Laminarka to jedno z najczęściej używanych urządzeń do wykańczania druku w dużych biurach lub drukarniach. W przypadku wykonywania zadań, gdzie wymagane są duże ilości przy zachowaniu odpowiedniego wykończenia, wiele osób decyduje się na zakup automatycznego urządzenia do laminowania. Przy bardzo niewielkim nakładzie pracy i konfiguracji automatyczny laminator może wykonywać laminację jedno- lub dwustronną plakatów, zaproszeń, broszur, menu lub wizytówek. Laminowanie automatyczne jest bardzo popularne wśród drukarni, ponieważ daje dodatkowe możliwości, pozwalając na oferowanie szerszego zakresu usług klientom, przy jednoczesnym zachowaniu wydajności.

Jak działa automatyczna laminarka ?

Proces automatycznego laminowania można zrealizować za pomocą specjalnych automatycznych laminatorów. Posiadają one szereg różnych mechanizmów podających oraz opcji cięcia i rozcinania, które pozwalają na większą wydajność. Pozwalają one uwolnić czas i możliwości operatora, który może wykonywać inną pracę. Maszyny takie jak Lami Revo można wyposażyć w wybór różnych modułów podających do zastosowań mało- lub wysokonakładowych. Wszystko zależy od wymaganego nakładu pracy oraz budżetu.

Po wprowadzeniu do automatycznego laminatora arkusz jest laminowany przy użyciu różnych folii, w zależności od zastosowanego materiału. Automatyczna laminarka przycina arkusze do pożądanego formatu. W przypadku drukarni pozwala operatorowi na przeniesienie arkuszy bezpośrednio na gilotynę lub inną maszynę wykańczającą, np. bigownicę lub falcerkę, wycinarkę, ploter lub gilotynę. Ten w pełni zautomatyzowany system laminacji zapewnia bezproblemowe rozwiązanie dla Twoich potrzeb w zakresie laminacji.

Seria Lami Revo

Jedną z linii do automatycznego laminowania jest seria Revo od japońskiej firmy Lami Corporation. Maszyny ty są wyposażone w automatyczny podajnik i łatwo je zainstalować, skonfigurować i obsługiwać. Automatyczny podajnik uwalnia operatorów od konieczności stania przy maszynie i ręcznego wkładania kolejnych arkuszy. Wydruki mogą być ładowane w trybie ciągłym i jest to idealne rozwiązanie dla biur, uczelni, punktów ksero, drukarni i agencji reklamowych. Wizytówki, menu, okładki książek, dokumenty i wiele innych prac można wykonać znacznie szybciej za pomocą tego automatycznego laminatora.

Automatyczne maszyny do laminowania to zautomatyzowany system wykańczania druku, ponieważ po ustawieniu i kliknięciu START, maszyna pozwala operatorom na pracę nad innymi zadaniami. Laminatory z serii Revo zostały zaprojektowany tak, aby ułatwiać życie. Automatyczne maszyny do laminowania potną na koniec arkusze i folie, dzięki czemu łatwiej jest zarządzać dostawami folii w jednym rozmiarze.

Jeśli chcesz zwiększyć swoją produktywność lub dodać dodatkową usługę do swojej oferty, to automatyczna laminarka może być świetnym zakupem. Możesz pożegnać się z ręcznym przycinaniem i podawaniem a zamiast tego pozwolić, aby jedna z naszych automatycznych maszyn do laminowania zajęła się tym za Ciebie.

Laminarka z serii Lami Revi

Lami Revo ANY

REVO ANY to podstawowa automatyczna laminarka do laminowania, która pasuje do każdego miejsca. Łączy podawanie, laminowanie i cięcie w jednym procesie. Ustaw liczbę arkuszy, marginesy i naciśnij przycisk start. Nie musisz nadzorować maszyny, która zatrzyma się, gdy arkusze zostaną zalaminowane i obcięte.

Kompaktowy rozmiar, prosta obsługa i szybkość sprawiają, że ten laminator jest idealny do biura, uczelni, punktu ksero lub drukarni.

Do 2x szybszy niż laminatory biurowe może przetwarzać do 200 arkuszy na godzinę. Rotacyjny trymer został zamontowany wewnątrz dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Ustaw rozmiar marginesów i liczbę arkuszy za pomocą łatwego w użyciu panelu cyfrowego.

Lami Revo Office

Lami Revo jest “Ekonomicznym w pełni automatycznym laminatorem”. Laminarka jest w pełni zautomatyzowana. Od podawania papieru po cięcia.

W porównaniu do zwykłych automatycznych laminatorów, wymiana folii w Lami Revo jest niezwykle proste!

Operator ma możliwość łatwego czyszczenia wnętrza poprzez włączenie funkcji “Cover open”. Opcjonalnie można dokupić stojak lub kasetę. Dodatkowa kaseta to mniej strat folii. Użyj innej kasety dla różnych szerokości folii lub użyj jednej dla folii błyszczących i jednej dla matowych.

