Ploter B2 – Intec ColorCut FB9000Pro

Ploter B2 – Intec ColorCut FB9000Pro

FB9000Pro najnowszy w pełni automatyczny ploter stołowy premium firmy Intec, pozwalający ciąć, bigować, nacinać oraz perforować. Urządzenie automatycznie pobiera arkusze za pomocą ssawek i układa na taśmie z podsysem. Następnie ultraszybka (1200mm/s) głowica pozycjonuje się do arkusza i zaczyna wycinać dowolny kształt.

Opis

Większy i szybszy – nowy ploter B2 , czyli FB9000PRO ląduje na samym szczycie oferty produktów ColorCut firmy Intec i jest flagowym modelem dzięki swoim imponującym funkcjom!

Połączenie cięcia, bigowania, perforacji i nacinania w jednym przebiegu sprawia, że FB9000PRO oferuje szybką, zautomatyzowaną i bezobsługową produkcję opakowań i P.O.S, obróbki papieru, projektów syntetycznych oraz produkcję etykiet z arkuszy kiss-cut.

System jest uzupełniony o automatyczny podajnik o pojemności 2000 arkuszy, stół do cięcia z podciśnieniowym przenośnikiem taśmowym i tacę do zbierania nośników, co zapewnia prawdziwie bezobsługową pracę.

Dzięki szybkiemu przetwarzaniu zadań z prędkością do 1200 mm/s i cięciu arkuszy SRA3 w ciągu 15-45 sekund (w zależności od złożoności pliku), FB9000PRO może obsługiwać różne rodzaje mediów o grubości do 1000 mikronów, w tym składane kartony, tekturę, papier, tworzywa sztuczne, miękkie płyty, winyl i etykiety oraz duże rozmiary arkuszy do 550 mm x 850 mm.

Rewolucyjny automatyczny ploter B2 tnąco – bigujący

Podwójna głowica narzędziowa zapewnia oddzielne narzędzia tnące i bigujące, które działają niezależnie od siebie, co skraca czas pracy i zwiększa wydajność. Narzędzie tnące wywiera wiodący w swojej klasie nacisk 1,2 kg, aby uzyskać wyraźne cięcia na nośnikach o grubości do 1000 mikronów, a także pierwszy w branży tego typu biga o docisku 1,5 kg, aby uzyskać głębokie, czyste bigi. Wydajność jest dodatkowo zwiększona dzięki możliwości określenia różnych trybów prędkości dla “mieszanych” lub wieloprędkościowych operacji cięcia i bigowania w ramach tego samego zadania.

Wykorzystując kody QR do rozpoznawania plików cięcia, kamera CCD szybko odczytuje kod, aby pobrać wydrukowane arkusze powiązane z plikiem cięcia oraz cztery znaczniki narożników, aby zapewnić dokładność cięcia i bigowania i skompensować wszelkie przekrzywienia lub rozciągnięcia arkuszy. Funkcja ta umożliwia również operatorowi natychmiastowe wyświetlenie zadania na ekranie i ustawienie pożądanych cech cięcia z bazy danych materiałów systemu. Oznacza to, że różne aspekty pliku mogą być poddane różnym zabiegom, a także wstępnie określona jest kolejność ich obróbki.

Ploter B2 jest sterowany za pomocą pakietu Production Studio (dołączonego do systemu), który jest częścią uznanego pakietu oprogramowania ColorCut Pro firmy Intec. Może on być używany jako samodzielna aplikacja z ploterem tnącym lub jako część rozwiązania sieciowego w połączeniu ze stacją serwerową ColorCut Pro firmy Intec. Pakiet oprogramowania ColorCut Pro oferuje zaawansowane funkcje z aplikacją Job Library Manager do zarządzania przepływem pracy oraz nową aplikacją Template Maker do tworzenia szablonów wektorowych, które można załadować do programu Adobe Illustrator lub CorelDRAW i używać z ploterem tnącym.

Automatyczny podajnik arkuszy zapewnia wyjątkową wydajność i obsługę materiału, co pozwala na stworzenie rozwiązania doskonale zsynchronizowanego z taśmą. Ramię odbiorcze podajnika, obsługujące zarówno poziomą, jak i pionową orientację podawania, można łatwo dostosować do szerokich lub wąskich nośników. Duży podajnik można łatwo opuścić, aby załadować do 2000 arkuszy SRA3 (25 kg) lub stos o wysokości do 22,5 cm, a następnie podajnik podnosi się jednocześnie z każdym podawanym arkuszem, od góry stosu, co zapewnia prawdziwie bezobsługową produkcję.

Nasza rekomendacja

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani wprowadzeniem FB9000PRO do naszej oferty serii ploterów tnących ColorCut z płaskim stołem. Produkt ten oferuje ogromny skok pod względem prędkości i funkcjonalności. Ten flagowy model gwarantuje, że każda firma, która chce wprowadzić do swojej firmy automatyzację cięcia i bigowania, może to zrobić bez obaw.


 • Automatyczny system pracy dzięki podajnikowy
 • Podwójna głowica narzędziowa do cięcia, bigowania, nacinania, perforacji
 • Siła docisku noża 1,2kg
 • Siła docisku bigi 1,5 kg
 • Cięcie nośników aż do 1000 mikronów
 • Bardzo pojemny podajnik 25kg (2000 arkuszy)
 • Pneumatyczny pobór arkuszy
 • Oprogramowanie ColorCut Pro
 • Kamera optyczna do dokładnej rejestracji
 • Zaawansowana technologia kodów QR
 • Stacja robocza 

Zobacz również:

Automatyczny ploter FB9000 – FAQ

Gwiazda Riset: Automatyczny ploter stołowy

 

Specyfikacja

Pole robocze:480 x 720mm/B2 (tryb auto )
495 x 735mm/B2+ (tryb manualny)
Siła docisku noża / bigi:1,2kg / 1,5kg
Max gramatura cięcia:800gsm
Ładowność podajnika:25kg/22,5cm
Podtrzymywanie arkusza:2-strefowy stół próżniowy
Oprogramowanie:ColorCut Pro
Złącza:LAN, USB
Wymiary:2500 x 1000 x 1600mm
Waga:406 kg

Broszura

Film

Tytuł

Przejdź do góry