Sztancowanie to proces produkcyjny, w którym wykorzystuje się specjalistyczne maszyny do przekształcania materiału wyjściowego poprzez perforowanie, bigowanie i wycinanie w niestandardowe wzory. Sztancowanie jest odpowiednie dla szerokiej gamy materiałów, w tym kartonu, papieru, folii czy plastiku. Sztanctygiel znajdzie zastosowanie również w wielu gałęziach przemysłu, nie tylko poligrafii.

Obecnie dostępnych jest kilka różnych rodzajów sztancowania, w tym sztancowanie płaskie, sztancowanie rotacyjne i sztancowanie hydrauliczne, przy czym każdy wariant ma swoje zalety i wady. Wymagania i specyfikacje wymagane przez konkretne zastosowanie wykrawania – np. przetwarzane materiały, rozmiar elementów, pożądane odchylenia, początkowe i długoterminowe koszty, czas realizacji, itp. pomagają określić typ procesu wykrawania najbardziej odpowiedni do użycia w danej sytuacji.

Jak wybrać odpowiedni sztanctygiel ?

Jeśli chodzi o produkcję opakowań, to inwestycja w sztanctygiel może mieć duży wpływ na Twoją działalność. Może otworzyć nowe zastosowania, zwiększyć wydajność, a nawet zmniejszyć koszty. Ale nie jest to produkt, który powinien być kupowany bez zastanowienia się nad tym, jaki rodzaj pracy będzie wykonywany.

Przygotowałem kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy wyborze wykrojnika:

Jaką ilością miejsca dysponujesz?

Sztance mogą mieć różne rozmiary, od małych modeli stołowych do urządzeń, które mogą rywalizować z prasami pod względem wielkości. Zanim jeszcze przystąpisz do podjęcia decyzji, jaki typ sztancy będzie najlepiej pasował do Twojej działalności, najpierw zrób przegląd przestrzeni. Określ, gdzie będzie zainstalowany sztanctygiel i oblicz, ile miejsca będziesz potrzebował, aby móc wygodnie poruszać się wokół niego w celu wykonania zadań, przenoszenia materiałów i wykonywania konserwacji. Znajomość tych wymiarów przed rozpoczęciem poszukiwań pomoże zawęzić liczbę rozważanych modeli

Jakie materiały chcesz sztancować ?

Nie wszystkie wykrojniki są takie same, a sztance rotacyjne, płaskie i hydrauliczne mają swoje mocne i słabe strony oraz rodzaje i rozmiary materiałów, które mogą przetwarzać. Jeśli głównie pracujecie z papierami, które są łatwe do cięcia, będziecie chcieli mieć inny wykrojnik niż sklep, który pracuje z grubymi materiałami lub kartonami. Niektóre wykrojniki mogą nawet przecinać cienkie metale, więc jeśli jest to materiał, na którym drukujesz, upewnij się, że wybierzesz odpowiedni sztanctygiel.

Jakie otrzymasz wsparcie?

Tak jak prasa drukarska, sztanca jest inwestycją w Twój biznes i dlatego upewnij się, że znasz z góry koszty takich kwestii jak części i konserwacja. Czy istnieje wsparcie techniczne które szybko zareaguje, jeśli coś się zepsuje? Upewnij się, że zadajesz te pytania w ramach procesu inwestycyjnego, aby ocenić całkowity koszt zakupu.

Jak dobrze wykwalifikowani są Twoi operatorzy?

Czy masz doświadczonych pracowników, którzy wiedzą, jak używać skomplikowanych urządzeń do wycinania? Czy może jest to kadra dopiero początkująca, bez kilkudziesięciu lat wiedzy technicznej? Różne rodzaje wykrojników mają różne poziomy umiejętności wymagane do ich efektywnej obsługi, więc należy o tym pamiętać przy wyborze odpowiedniego urządzenia dla swojej działalności. Kolejną rzeczą, o którą należy zapytać podczas poszukiwań, jest to, jakie szkolenia są oferowane, aby pomóc pracownikom – bez względu na ich poziom umiejętności – uzyskać jak najwięcej z tego konkretnego sprzętu.

