Inwestorzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że przyszłością produkcji jest automatyzacja i cyfryzacja. Inwestycje w park maszyn stały się niezbędne do rozwiązywania złożonych problemów produkcyjnych i zdobywania nowych klientów. Wiemy, że zakup nowych urządzeń to wydatek dla firmy. Trzeba jednak pamiętać, że nowe maszyny to inwestycja, która przełoży się później na lepszą jakość wykonywanych usług. To także możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na naprawach oraz zlecaniu usług na zewnętrz. Wśród właścicieli firm często pojawia się pytanie, jaką maszynę wybrać. To normalne, skoro obecnie na rynku mamy różne urządzenia, które różnią się między sobą nie tylko marką i ceną, ale przede wszystkim funkcjami. Wszystko komplikuje się, gdy nie wiadomo, na co zwrócić uwagę. I właśnie dlatego postanowiliśmy przedstawić nasze Gwiazdy, dzięki którym chcemy rozwiać Twoje wątpliwości i ułatwić wybór wymarzonej maszyny. Na początek kategoria : Automatyczny ploter stołowy.

Na co zwrócić uwagę wybierając automatyczny ploter stołowy ?

Inwestycja w automatyczny ploter stołowy wymaga skupienia się na kilku istotnych kwestiach :

  1. Rozmiar obsługiwanych materiałów : Jeśli planujesz wycinać duże gabarytowo materiały, upewnij się, że ploter je pomieści.
  2. Siła docisku noża : Większy nacisk oznacza, że maszyna może przeciąć materiały o większej gramaturze.
  3. Solidność: Automatyczny ploter stołowy to duża inwestycja, dlatego chcesz mieć pewność, że będzie słuzył latami. Szukaj urządzenia wykonanego z wysokiej jakości materiałów, posiadającego solidną gwarancję.
  4. Łatwość obsługi : Użytkownik powinien być w stanie skonfigurować i używać msazyny bez większych trudności. Szukaj maszyny z jasną instrukcją, intuicyjnym interfejsem oraz łatwym w obsłudze oprogramowaniem.
  5. Automatyzacja: W przypadku urządzeń poligraficznych ważna jest automatyzacja, a co za tym idzie łądowność podajnika, systemy przesuwania oraz wielofunkcyjność
  6. Koszt : Jak w przypadku każdego zakupu, porównujemy ceny, aby uzyskać najlepszą ofertę. Pamiętajmy jednak, że najtańsza opcja może nie być najlepszą opcją. Rozważ funkcje i wydajność urządzenia, aby upewnić się, że otrzymujesz dobrą ofertę.

Nasz wybór : Intec Fb9000 Pro

Biorąc pod uwagę powyższe kryteria postawiliśmy na flagowy model z ofert cyfrowych ploterów tnących ColorCut brytyjskiej firmy Intec.

Byliśmy niesamowicie podekscytowani wprowadzeniem FB9000PRO do naszej oferty. Produkt ten oferuje ogromny skok pod względem prędkości i funkcjonalności. Ten model gwarantuje, że każda firma, która chce wprowadzić u siebie automatyzację cięcia i bigowania, może to zrobić z pełnym przekonaniem.

Intec Printing Solutions dostarcza urządzenie, które łączy cięcie, bigowanie, perforację i nacinanie w jednym przebiegu, umożliwiając bezobsługową produkcję opakowań, etykiet, naklejek typu kiss-cut, POS oraz oczywiście obróbkę papieru.

Fb9000 Pro oferuje prawdziwie bezobsługową pracę dzięki automatycznemu podajnikowi, podciśnieniowemu przenośnikowi taśmowemu oraz tacy zbierającej media. Podajnik ma pojemność aż 22,5 cm głębokości lub 25 kg, co jest odpowiednikiem 2000 arkuszy SRA3.

Obsługiwane materiały, czyli więcej i szybciej

Urządzenie wyróżnia szybkie przetwarzanie z prędkością do 1200 mm/s i cięcie arkuszy SRA3 w ciągu 15-45 sekund (w zależności od złożoności zadania). Automatyczny ploter FB9000PRO może obsługiwać różne rodzaje materiałów. Z łatwością obrabia kartony, papier, tworzywa sztuczne, miękkie płyty, winyl i etykiety oraz duże rozmiary arkuszy do 550 mm x 850 mm.

