Falcerka to urządzenie, którego zadaniem jest składanie papieru i jest popularna z dwóch powodów. Po pierwsze, jej wszechstronność pozwala znaleźć niedrogie rozwiązanie dla różnych rodzajów potrzeb związanych ze składaniem. Po drugie, jest łatwa w użyciu. Wystarczy umieścić papier w podajniku,  zaprogramować panel sterowania, aby wybrać rodzaj falcowania, i włączyć maszynę. Następnie urządzenie składa dokumenty według specyfikacji i starannie przenosi je do tacy odbiorczej na drugim końcu.

Jeśli szukasz na rynku falcerki to, jest kilka bardzo ważnych rzeczy, które należy rozważyć przed dokonaniem zakupu.

Falcerka – na co zwrócić uwagę ?

Rozmiar papieru: To zazwyczaj jest łatwa decyzja. Jeśli składasz tylko papier A4, to każda falcerka jest odpowiednia. Każda falcerka A3 będzie w stanie złożyć także papier A4 i to na wiele sposobów.

Wydajność: Upewnij się, że wybierasz falcerkę, która jest odpowiednia do wykonywanej przez Ciebie pracy. Najczęstszą trudnością, z jaką borykają się klienci jest to, że zakupili maszynę, która jest zbyt mała dla ich wymagań.

Gramatura papieru / Powłoka: Upewnij się, że wybierasz maszynę, która poradzi sobie z gramaturą papieru, której używasz. Jeśli używasz papieru błyszczącego lub powlekanego, upewnij się, że wybierzesz urządzenie z regulacją prędkości. W razie wątpliwości prosimy o kontakt. Chętnie wykonamy dla Państwa serię próbną, jeśli wyślą nam Państwo próbki papieru, którego chcą Państwo użyć.

Rodzaje falcowania: Upewnij się, że wybierasz maszynę do składania papieru, która będzie w stanie wykonać wymagany przez Ciebie typ składania.

Arkusze na godzinę / na minutę: Jest to maksymalna prędkość, z jaką falcerka przepuści papier. Ta liczba jest oparta na standardzie przemysłowym falcerki np. 70gsm papieru, złożonego na 3, dla koperty o rozmiarze DL. Dane te nie uwzględniają żadnych przestojów, takich jak przeładowywanie podajnika papieru.

Wstępne ustawienia: Standardowe zadania mogą być łatwo wstępnie ustawione na Twojej falcerce, aby zaoszczędzić czas przy zmianie zadań. Presety są łatwe do przypisania, chociaż pierwsze zostaną ustawione przez inżyniera instalującego podczas montażu maszyny.

Pojemność podajnika : Liczba arkuszy, które falcerka zmieści w swoim podajniku. Im więcej tym lepiej oczywiście.

Automatyczne wykrywanie i zatrzymywanie: Mówiąc najprościej, oznacza to, że falcerka “wie”, kiedy w zasobniku znajduje się papier. Maszyna wykryje, że papier się skończył i automatycznie się zatrzyma.

Falcerka Uchida Aerofold Plus

https://youtu.be/s_XDYONDUgM

Powyższe czynniki są bardzo istotne, a w tym wpisie chcemy pokazać na ich tle prezentuje się jeden z naszych topowych produktów. Uchida AeroFold to jedyna na rynku kompaktowa falcerka z próżniowym systemem podawania materiału. Zawiera 30 wstępnie zaprogramowanych typów falcowania dla standardowych rozmiarów papieru. Możliwe jest również zapisanie własnych ustawień. Taśma podciśnieniowa pozwala na ciągłą pracę ze wszystkimi rodzajami papieru. Obsługuje materiał makulaturowy, ksero, czy powlekany, a także rozszerzony zakres gęstości (od 52,3 do 230 g / m2). Teraz posiada ona mocniejszy silnik, który zwiększa jej wydajność do 18.000 złożeń na godzinę.

