W ostatnim czasie w drukarniach pojawiły się hybrydowe maszyny fleksograficzno-cyfrowych, a mimo to podstawową metodą produkcji etykiet jest wciąż drukowanie na odrębnej maszynie, a następnie wykańczanie w trybie off-line. Pozwoliło to na opracowanie szerokiej gamy maszyn opartych na wycinaniu i przewijaniu. Prasa drukuje zadania jedno po drugim, a gotowa rolka jest dostarczana do jednostki wykańczającej. I własnie dlatego wśród naszego asortymentu pojawiła się maszyna do cięcia etykiet w systemie roll-to-roll bez konieczności użycia sztancy. Wyposażone w precyzyjny ploter tnący urządzenie umożliwia wycinanie etykiet z dowolnej drukarki wraz z usunięciem ażuru, rozcinaniem wzdłużnym oraz możliwością foliowania!

Drukarki cyfrowe stają się coraz szybsze i większe. Rośnie tendencja do umieszczania tych samych systemów wykańczania w linii z prasą w konfiguracji zbliżonej do tradycyjnego przepływu pracy w linii. Nasze najnowsze dane pokazują, że mniej więcej jedna czwarta wszystkich instalacji jest tego rodzaju.

Wymagania, które powinna spełniać maszyna do cięcia etykiet

Jakie są główne wymagania stawiane cyfrowemu systemowi wykańczania etykiet? Bez wątpienia kluczową cechą jest możliwość wydajnej obsługi krótkich serii przy minimalnej ilości odpadów i szybkiej wymianie narzędzi. Doprowadziło to do rozwoju coraz bardziej zautomatyzowanych linii. Na przykład większość producentów oferuje obecnie automatyczne pozycjonowanie noży do cięcia wzdłużnego, co pozwala zaoszczędzić cenne minuty w porównaniu z ręcznym ustawianiem noży, a także jest bardziej dokładne i spójne w przypadku powtarzalnych zadań.

Producenci starają się obecnie powiązać swoje jednostki wykańczające z szerszymi przepływami pracy MIS w fabryce. Codzi o to aby jednostka wykańczająca “wiedziała”, jakich zadań można się spodziewać na rolce.

Kolejnym istotnym wymogiem stawianym przed cyfrowym systemem wykańczania etykiet jest dodanie wartości do druku. Mam tu na myśli dostarczenie “brakujących” narzędzi dekoracyjnychj. Moduły mogą obejmować powlekanie UV, foliowanie, laminowanie itd.

Poprawa warunków pracy w przypadku dużej liczby zleceń o różnej wielkości powtórzeń doprowadziła do opracowania napędzanych serwomechanizmem modułów półobrotowych zdolnych do automatycznego dostosowania wielkości formatu.

Maszyna do cięcia etykiet DLC1000 firmy Graphtec umożliwia laminowanie, cięcie, usuwanie odpadów, nacinanie i przewijanie w jednym cyklu produkcyjnym.

Maszyna do cięcia etykiet jest wyposażona w system ARMS (Advanced Registration Mark Sensing), który wykorzystuje czujniki do wykrywania znaków rejestracyjnych i automatycznie ustawia oś cięcia. Siła cięcia, prędkość, przesunięcie ostrza i pozycja cięcia są konfigurowane w przedniej części maszyny.

Maszyna jest odpowiednia do produkcji etykiet o różnych kształtach dla produkcji niskonakładowych ok. 1000-2000 etykiet dziennie.

Produkuj tyle, ile potrzebujesz

Wycinarka ma możliwość nacinania i cięcia produktu na arkusze lub na rolki. System zawiera opcję do nawijania. Laminowanie, cięcie, usuwanie odpadów i nawijanie są zintegrowane w jednym produkcie. To zapewnia ciągłość przetwarzania i wysoką wydajność. Wszystkie kształty i rozmiary etykiet są wycinane bez użycia sztanc, co zmniejsza ogólny koszt produkcji.

Wystarczy wydrukować etykiety na rolce za pomocą drukarki etykiet np. OKI, która gwarantuje kompatybilność sprzętu. Następnie obrabiasz materiał bezpośrednio za pomocą finiszera etykiet Graphtec DLC1000. Masz możliwość załadowania do 200 m materiału !