Format arkusza max :

480 x 720 mm (tryb auto)
550 x 850 mm (tryb manualny)

Pole robocze max :

480 x 700 mm ( tryb auto)
495 x 735 mm (tryb manualny)

Operator może określić różne tryby prędkości dla “mieszanych” operacji co zwiększa wydajność urządzenia w trakcie równoczesnego bigowania i cięcia. Automatyczny podajnik arkuszy oparty jest na układzie pneumatycznym. Dzięki temu osiągamy lepsza wydajność, co pozwala na stworzenie rozwiązania doskonale zsynchronizowanego z tasmą doprowadzającą materiał. Ramię podajnika można łatwo dostosować do szerokich lub wąskich nośników, zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej.

Siła docisku noża

Automatyczny ploter Fb9000 Pro posiada miejsce na oddzielne narzędzia tnące i bigujące, które działają niezależnie od siebie. To skraca czas pracy i zwiększa wydajność. Narzędzie tnące ma wiodący w swojej klasie docisk 1,2 kg. To pozwala uzyskać wyraźne cięcia na nośnikach o grubości do 1000 mikronów. W przypadku bigowania mamy do dyspozycji docisk 1,5 kg, co jest najlepszym wynikiem w tej klasie urządzeń i pozwala uzyskać idealne bigi.

Automatyzacja i łatwość obsługi

Ogromny podajnik jest opuszczany, dając możliwość załadowania do 2000 arkuszy SRA3 (25 kg) lub stos o wysokości do 22,5 cm. Po załadowaniu podnosi się wraz z każdym arkuszem oferując prawdziwie bezobsługową produkcję.

FB9000PRO jest idealny do prac opartych na automatyzacji. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu dostarczonemu wraz z urządzeniem, ploter może z łatwością obsługiwać różne procesy. Kamera wideo Vision3 CCD odczytuje kod QR na każdym arkuszu, z którym się styka i natychmiast pobiera plik cięcia związany z tym zadaniem. Proces ten przebiega automatycznie i nie zajmuje dużo czasu – nawet jeśli arkusze zostaną umieszczone w podajniku pod kątem 180°.

To wszystko zapewnia dokładność cięcia i bigowania, poprzez korektę wszelkich przekrzywień czy rozciągnięć. Operator ma również możliwośc natychmiastowego wyświetlenia zadań na ekranie i ustawienia pożądanych atrybutów, wykorzystując bazę danych i zapisane ustawienia. Pozwala to poddawać materiał różnym procesom, a także wstępnie określać kolejność obróbki.

Automatyczny ploter stołowy Fb9000 Pro jest sterowany za pomocą dołączanego do urządzenia pakietu Production Studio. Jest on częścią pakietu oprogramowania ColorCut Pro firmy Intec. Może być używany jako samodzielna aplikacja lub jako część rozwiązania sieciowego w połączeniu ze stacją serwerową ColorCut Pro. Pakiet oprogramowania ColorCut Pro oferuje zaawansowane funkcje, w tym aplikację Job Library Manager do zarządzania procesami oraz aplikację Template Maker do tworzenia szablonów wektorowych, które można następnie załadować do programu Adobe Illustrator lub CorelDraw.

Warto również zaznaczyć, że powietrzna dysza strąca nośniki, które w normalnych warunkach byłyby nieprawidłowo podawane. Wystrzeliwuje pulsacyjną sekwencję impulsów na znajdujący się u góry arkusz. Podajnik się wówczas obniża, aby ponownie ułożyć materiał, co zapewnia w pełni bezobsługową kontrolę.

Automatyczny ploter stołowy Fb9000 Pro

Solidność i obsługa ze strony producenta

Automatyczny ploter stołowy Fb9000 Pro został zaprojektowany tak, aby był intuicyjny i jak najprostszy w obsłudze. Producent oraz my, jako wyłączny dystrybutor firmy Intec na Polskę zapewniamy odpowiednie szkolenie i obsługę posprzedażową. Szkolenie może być przeprowadzone osobiście w Państwa siedzibie lub w naszym salonie. Możemy również zapewnić zdalne wsparcie poprzez spotkania online. Prodycent zapewnia szereg pomocy do pobrania oraz serią przydatnych filmów.