Zaprojektowany z japońską dokładnością Uchida AeroFold posiada osłonę izolującą od kurzu i hałasu, osłaniającą części mechanizmu przed wpływem otoczenia i wnikaniem drobnych ciał obcych. Sygnalizacja błędów pojawia się na wyświetlaczu urządzenia i pozwala w kilka minut wyeliminować usterki i kontynuować pracę.

Specyfikacja oraz broszura

Rozmiar papieru : Falcerka obsługuje materiały o minimum 120mm szer. x 210mm dł. do maksymalnych wymiarów: 330mm x 488mm.

Wydajność : 18 000 łamów/ godzinę

Gramatura papieru : od 52.3g/m2 do 160 g/m². (do 230 g/m² przy pojedynczym złożeniu)

Rodzaje falcowania : Pojedynczy, Listowy, Zygzak, Podwójny Równoległy, Rozkładany

Pamięć : 30 pozycji

Pojemność podajnika : 800 arkuszy (80g/m2)

Zabezpieczenia :

Wykrywanie podwójnego podawania papieru
Wykrywanie zacięć papieru
Funkcja wykrywania pustego podajnika
Wykrywanie otwarcia pokrywy
Funkcja natychmiastowego zatrzymania (w przypadku zacięcia papieru)

Kilka wskazówek dla użytkowników falcerek

Wszystkie maszyny do składania papieru dostarczane przez Riset Polska posiadają instrukcję obsługi producenta, a dodatkowo zapewniamy przeszkolenie i monitaż. Poniżej przedstawiamy jednak kilka kluczowych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę.

Temperatura: Wiele drukarek wykorzystuje ciepło do przesłania tekstu, grafiki itp. na powierzchnię papieru. Ciepło powoduje zniekształcenie i zwijanie się papieru, więc jeśli papier zostanie natychmiast załadowany do maszyny wykańczającej druk, w tym przypadku falcerki, spowoduje to problemy. Prostym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest położenie papieru na płaskiej powierzchni do momentu jego schłodzenia. Gdy papier ostygnie, odzyska część swojego pierwotnego kształtu. Wtedy falcerka łatwiej poradzi sobie z papierem. Jednym ze sposobów na przyspieszenie tego procesu jest położenie na stosie ciężkiego przedmiotu.

Elektryczność statyczna w papierze: Niektóre drukarki powodują gromadzenie się ładunków elektrostatycznych na papierze . Spowoduje to sklejenie się papieru podczas próby przejścia przez wałek rozdzielający na falcerce. Może to powodować zacięcia papieru i podwójne podawanie. Prostym sposobem rozwiązania tego problemu jest ponowne, położenie papieru na płaskiej powierzchni (jeszcze lepiej na powierzchni metalowej) na chwilę. Pomoże to w rozładowaniu ładunków elektrostatycznych, co ułatwi wprowadzenie powietrza pomiędzy arkusze i pomoże w prawidłowym działaniu urządzenia. Dobre obchodzenie się z papierem ma uzasadnienie. Aby jak najlepiej wykorzystać możliwości urządzenia, warto przestrzegać tych kroków.

Zapraszamy do współpracy

W Riset Polska uwielbiamy urządzenia do wykańczania druku, także falcerki. Chcesz dowiedzieć się, która maszyna będzie odpowiednia ? Zapytaj nas!

Zapraszamy do rozmowy z naszymi doradcami technicznymi ( Krzysztof Stolarz – 601 248 197 oraz Karol Krusiński 667 959 733 )

W trakcie takiej rozmowy chcemy pozyskać kluczowe informacjei poznać wymagania, jakie powinna spełniać wybrana maszyna. Stanowi to także doskonałą okazję do oszacowania potencjalnych kosztów tego rodzaju inwestycji.

Naszym klientom pomagamy w prowadzeniu działalności poprzez pomoc w sfinansowaniu prezentowanych urządzeń. Zwiększ przychody firmy bez angażowania znacznych środków własnych.