Systemy broszurujące są bardzo ważnymi maszynami dla wielu zakładów, gdyż wiele prac wymaga pewnego składania i zszywania arkuszy.

Łatwe w użyciu, szybkie w konfiguracji, ekonomiczne w eksploatacji i można je rozbudowywać wraz z Waszymi oczekiwaniami. PowerSquare to w pełni zautomatyzowany system do tworzenia broszur. Został wyposażony w ekran dotykowy, który pozwala w kilka sekund skonfigurować nowe zadania oraz te zapisane w pamięci. System zapewnia wysoką wydajność dzięki zastosowaniu głowic zszywających, które obniżają koszt jednej broszury. Ta maszyna do produkcji broszur jest modułowa, więc można ją rozbudować o podajnik czy zbieraczkę.

Dobre systemy broszurujące będą składać i zszywać Twoje broszury, dzięki czemu zaoszczędzisz czas w ciągu swojego pracowitego dnia, a więcej o tym jak wybrać systemy broszurujące znajdziesz tutaj 👉 Broszurownica – jak wybrać odpowiednie urządzenie ?

Dlaczego systemy broszurujące od Plockmatic ?

Aby odpowiedzieć na to pytanie najłatwiej oddać głos jednej z klientek :

” Sprawdziliśmy różnych producentów sprzętu, ale dopiero PowerSquare zaoferowało nam to, czego potrzebowaliśmy. Chodziło nam o elastyczność i kompatybilność, a przy tym rozsądną cenę. Nowe systemy broszurujące wprowadziliśmy, aby realizować więcej zamówień. Teraz możemy kontrolować pracę, zarówno pod względem czasu przygotowania, logistyki, jak i zysków. Wszystkie nasze prace związane ze składaniem, zszywaniem i obszywaniem były zlecane na zewnątrz. Instalacja nastąpiła w momencie, gdy zbliżało się kilka kluczowych kontraktów, które udało nam się zrealizować na PowerSquare 160 w sposób perfekcyjny.

Od wstępnych rozmów, demonstracji, poprzez dostawę, instalację aż po szkolenia. Dostawca zaopiekował się nami i wszystko zadziałało jak w zegarku. To, co zostało obiecane zostało dostarczone. Szkolenie przebiegło bezproblemowo, nie mogliśmy nic zarzucić, a w razie potrzeby obiecano nam kolejne. Po skonfigurowaniu wszystko działa jak marzenie. Każdy z naszych operatorów może obsługiwać nasze systemy broszurujące Jest to cecha wyróżniająca ten model : łatwość obsługi. Po przeszkoleniu i konfiguracji każdy może ją obsługiwać, co czyni ją świetnym wyborem przy dużych nakładach i ogromnie zwiększyło naszą produktywność . Idealnie pasuje do nas i nie wiem, dlaczego nie kupiłam jej wcześniej!”

Systemy broszurujące PowerSquare™ 160 i PowerSquare™ 160 VF

Są to systemy broszurujące , który zszywają, składają, formują i przycinają w jednym cyklu. , Dzięki nim możesz stworzyć produkty typu SquareBack™, o których więcej napiszemy później.

Systemy broszurujące Morgana PowerSquare 160 spełnią potrzeby drukarni średnio- i wysokonakładowych. Są zdolne do produkcji książek poziomych w formacie A4 ( od 140x200mm do 370x620mm). Jednostka zotała wyposażona w jeden lub dwa precyzyjne i niezawodne podajniki próżniowe, każdy o pojemności 270mm. Standardem jest OMR, opcjonalnie dostępne są czytniki kodów kreskowych. Wykańczanie zadań drukowania w trybie offline daje elastyczność w organizacji pracy i obsługuje dane wyjściowe z wielu maszyn.

Ręczne podawanie jest najczęstszym rozwiązaniem w przypadku niskonakładowych zadań druku cyfrowego. Ważna jest tu łatwość konfiguracji oraz elastyczne rozmiary materiałów. PowerSquare™ 160 to modułowy system z możliwością rozbudowania do modelu 160FV. Opcjonalne akcesoria do przycinania z pełnym marginesem i układania broszur pozwalają na zwiększenie wydajności i efektywności.

PowerSquare 160 ma możliwość stosowania do sześciu zszywek na książkę. Dzięki temu możliwe jest wykonanie mniejszych projektów w układzie 2 lub 3 na jednym zestawie, co pozwala zaoszczędzić cenny czas i pieniądze.