Nasz zespół wsparcia technicznego, który korzysta z pomocy inżynierów firmy Intec, jest również dostępny, aby pomóc naszym klientom w razie potrzeby.

Jeśli klient potrzebuje niezbędnych materiałów eksploatacyjnych lub części zamiennych, Intec posiada ogromne zapasy, które są wysyłane tego samego dnia, w którym zostało złożone zamówienie.

Co warto wiedzieć ?

Automatyczny ploter FB9000Pro wykorzystuje zaawansowaną technologię cyfrowego cięcia konturowego, podążając za liniami rysowanymi w Adobe Illustrator lub CorelDraw Pozwala to na wycinanie i bigowanie absolutnie dowolnych kształtów, bez dodatkowych kosztów i bez konieczności uczenia się nowego oprogramowania.

Urządzenie korzysta z automatycznego podajnika arkuszy, który pozwala załadować do 2000 arkuszy SRA3 (25 kg) lub stos o wysokości do 22,5 cm. W przypadku pracy bez nadzoru, maksymalny rozmiar nośnika wynosi 480 x 720 mm. Jednak większe arkusze można przycinać w trybie ręcznym do 550 x 850 mm.

Urządzenie podaje arkusze w orientacji pionowej i poziomej. System jest wyposażony w regulowaną głowicę dla szerszych arkuszy i większych formatów .

Narzędzia do cięcia i bigowania działają niezależnie od siebie. To pozwala skrócić czas pracy i zwiększyć wydajność. System pozwala na przypisanie różnych trybów prędkości dla “mieszanego” lub wieloprędkościowego cięcia i bigowania.

Fb9000Pro jest dostarczany z szeregiem ostrzy umożliwiających cięcie szerokiego zakresu mediów, od etykiet po kartki o grubości 1000 mikronów. Narzędzie do bigowania jest dwustronne i oferuje możliwość wyboru szerokiego lub wąskiego bigu z opcją przypisania wielu bigów w oprogramowaniu ColorCut Pro.

Dzięki próżni wytwarzanej przez pompę o dużej sile, arkusze są utrzymywane na obracającym się przenośniku taśmowym. Stół posiada dwie strefy próżniowe..

Kamera wideo Vision3 CCD odczytuje kolorowe znaczniki co ma ogromne znaczenie w przypadku sitodruku.

Nasza rekomendacja

Automatyczny ploter stołowy FB9000PRO firmy Intec zapewnia wysoką wydajność, niezrównaną kontrolę, automatyzację produkcji oraz wysoce zaawansowane, ale przyjazne dla użytkownika funkcje. To co wyróżnia urządzenie to zaawansowana technologia, która zapewnia siłę bigowania do 1,5 kg i siły cięcia do 1,2 kg.

Automatyczny ploter stołowy FB9000PRO jest najwyższej klasy rozwiązaniem do zautomatyzowanego cięcia materiałów o absolutnie dowolnym kształcie. Idealne rozwiązanie dla zakładów o dużym natężeniu produkcji oraz dla krótkich serii mieszanych.

W Riset Polska przekazujemy naszym klientom wartościowe informacje, które pomagają dostarczyć urządzenia, zapewniające rozwój firmy. A jeżeli prezentowany produkt Was zainteresował to zapraszamy do zapoznania się ze specyfikacją oraz broszurą, którą znajdziecie klikając TUTAJ.

I właśnie dlatego zapraszamy do rozmowy z naszymi doradcami technicznymi ( Krzysztof Stolarz – 601 248 197 oraz Karol Krusiński 667 959 733 )

W trakcie takiej rozmowy chcemy pozyskać kluczowe informacjei poznać wymagania, jakie powinna spełniać wybrana maszyna. Stanowi to także doskonałą okazję do oszacowania potencjalnych kosztów tego rodzaju inwestycji.