W każdym DLC1000 jest ploter tnący Graphtec serii CE. Dzięki temu maszyna wykonuje precyzyjnie dopasowane cięcia konturowe w niemal każdym kształcie. Granice kreatywności praktycznie nie istnieją.

Koniec z czasochłonnym usuwaniem zbędnego materiału.

Maszyna do cięcia etykiet firmy Graphtec nie tylko przycina etykiety do każdego kształtu, ale także bezpośrednio usuwa nadmiar materiału. Oprócz cięcia etykiet, finiszer etykiet DLC1000 firmy Graphtec posiada również system cięcia poprzecznego. Oznacza to, że produktem końcowym są poręczne arkusze etykiet.

W przypadku DLC1000 etykiety mogą być również bezpośrednio laminowane. Przed cięciem konturowym i dalszymi etapami obróbki zadrukowana rolka jest wykańczana folią laminowaną na zimno. W ten sposób otrzymujesz etykiety z zabezpieczeniami przed zniszczeniem.

Maszyna do cięcia etykiet DLC1000 jest również wyposażona w typowy dla firmy Graphtec pakiet all-inclusive. Na przykład otrzymujesz dopasowany stojak i wszystko, czego potrzebujesz, aby od razu rozpocząć pracę.

Maszyna do cięcia etykiet – główne cechy

  • Cyfrowe wykończenie etykiet o szerokości od 100 do 216 mm
  • DLC1000 przetwarza zadrukowane rolki etykiet z laminacją, cięciem konturowym, usuwaniem zbędnego materiału, cięciem wzdłużnym i nawijaniem lub cięciem poprzecznym.
  • System Easy Load ułatwia nakładanie laminatów
  • Zgodność z wszystkimi rolkowymi drukarkami etykiet
  • Obsługuje papier i tworzywa sztuczne o różnej gramaturze
  • Kompaktowa, niska konstrukcja sprawia, że wszystkie ważne elementy są w zasięgu ręki.
  • Maksymalna prędkość cięcia 600 mm / s.

Więcej na temat urządzenia, czyli specyfikację, krótki opis, broszury znajdziecie TUTAJ.

Jakie korzyści przyniesie maszyna do cięcią etykiet roll-to-roll ?

Wysokiej jakości maszyna skraca czas pracy. Dzięki bardziej efektywnemu wykorzystaniu czasu, możliwe jest zwiększenie produkcji bez zwiększania siły roboczej.

W przypadku DLC1000 ymiana ostrza jest również szybka i prosta. Wymiana ostrza zajmuje od 5 do 10 minut, co znacznie skraca czas przestoju maszyny.

Możesz uzyskać nieograniczone możliwości dzięki maszynie do cięcia roll-to-roll. Maszyna do cięcia z roli na arkusz jest w pełni programowalna i dostosowuje się do potrzeb każdego zadania.

Maszyna do cięcia etykiet oferuje niesamowitą dokładność. Przy marginesie błędu wynoszącym mniej niż 1mm, użytkownicy mogą ciąć z pewnością wysokiej jakości. Maszyna do cięcia DLC1000 jest bezpieczna i łatwa w obsłudze. Dzięki automatycznej pracy, operator nie ma kontaktu z ostrzem, co zmniejsza ryzyko wypadków.

Nie masz dużego zakładu? Nie ma problemu. Dzięki zgrabnej i wydajnej konstrukcji maszyna do cięcia dobrze funkcjonuje w miejscach pracy z minimalną ilością miejsca.

Naszym zdaniem maszyna do cięcia roll to roll DLC1000 jest najlepszym rozwiązaniem dla efektywnego przekształcania rolek na arkusze o dowolnej długości i rozmiarze.

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu skontaktowania się z naszymi doradcami. Z przyjemnością omówimy możliwe zastosowania w Twojej firmie i doradzimy najlepszy produkt w oparciu o Twoje potrzeby. Tak czy inaczej, daj nam znać, jak możemy pomóc Twojej firmie rozwijać się i prosperować.

Naszym klientom pomagamy w prowadzeniu działalności poprzez pomoc w sfinansowaniu prezentowanych urządzeń. Zwiększ przychody firmy bez angażowania własnych środków .

Zapraszam również na nasz profil na LinkedIn, gdzie również znajdziecie mnóstwo informacji na temat naszych produktów oraz nowinek ze świata maszyn postpress.