PowerSquare Two-Knife Trimmer (P2T) to kompaktowy moduł, który uzupełnia proces tworzenia broszur poprzez przycinanie górnej i dolnej krawędzi książki. Zapewnia profesjonalne rozwiązanie dla prac drukowanych w pełnym zadruku, co jest szczególnie ważne w przypadku materiałów drukowanych w kolorze.

W pełni zautomatyzowany interfejs użytkownika PowerSquare umożliwia przycięcie do 40 mm z każdego końca książki, a pozycja przycięcia może być przesunięta w celu dopasowania do pozycji obrazu. Wszystkie ścinki są transportowane do zewnętrznego pojemnika na odpady o dużej pojemności, co umożliwia ciągłą pracę.

Najważniejsze cechy

 • Rozmiar papieru 160VF – Min.: 200 x 200mm do Max: 350 x 620mm
 • Rozmiar papieru 160 – Min: 140 x 200mm do Max: 370 x 620mm
 • Gramatura 160VF – 60-300gsm
 • Gramatura 160 – 60 – 400gsm
 • Grubość książki:
 • Minimalna grubość zestawu – 1 arkusz 80gsm (po złożeniu tworzy 4-stronicową ulotkę)
 • Maksymalna grubość gotowej broszury – 8mm (około 160 stron 80gsm)
 • Maksymalna grubość zestawu – 4mm (ok. 40 kartek 80gsm
 • Zszywanie – Automatyczne dopasowanie rozstawu zszywek do rozmiaru arkusza, zakres 105-150 mm
 • Zszywki w kasecie – 5000
 • Dwie tace podawcze – 2 x 2700 ark. każda ( 2 x 270mm )
 • Wykrywanie błędów : Podwójne podanie, pusty pojemnik, zacięcie papieru
broszurownica pdf
Kliknij i pobierz broszurę ( j. ang.)

Zobacz również Rozmiary papieru i książek

Systemy broszurujące PowerSquare™ 224 i PowerSquare™ 224 VF

Systemy broszurujące PowerSquare™ 224 to unikalny i innowacyjny kompletny system do produkcji broszur dla zastosowań w druku cyfrowym i offsetowym. Umożliwia produkcję książek SquareBack™ o objętości do 224 stron – idealnych dla wysoko objętościowych nakładów lub cięższych materiałów papierowych. Broszury SquareBack mogą posiadać nadruk na grzbiecie, tak jak w przypadku tradycyjnych książek.

Urządzenie do produkcji broszur PowerSquare™ 224 łączy w jednym urządzeniu cztery procesy: zszywanie, składanie, formowanie grzbietu i przycinanie, umożliwiając produkcję książek SquareBack™ o grubości do 224 stron. Urządzenie posiada w pełni automatyczne ustawienia dla różnych rozmiarów książek i numeracji stron, w tym zmienną długość ściegu dla różnych grubości książek.

Statyczna głowica zszywająca i zacisk dają stałe wyrównanie i jakość. PowerSquare™ 224 posiada pojedynczą głowicę ściegową, która wprowadza od jednego do sześciu ściegów w grzbiet książki. Głowica ściegowa i zacisk są statyczne. To arkusze poruszają się do ściegu, a nie odwrotnie. Oznacza to, że głowica ściegowa i zacisk nigdy nie muszą być przesuwane, więc wyrównanie i jakość ściegu jest niezmiennie doskonała.

Do jednego zestawu można zastosować do 6 zszywek. Urządzenie posiada również w pełni automatyczne ustawienia dla różnych rozmiarów, w tym zmienną długość ściegu dla różnych grubości książek.

Systemy broszurowania PowerSquare™ 224VF z podwójnym podajnikiem o dużej pojemności oferują elastyczne rozwiązanie dla szerokiego zakresu typów i rozmiarów broszur. System jest zasilany przez podajnik VFX wspomagany podciśnieniowo, którego pojemność wynosi do 540 mm, co zapewnia długie, nieprzerwane serie produkcyjne. Wstępnie zbindowane zestawy mogą być umieszczone w obu pojemnikach w przypadku dłuższych serii lub mogą być umieszczone w jednym z pojemników, gdy muszą być połączone z zestawami zbindowanymi. Podajnik może być również ładowany w trakcie pracy z automatycznym przełączaniem pojemników.

W podajniku VFX można zamontować opcjonalne czytniki kodów kreskowych dla zadań o zmiennej liczbie stron lub w celu zapewnienia integralności zestawu.