Jaki sprzęt lub oprogramowanie pomocnicze jest potrzebne, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z inwestycji?

Czy potrzebujesz elementów takich jak urządzenie do odprowadzania odpadów ? Potrzebujesz dedykowanego oprogramowania do cięcia, aby wygenerować linie cięcia ? Czy potrzebujesz gwarancji, że sztanctygiel będzie pasowało do obecnego przepływu pracy, czy też planujesz używać go niezależnie? Sam zakup urządzenia, bez względu na to, jak bardzo jest ono zaawansowane i jakie możliwości może przynieść Twojemu zakładowi, nie wystarczy, jeśli nie masz elementów wspierających, które zapewnią Ci maksymalne wykorzystanie go. Podejmowanie tych decyzji z góry, przed inwestycją, może pomóc w łagodniejszym przejściu i uruchomieniu nowego sztanctygla szybko i skutecznie.

Jaki masz budżet na sztanctygiel ?

Tak jak sztance są dostępne w różnych rozmiarach, tak samo są dostępne w różnych cenach. Im bardziej wytrzymały i wszechstronny sztanctygiel, tym wyższy będzie jego koszt początkowy. Należy również wziąć pod uwagę koszty materiałów eksploatacyjnych, w zależności od rodzaju zakupionego wykrojnika, jak również koszty przechowywania fizycznych matryc. Nie należy brać pod uwagę tylko ceny samej sztancy, ale rozważyć całkowity koszt posiadania i porównać go z przewidywanymi zwrotami, które można uzyskać z jego instalacji. Czy otwierasz nowe usługi i wchodzisz na rynki z niewykorzystanym potencjałem? Chcesz lepiej obsługiwać obecnych klientów, obsługując więcej ich zapytań? Masz już sztanctygiel i chcesz wykonywać te same zadania szybciej i wydajniej? Pamiętaj o wszystkich tych rzeczach przed dokonaniem wyboru.

Kupując nowy sztanctygiel nie należy podejmować decyzji pochopnie – chcemy mieć pewność, że otrzymujemy sprzęt, który wzmocni i rozszerzy naszą działalność, a nie będzie jej przeszkadzał. Poświęć czas, aby naprawdę przeanalizować swój biznes, a następnie poświęć czas na ocenę wszystkich opcji przed wybraniem tej, która jest dla Ciebie odpowiednia. Poświęcenie tego dodatkowego czasu spowoduje, że Twoja inwestycja będzie jedną z tych, które będą procentować przez wiele lat.

https://youtu.be/JVhJjcag2Zs

Automatyczny sztanctygiel Uchida AeroDieCut

Poznaj przeprojektowany sztanctygiel, idealny do wykańczania krótkich serii druku cyfrowego. Klienci chcą drukować materiały szybciej, spersonalizowane i w ilości, jakiej potrzebują, niezależnie od tego, czy chodzi o opakowania i pudełka o unikalnym kształcie. AeroDieCut daje drukarniom i dostawcom usług marketingowych nowy sposób na osiągnięcie tego celu.

W AeroDieCut można przechowywać do 100 własnych pamięci zadań. Dzięki wbudowanemu ekranowi dotykowemu o przekątnej 10,2 cm, AeroDieCut pozwala operatorom na intuicyjne i natychmiastowe ustawienie programów pracy oraz obsługę maszyny.

To idealne narzędzie dla drukarni cyfrowych. AeroDieCut to rozwiązanie do wykańczania przede wszystkim krótkich serii drukowanych cyfrowo materiałów, takich jak wizytówki, karty pocztowe, zaproszenia, karty okolicznościowe, ulotki, bilety, opakowania i inne. AeroDieCut oszczędza czas i koszty niezaleznie czy drukarni, czy zakładowych działów poligraficznych i produkcyjnych itp.

