Prowadzisz firmę produkcyjną i zastanawiasz się nad skalowaniem produkcji ? Zastanawiasz się, jakie inwestycje mogą być konieczne, aby zaspokoić popyt i zrealizować zamówienia ? Ten przewodnik pomoże Ci podjąć decyzję, jak rozwiązać kwestię jaką jest druk etykiet.

W Riset Polska oferujemy specjalistyczne rozwiązania w zakresie urządzeń do wykańczania druku. To one pomogą Ci wprowadzić druk etykiet produktowych do produkcji własnej. W poniższym artykule dowiesz się, dlaczego tysiące firm w całej Polsce wybierają nasze urządzenia do realizacji swoich potrzeb w zakresie druku etykiet. Omówimy wszystkie kwestie, począwszy od tego, jakie branże mogą odnieść korzyści z produkcji etykiet.

Czym są etykiety produktów ?

Etykiety produktowe mają za zadanie wyróżniać produkty na rynku. Występują w dowolnej gamie kształtów i rozmiarów, ale zazwyczaj zawierają nazwę marki, nazwę produktu, opis produktu, listę składników, wskazówki dotyczące użytkowania i inne.

Etykiety produktowe mają za zadanie przyciągnąć uwagę konsumenta, zwiększyć sprzedaż, poprawić postrzeganie marki i wiele innych. Z tego powodu posiadanie wysokiej jakości etykiet produktowych jest niezwykle ważne – to one robią pierwsze wrażenie.

Etykiety produktowe są również niezbędnym elementem procesu wprowadzania produktu na rynek.

Jak tworzyć etykiety produktowe?

Aby stworzyć idealną etykietę produktu, zastanów się, jaki rozmiar i kształt etykiety chcesz uzyskać. Zmierz swój pojemnik i przetestuj różne rozmiary i kształty, aż znajdziesz odpowiednie dopasowanie. Nie ma jednej uniwersalnej etykiety na produkt i nie ma dobrego lub złego wyboru. Jest to osobista sprawa!

Następnie przystąp do projektowania. Istnieją dziesiątki programów do projektowania etykiet online, z których możesz skorzystać, aby stworzyć odpowiedni wygląd. Możesz również zlecić ten projekt grafikowi lub powierzyć go swojemu wewnętrznemu zespołowi marketingowemu.

Po przygotowaniu projektu należy zająć się produkcją etykiet.

Druk etykiet: opcje

Masz do wyboru dwie podstawowe opcje, które cieszą się zainteresowaniem firm na każdym etapie procesu. Po pierwsze zlecić to zadanie na zewnątrz lub samodzielnie wydrukować etykiety.

Zewnętrzna produkcja etykiet

Jeśli nakłady produktów są duże, przewidywalne, a projekty nie ulegają częstym zmianom, najlepszym rozwiązaniem może być wysłanie etykiet do lokalnej drukarni.

Lokalne drukarnie zazwyczaj używają komercyjnych drukarek laserowych, które dają wysokiej jakości rezultaty i mogą być zamówione, wyprodukowane i dostarczone w Twojej okolicy. Twoje projekty będą kolorowe i zostaną wydrukowane na standardowych arkuszach etykiet.

Koszt wydruku jednej etykiety może być wyższy, ale dla niektórych jest to wygodna opcja.

Jeśli masz wyjątkowe potrzeby w zakresie druku i/lub bardzo dużą ilość zamówień, specjalistyczne drukarnie wykorzystują maszyny o wartości wielu milionów, takie jak HP Indigo lub Domino. Są to zarówno drukarnie internetowe, jak i duże drukarnie zajmujące się wyłącznie etykietami.

Tego typu etykiety produktowe są zazwyczaj wykonywane przy użyciu matryc drukarskich, które wiążą się z kosztownymi opłatami wstępnymi i wymagają dłuższych terminów realizacji. Są one dostarczane w postaci rolek i są przeznaczone do stosowania w specjalnych maszynach.

Samodzielny druk etykiet na produkty

Druk etykiet we własnym zakresie zapewnia firmom kontrolę i elastyczność. Druk etykiet metodą “DIY” jest najlepszym rozwiązaniem dla małych firm i start-upów o niskim nakładzie produkcji. Proces ten jest zazwyczaj wykonywany na standardowej drukarce atramentowej lub laserowej. Urządzenia te przyjmują jedynie arkusze papieru (od rozmiaru koperty do formatu A4) i mogą drukować do 50 stron na minutę. 

Dzięki profesjonalnym etykietom produktowym nadasz swoim przedmiotom wyjątkowy wygląd. Cyfrowe drukarki etykiet oferują zupełnie inne możliwości i rezultaty niż zwykłe drukarki biurowe lub komercyjne. Zostały zaprojektowane do drukowania etykiet o wysokiej jakości i są idealne dla firm o średnim i dużym nakładzie. Świetnie odnajdą się również tam, gdzie wymagana jest duża ilość wzorów lub informacji na etykietach.

Cyfrowe drukarki etykiet i drukarki etykiet produktowych mogą być urządzeniami wolnostojącymi lub biurkowymi. To zależy od wybranego modelu i akcesoriów. W zależności od modelu, akceptują one etykiety w rolkach o szerokości od około 2 do 13 cali i mogą drukować do 12 lub więcej cali na sekundę . Popularną marką jest np. OKI

Nasi klienci najczęściej działają w następujących sektorach i branżach:

 • Napoje
 • CBD
 • Środki chemiczne w handlu detalicznym
 • Kawa i herbata
 • Olejki eteryczne
 • Żywność i przekąski
 • Sprzedaż detaliczna
 • Zdrowie i uroda
 • Produkcja przemysłowa
 • Suplementy i farmaceutyki
 • Drukarnie
 • Artykuły sezonowe
 • Magazynowanie i dystrybucja
 • Przemysł ślubny

Zapraszamy na kolejne części

 Na tym zakończymy część pierwszą, a jednoczęśnie zapraszamy na kolejne części z których dowiecie się :

Kliknij 👉 Część druga, czyli własna drukarnia etykiet

 • Dlaczego warto drukować etykiety samodzielnie?
 • Jak drukować własne etykiety i jak wybrać drukarkę ?
 • Jak znaleźć dostawcę materiałów do druku etykiet ?

  Kliknij 👉 Etykiety – wykończenie cz.3
 • Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyn do wykańczania etykiet ?
 • Jak zintegrować cały proces druku etykiet ?
 • Odpowiemy również na najczęściej zadawane pytania …

W kwestii druku etykiet oraz ich wykańczania zapraszamy do rozmowy z naszymi doradcami technicznymi ( Krzysztof Stolarz – 601 248 197 oraz Karol Krusiński 667 959 733 )

W trakcie takiej rozmowy chcemy pozyskać kluczowe informacjei poznać wymagania, jakie powinna spełniać wybrana maszyna. Stanowi to także doskonałą okazję do oszacowania potencjalnych kosztów tego rodzaju inwestycji.

Naszym klientom pomagamy w prowadzeniu działalności poprzez pomoc w sfinansowaniu prezentowanych urządzeń.