Dzięki kompaktowym rozmiarom i prostej obsłudze doskonale nadaje się do umieszczenia w biurze, drukarni lub punkcie ksero. Podczas automatycznej laminacji można wykonywać inne czynności, co znacznie poprawia wydajność pracy.

Lami Revo T-14

Kolejnym modelem jest w pełni automatyczna laminarka Lami Revo-14T. Wyróżnia ją automatyczne podawanie, cięcie arkuszy, ustawianie liczenia oraz niestandardowe rozmiary marginesów.
Dzięki automatyzacji uzyskujemy wysoką wydajność, oszczędność czasu, kosztów pracy, energii oraz brak błędów człowieka. To wszystko dzięki japońskiej gwarancji jakości.

Do urządzenia możesz załadować do 300szt papierów o gramaturze do 160gramów grubości.
Najlepszą jakość laminowania zapewnia metalowa jak i podgrzewana rolka, a maszyna pozwala na obsługę rożnorodnych rozmiarów, folii – od A4 do A3 z nielimitowaną długością arkuszy.

  • Dostępne folie: 50µ, 80µ, 100µ i 125µ.
  • Dostępne w wykończeniu błyszczącym, matowym i Soft Touch Matt.
  • Opcjonalnie dostępny jest wałek: B4 i B5.
  • Maks. szerokość laminacji : 305mm
  • Max. grubość podłoża: 160gr./m².
  • Maks. prędkość : 1,6m/min.
  • Temperatura : temp.~120°;
  • Wymagania dotyczące zasilania : 230V.
  • Pobór mocy : 1150 Watt.

Lami Revo Flex

Revo Flex to w pełni zautomatyzowana laminarka wyposażona w funkcję cięcia z 4-stron. Laminator Revo Flex to w pełni zautomatyzowany system zdolny do laminowania wszystkich Twoich dokumentów z marginesami lub bez.

Wyposażony w automatyczny podajnik arkuszy. Laminacja i cięcie z 4 stron są w pełni zautomatyzowane.Wystarczy wprowadzić żądany format, a następnie uruchomić cykl laminacji.

Laminacja jest wtedy uproszczona, operator będzie musiał jedynie uruchomić maszynę, która laminuje z prędkością 2 metrów/minutę lub około 500 arkuszy A4/godzinę przy intensywnym użytkowaniu.

Funkcja “cover open” pozwala na prostą konserwację urządzenia, dzięki czemu użytkownik może bardzo łatwo wyczyścić wnętrze maszyny.

Parametry techniczne :

laminator, laminarka, laminator A3, lamiantor A4. laminarka A3, laminator z automatycznym podajnikiem, automatyczna laminarka, automatyczny laminator, Lami Revo, laminatory Engraf, laminowanie, maszyna do laminowania, urzadzenie do laminowania

Grubość folii: 38µ, 80µ, 125µ.
Regulowana prędkość od 700 do 2000mm/minutę.
Regulowana temperatura od 80 do 140°C.
Moc: 1Kw.
Akceptowane rozmiary papieru: A3/A4/A5/B4/B5
Rozmiar papieru po laminacji z marginesem:
– A3: 303 x 426mm
– A4: 303 x 216mm
– B4: 263 x 370mm
– B5: 263 x 188mm
– A5: 216 x 154mm
Rozmiar papieru po laminacji bez spadu :
– A3: 294 x 417mm
– A4: 294 x 207mm
– B4: 254 x 361mm
– B5: 254 x 179mm
– A5: 207 x 145 mm

Laminarka – podsumowanie

Revo to łatwe w obsłudze automatyczne laminatory, które za pomocą jednego przycisku podają, laminują i przycinają arkusze. Seria Revo została zaprojektowana z myślą o uczelniach, punktach ksero, drukarniach, kancelariach i biurach, oferując zautomatyzowane rozwiązanie, które w porównaniu do tradycyjnej laminacji jest wielokrotnie szybsze i nie wymaga nadzoru operatora. Wystarczy załadować arkusze, nacisnąć Start, a maszyna wszystkim się zajmie.

Nasze w pełni automatyczne laminatory wydajnie podają, laminują i przycinają stosy papieru za naciśnięciem przycisku, obniżając koszty operacyjne i zwiększając produktywność w porównaniu z tradycyjną laminacją woreczkową. Niezależnie od tego, czy laminujesz kilkadziesiąt arkuszy, czy tysiące naraz, nasz wybór automatycznych urządzeń do laminacji został dobrany odpowiednio do Twoich potrzeb. Zadzwoń do nas pod numer +48 22 864 65 55 lub wyślij email na riset@riset.pl, aby umówić się na bezpłatną prezentację lub zadać pytania dotyczące naszych w pełni automatycznych laminatorów.