długiego czasu oczekiwania na dostawę wydrukowanych etykiet po zleceniu ich na zewnątrz, a także komplikacji związanych z logistyką. Czas przygotowania maszyn jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnych drukarni.

Drukuj bez żadnych limitów

Jak wiadomo, tradycyjne drukarnie wymagają wydrukowania minimalnej liczby etykiet, aby pokryć koszty produkcji, ponieważ używają ogromnych maszyn, które powodują wysokie koszty początkowe. Albo będziecie musieli zapłacić wysoki koszt za jedną etykietę, jeśli chcecie drukować małe ilości. Nie masz więc wielkiego wyboru, jeśli chodzi o ilość, jaką musisz zamówić. To sprawia, że trzeba się dwa razy zastanowić, zanim cokolwiek się zmieni. Jeśli wybierzesz cyfrowy druk etykiet, możesz drukować bez ograniczeń.

Brak nadwyżek magazynowych

Po co trzymać zapasy etykiet, których nie potrzebujesz? Wyobraź sobie, że musisz wydrukować etykiety na specjalną okazję, produkty sezonowe lub promocję sprzedaży. Nie musisz drukować więcej niż potrzebujesz. Możesz drukować w mniejszych ilościach niż tradycyjne drukarnie. Drukuj na podstawie szacowanej sprzedaży lub zapotrzebowania i oszczędzaj pieniądze na magazynowaniu, przechowywaniu i nadwyżkach magazynowych. Oszczędzaj miejsce, wysiłek i czas.

Druk cyfrowy etykiet to mniejsza ilość zaangażowanych pracowników

Jeśli decydujesz się na druk cyfrowy etykiet, nie musisz inwestować w siłę roboczą, ponieważ maszyny są łatwe w obsłudze i wymagają minimalnego szkolenia. Możesz wybrać kompaktowe i lekkie urządzenie. Przykładowo OKI Pro1050 waży tylko 60 kg, a jej wymiary to 1040 (dł) × 477 (szer) × 441 mm (wys.). Konfigurowanie nowych zadań to zaledwie kilka minut

Twórz prototypy

Prototypy sprawią, że Twoje etykiety będą wyglądały tak samo, jak Twój ostateczny projekt, który wybierzesz. Jeśli prezentujesz klientowi swój prototyp ostatecznego projektu, sprawia to, że wyróżniasz się na tle konkurencji. Możesz spróbować różnych wzorów, kolorów, mediów, a nawet czcionek. To jest trudne do zrealizowania w tradycyjnej metodzie. Można też zrobić próbny wydruk dla rynku testowego.

Ogromna oszczędność pieniędzy

Druk cyfrowy etykiet może zaoszczędzić pieniądze na wiele sposobów. Możesz zaoszczędzić na inwestycjach w zakresie kosztów maszyn, siły roboczej, kosztów przygotowania i czasu konfiguracji, co oznacza, że oszczędzasz swoje pieniądze. Możesz wybrać etykiety przyjazne dla budżetu i takie, jakie chcesz. Nie musisz płacić za drogie matryce, dodatkowe koszty przygotowania do druku i koszty logistyczne w tradycyjnych drukarniach. Ponieważ czas jest równy pieniądzom, można zdecydowanie osiągnąć większe zyski, oszczędzając czas dzięki drukowi cyfrowemu.

Druk cyfrowy etykiet to brak odpadów

Odpady są jednym z największych powodów utraty zysków. Długie czasy realizacji mogą prowadzić do marnowania czasu, jeśli wybierasz drukarnie. Co się stanie, jeśli nie będziecie w stanie wykorzystać wszystkich etykiet, za które zapłaciliście? Gdy wykonujesz małe ilości etykiet, nie musisz się martwić o marnowanie pieniędzy. Jeśli chcesz utrzymać przewagę konkurencyjną, musisz nieustannie szukać rozwiązań, które pozwolą Ci ograniczyć marnotrawstwo pieniędzy, wysiłku i czasu oraz zwiększyć ich wartość. Przykładem są nadchodzące zmiany związane z etykietami w branży spożywczej, gdzie “Najlepiej spożyć przed…” ma zniknąć z opakowań.

Wysokiej jakości wydruki

Druk cyfrowy etykiet obiecuje wysoką jakość kolorów i grafiki, drobnych szczegółów i odmian czcionek, które są bardzo ważne, ponieważ przyciągają najwięcej uwagi. Możesz wyznaczyć standard jakości etykiet, wydruków i szczegółów, które musisz wydrukować. Etykiety cyfrowe dają najbardziej żywe kolory o wysokiej rozdzielczości nawet na małych wydrukach.

Czy druk cyfrowy etykiet jest dla Ciebie ?

Cyfrowy druk etykiet to przyszłość. W prostych słowach; korzyści to jakość, koszt i elastyczność.
Jest idealny dla krótkich i średnich nakładów. Wybierz masową personalizację etykiet produktowych i zwiększ swój zysk.

Wszelkie pytania dotyczące naszych produktów?

Skontaktuj się z nami, z przyjemnością pomożemy Ci dobrać odpowiednią drukarkę i etykiety.