Sztanca AeroDieCut wykorzystuje tradycyjne matryce płytowe, ponieważ są one zaawansowane technologicznie, łatwe do zdobycia, opłacalne, a jakość wykończenia jest doskonała. AeroDieCut łączy tradycyjne i nowe technologie, aby przynieść nowe doświadczenie swoim klientom.

Sztanctygiel UCHIDA AeroDieCut może przetwarzać złożone cięcia, bigi i perforacje na materiałach drukowanych w jednym przebiegu. Jest łatwiejszy w obsłudze niż tradycyjne wielkoformatowe wykrojniki i bardziej wydajny niż plotery tnące. To jakość wyprodukowana w Japonii.

Opatentowany “Tri-suction feeder” zapewnia stałe podawanie papieru. Jednostka podająca wyposażona jest w czujnik ultradźwiękowy do wykrywania podwójnego podawania oraz czujnik znaku cięcia do kompensacji przesunięcia obrazu.

Maszyna do cięcia UCHIDA AeroDieCut posiada funkcję step & repeat do wykończenia aplikacji wielokrotnych, co pomaga zaoszczędzić koszty matryc.

Specyfikacja

Typ maszyny: automatyczny sztanctygiel płaski
Oferowane możliwości: cięcie, bigowanie, perf w jednym przejściu
Impozycja: w pełni automatyczne
Maks. rozmiar podawanego papieru (szer. x dł.): 365 x 515 mm
Min. rozmiar podawanego papieru (szer. x dł.): 297 x 420 mm
Maks. rozmiar wykończenia (szer. x dł.): 310 x 485 mm
Grubość wykrojnika: 18 mm
Maks. gramatura papieru: 400 g/m2
Min. gramatura papieru: 120 g/m2
Maks. prędkość: 1000 arkuszy/godz.
Uderzenie wielokrotne: do 5 razy na arkusz
Maks. pojemność załadunku: 100 mm
Mechanizm podawania papieru: górna taśma z potrójnym zasysaniem (opatentowany)
Opcje podawania: nadmuch boczny, regulacja skosu, wyrównanie boczne
Wykrywanie podawania: ultradźwiękowe wykrywanie podwójnego podawania
Zintegrowana rejestracja znaczników cięcia
Taca wyjściowa
Sterowanie:
10,2 cm kolorowy ekran dotykowy
Pojemność pamięci: 100 pamięci zadań
Stojak na matryce: w zestawie
Opcjonalnie opcja separatora odpadów
Opcjonalnie przedłużenie przenośnika taśmowego
Wymiary:
270 (dł.) x 107(szer.) x 110(wys.) cm
Zasilanie: 240 / 50-60Hz, 400W
Waga netto: 410 kg

Zapraszamy do kontaktu

Nie masz pewności czy te maszyny spełnią Twoje oczekiwania ? Zastanawiasz się, czy poradzisz sobie z obsługą ? Wahasz się czy sprawdzą się one do zastosowania w Twojej firmie – skontaktuj się Nami poprzez formularz kontaktowy.

Pomożemy dobrać odpowiedni model dostosowany do Twoich potrzeb. Odpowiemy na wszystkie pytania związane z wyborem odpowiednich akcesoriów oraz obsługą danego modelu.

Zobacz więcej materiałów i dowiedz się więcej o możliwościach jakie daje Uchida AeroDieCut :

👉 Wycinanie na sztancy czy na ploterze ?

👉 Sztanca Uchida AeroDieCut

YouTube :

https://www.youtube.com/watch?v=KEKd6dqZE6k&t
Tłoczenie Uchida AeroDieCut
https://www.youtube.com/watch?v=Z2Uj0ta6-_8
Uchida AeroDieCut zawieszki i metki
https://www.youtube.com/watch?v=VWtDZqcg5dM&t
Sztanca automatyczna