Broszury SquareBack™

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na wysokiej jakości broszury na szerszej gamie nośników, PowerSquare™ 224 i 224VF dostarczą broszury wyprodukowane z unikalnym wykończeniem SquareBack™ na grzbiecie. Sprawdzony proces SquareBack™ zapewnia najwyższą jakość wykończenia. Automatyczny system wykrywania grubości grzbietu zapewnia optymalną jakość broszury, dostarczając profesjonalnie wykończone broszury dla Ciebie i Twojego klienta.

Broszury SquareBack™ mogą posiadać nadruk na grzbiecie, tak jak książki w twardszej oprawie i są znacznie łatwiejsze w przenoszeniu, układaniu i pakowaniu.

Urządzenia PowerSquare™ 224 i 224VF mogą produkować szeroki zakres formatów, w tym A6, A5 i A4. Z łatwością można produkować broszury o objętości do 224 stron w oprawie 70gsm lub o grubości do 10,4 mm

Najważniejsze cechy

 • Typowy czas ustawiania : 7,5 sekundy
 • Rozmiar arkusza wejściowego (Min)120 x 200 mm
 • Rozmiar arkusza wejściowego (maks.)370 x 520 mm
 • Gramatura papieru (Min)60 g/m²
 • Gramatura papieru (maks.) 400 g/m²
 • Grubość książki (Min)- 1 arkusz (po złożeniu tworzy 4-stronicową ulotkę)
 • Grubość książki (Max)Maksymalna grubość gotowej książki – (około 224 strony 70gsm)
broszurownica pdf
Kliknij i ponierz broszurę w j. ang.

Pobierz Rozmiary papieru i książek PowerSquare™

Systemy broszurujące okiem klienta

Firma HDC ogłosiła niedawno instalację trzeciego systemu broszurującego PowerSquare. Najnowsza maszyna to Morgana PowerSquare 224VF, wyposażona w wysokowydajny podajnik z dwoma pojemnikami.

HDC produkuje szeroki zakres wysokiej jakości drukowanych produktów książkowych dla rynku edukacyjnego. Obejmują one zarówno planery dla uczniów jak i nauczycieli, spersonalizowane zeszyty ćwiczeń dla szkół podstawowych i średnich.

Pierwszą z maszyn zainstalowanych w HDC była jednostka z ręcznym podawaniem około pięć lat temu. Druga, dwa lata temu, została zainstalowana w konfiguracji in-line, zintegrowana z cyfrową maszyną drukarską VP6250. Trzecia jednostka jest ponownie urządzeniem off-line, ale z własnym podajnikiem o dużej pojemności.

Komentując najnowszy nabytek dyrektor zarządzający w HDC, powiedział: “Podczas gdy jednostka liniowa okazała się wielkim sukcesem, najnowszy Plockmatic PowerSquare 224 z podajnikiem VF może być o wiele bardziej wydajny i wszechstronny w konfiguracji off-line, gdzie może obsługiwać produkcję z dwóch lub trzech naszych monochromatycznych i kolorowych pras Canon. Pozwoli to nam jako firmie być znacznie bardziej produktywnymi – co może mieć kluczowe znaczenie w szczególnie pracowitych okresach, jak np. przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Znamy solidność urządzenia i mogliśmy docenić produktywność zainstalowania go jako systemu off-line, więc nie musieliśmy szukać nigdzie indziej, zanim dokonaliśmy wyboru. Ta firma jest naszym dostawcą od wielu lat, więc łatwo było się dogadać w sprawie ostatniego zamówienia. Niezawodność produktów wykończeniowych jest wyjątkowa, a unikalne wykończenie typu Squareback, które produkuje, naprawdę pomaga naszym produktom się wyróżnić.

Kolejną unikalną cechą PowerSquare 224 jest możliwość dodania do sześciu zszywek w jednym zestawie drukowanym, co oznacza, że produkty o mniejszym formacie mogą być drukowane i wykańczane 2 lub 3 zszywkami, co znacznie zwiększa wydajność. Sprawdzony proces SquareBack zapewnia najwyższą jakość wykończenia, dostarczając profesjonalnie wykończone broszury.”

Systemy broszurujące

Zaproszenie do współpracy

Zapraszamy do rozmowy z naszymi doradcami technicznymi ( Krzysztof Stolarz – 601 248 197 oraz Karol Krusiński 667 959 733 )

W trakcie takiej rozmowy chcemy pozyskać kluczowe informacjei poznać wymagania, jakie powinna spełniać wybrana maszyna. Stanowi to także doskonałą okazję do oszacowania potencjalnych kosztów tego rodzaju inwestycji.

Naszym klientom pomagamy w prowadzeniu działalności poprzez pomoc w sfinansowaniu prezentowanych urządzeń. Zwiększ przychody firmy bez angażowania znacznych środków własnych.