Opis

Ploter tnący Intec SC6000 łączy w sobie niezawodne podawanie materiału z systemem natychmiastowego pobierania zadań oraz bezbłędne cięcie i bigowanie z dużą prędkością. Przedstawiamy rewolucyjny, nowy typ automatycznego plotera tnącego – łączącego technologie płaskie i podawane automatyczne !

Idealny do cyfrowego wycinania opakowań, projektów typu P.O.S., naklejek i cienkich kartonów, a także do wycinania etykiet na arkuszach. Zupełnie nowy Intec ColorCut SC6000 to cyfrowy ploter tnący, pracujący bez fizycznych matryc i czasochłonnych kosztów konfiguracji.

Grupa Plockmatic oraz Intec wprowadza na rynek nowego SC6000. To nowsza wersja popularnego cyfrowego plotera tnącego SC5000 o rozszerzonych możliwościach 340×710 mm, co pozwala na obsługę znacznie dłuższych zadrukowanych materiałów.

Ploter tnący SC6000 to kompletne, bezobsługowe cięcie

System SC6000, adresowany do zapracowanych działów poligrafii, poszukujących niedrogiego urządzenia o dużej wydajności do kompletnej, nienadzorowanej produkcji z zakresu cięcia. To kompaktowe, wolnostojące urządzenie jest wygodne w przemieszczaniu i z łatwością zmieści się w każdym pomieszczeniu.

Wysoka wydajność, niezawodność podawania i siła cięcia

Model SC6000 został zaprojektowany z myślą o pracy bez nadzoru, a szczególną uwagę zwrócono na system podawania arkuszy. Zapewnia to wiodącą w swojej klasie wydajność w przypadku cienkich kartonów, etykiet winylowych, a nawet trudnych arkuszy laminowanych. Automatyczny podajnik SC6000 przyjmuje do 900 arkuszy, które są automatycznie podnoszone i opuszczane w zależności od potrzeb. Aby zapobiec zwijaniu się arkuszy w wyniku ciągłego przepływu powietrza na boki, w modelu SC6000 zastosowano automatyczną łopatkę powietrzną. Wystrzeliwuje ona impuls powietrza do przodu stosu, gdy zaawansowana taśma podciśnieniowa opuszcza się, aby zebrać górny arkusz za pomocą ssania pneumatycznego. Aby dodatkowo zapewnić niezawodne podawanie, podciśnieniowa taśma podająca unosi nośnik z arkuszami. Na koniec, przed przesunięciem arkusza do mechanizmu tnącego, podciśnieniowa taśma podająca wykonuje krótki ruch względem tylnej blokady. Dzięki temu tworzy się naturalną krzywiznę, która pomaga zapewnić bezbłędne podawanie nawet wymagających materiałów.

Cyfrowa głowica tnąca może uzyć  do 750g siły, indywidualnie dla narzędzi tnących i bigujących. Ich działanie jest kontrolowane za pomocą dołączonego oprogramowania ColorCut Pro. Podobnie jak w przypadku całej rodziny ColorCut, SC6000 może być ustawiony tak, aby stosować dokładne wartości nacisku i prędkości. Otrzymujesz całkowitą kontrolą nad zastosowaniem cięcia konturowego, bigowania i perforacji grafiki wektorowej.

Ergonomiczny, kompaktowy i mobilny

Oszczędzająca miejsce taca na media chowa się, gdy nie jest używana, a zwrotna podstawa zapewnia łatwe dopasowanie do każdego otoczenia. 5-calowy panel sterowania z ekranem dotykowym jest umieszczony w przegubowym module, który można obracać, aby dostosować go do kąta wymaganego przez operatora.

Podczas tworzenia zadań ColorCut Pro stosuje automatycznie edytowalny kod QR* do każdego projektu. Jednocześnie automatycznie zapisuje plik cięcia w bibliotece zadań ColorCut Pro.

Zadania z kodami QR mogą być cięte w późniejszym terminie przez dowolnego operatora – nie trzeba szukać pliku do cięcia – nie są wymagane żadne specjalne umiejętności obsługi komputera! Urządzenie SC6000 sprawdza kod QR na każdym arkuszu, pobiera odpowiedni plik cięcia i przystępuje do cięcia i bigowania zgodnie z wymaganiami. Nawet jeśli arkusz jest obrócony pod kątem 180°. Można wybrać cięcie pojedynczego arkusza lub nawet tysięcy arkuszy w trybie bezobsługowym.

Kamera CCD Vision3 posiada czujnik ósmej generacji o zwiększonej czułości, który umożliwia odczytanie nawet białych kodów QR i SmartMarks, gdy są one naniesione na ciemny nośnik, co sprawdzi się w przypadku materiałów wydrukowanych na drukarkach OKI Pro9542 lub Pro9541.

Ploter tnący ColorCut SC6000 jest idealny do cyfrowego wycinania opakowań i elementów POS, a także etykiet. Rozszerzony rozmiar urządzenia przypadnie do gustu osobom produkującym prace w większym formacie, jak np. oznakowania wystawowe.

Nie masz pewności czy ten ploter tnący spełni Twoje oczekiwania ? Wahasz się czy sprawdzi się on w Twojej firmie ? Skontaktuj się Nami poprzez formularz kontaktowy.

Pomożemy dobrać odpowiedni model dostosowany do Twoich potrzeb. Odpowiemy na wszystkie pytania związane z wyborem odpowiednich akcesoriów oraz obsługą modelu Intec SC6000.

Najważniejsze cechy

Cyfrowe wycinanie dowolnego kształtu z prędkością do 960 mm/sek. – Może pracować na arkuszach do formatu 340 x 710mm oraz niestandardowych rozmiarów – Szybka realizacja projektów bez kosztownej wymiany matrycy – Automatyczny podajnik do 900 arkuszy z funkcją samocentrowania i separacją – Plugin i oprogramowanie ColorCut Pro w zestawie – Czytnik kodów QR – Ergonomiczny, kompaktowy i mobilny model który odnajdzie się nawet w najmniejszym zakładzie –idealne rozwiązanie dla firm z mniejszymi nakładami.

Wysokość podajnika wynosi 85 mm (do 900 arkuszy w przypadku automatycznego podawania arkuszy, na nośniku o gramaturze 80 g/m²)