Etykiety na wino są ważnym składnikiem wyglądu wina i mogą przekazywać ważne informacje o nim. Istnieje wiele różnych sposobów tworzenia etykiet na wino, ale istnieje kilka podstawowych składników, które powinny znaleźć się na wszystkich etykietach. Poniżej przedstawiamy przewodnik na temat tego, jak tworzyć etykiety na wino.

W branży winiarskiej etykieta na wino to coś więcej niż naklejka na butelce identyfikująca markę. Etykieta na wino to raczej okazja, aby opowiedzieć konsumentom o swojej winnicy, o zawiłościach danego rodzaju wina oraz podkreślić jego charakter i jakość. Dlatego tak ważne jest, aby poświęcić tyle samo czasu i uwagi temu, co znajduje się na zewnątrz butelki, co w środku.

Znaczenie skutecznego drukowania etykiet polega na odróżnieniu Twojego produktu od innych win i pomocy w wyróżnieniu się na konkurencyjnym rynku. Etykiety dostarczają konsumentom cennych informacji o lokalizacji winnicy, uwagach degustacyjnych i zawartości alkoholu.

Chcesz, aby Twoje wino wyróżniało się na zapchanych półkach? Musisz zaoferować coś unikalnego, nowoczesnego i zapadającego w pamięć.

Jeśli nie drukujesz etykiet na butelki we własnym zakresie, może to być trudne do wykonania.

Jeśli chodzi o drukowanie etykiet na butelki dla win styl i barwa ma kluczowe znaczenie. Dzięki wprowadzeniu własnej drukarki etykiet bezpośrednio do istniejącego systemu rozlewu, producenci wina są w stanie dostosować projekt etykiety szybciej i sprawniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku możliwość szybkiego i efektywnego drukowania własnych, niepowtarzalnych etykiet na butelki może być przewagą, jakiej potrzebuje Twój produkt, aby wywrzeć wrażenie na konsumentach.

OKI pomaga hiszpańskiej winiarni DE MULLER

DE MULLER z pasją produkuje wina od 1851 roku i zarządza całym procesem od zbioru własnych winogron do butelkowania, dystrybucji i eksportu swoich wysokiej jakości i prestiżowych win na całym świecie. Firma potrzebowała dobrej jakości etykiety na wino, aby estetycznie odzwierciedlić jakość wina.

Firma DE MULLER potrzebowała niezawodnej drukarki etykiet, która pomogłaby wykonać złożone zadanie seryjnego drukowania trwałych, wysokiej jakości etykiet na butelki z winem na różnych nośnikach, często w krótkim czasie. Jednak etykiety produkowane przez oryginalną drukarkę atramentową firmy DE MULLER były podatne na różne problemy, takie jak wyciek tuszu, a także brak wyrazistości i ostrości tekstu i obrazów na etykietach. To często prowadziło do brakujących lub nieczytelnych informacji o produkcie, a skanowanie kodów kreskowych było wyzwaniem. Po zainstalowaniu 5-kolorowej drukarki etykiet OKI Pro1050 producent wina może teraz drukować etykiety w profesjonalnej jakości, szybko i wydajnie na różnych nośnikach, w tym na wodoodpornych. Łatwość obsługi i elastyczność, jaką zapewnia drukarka OKI Pro1050, pozwala firmie DE MULLER na zmianę i dostosowanie partii etykiet w bardzo krótkim czasie, przy zachowaniu terminów produkcji.

4 sposoby, w jaki drukarka etykiet na wino może wyróżnić Twój produkt

Dzięki przeniesieniu procesu drukowania etykiet do zakładu produkcyjnego można uzyskać niespotykaną elastyczność, wydajność i swobodę w procesie etykietowania wina.

Szybka droga od “koncepcji” do “stworzenia”

Niezależnie od tego, czy korzystasz z usług projektanta etykiety, czy też wprowadzasz własne projekty, zawsze warto szybko zrealizować świetny pomysł na etykietę.

Dodając drukarkę etykiet do istniejącej linii produkcyjnej i rozlewniczej, możesz szybko przygotować nowe etykiety dla limitowanych edycji, eksperymentalnych win oraz nowych produktów. A wszystko to bez długiego czasu oczekiwania i opłat za dostawę etykiet

Twórz nowe projekty

Nie ma chyba lepszego sposobu, by winiarz pokazał swój duch eksperymentowania, umiejętności adaptacji i kunsztu, niż małe, ekskluzywne, ekskluzywne, limitowane edycje. Niestety, zbyt wiele firm poświęca więcej czasu na zarządzanie dużymi zapasami gotowych etykiet.

Dzięki własnej drukarni etykiet możesz to zmienić. Przejęcie kontroli nad procesem drukowania pozwala zmaksymalizować elastyczność etykiet dzięki produkcji krótkich serii, umożliwiając wydrukowanie dokładnie takiej liczby etykiet, jaka jest potrzebna, nawet w przypadku małej partii.

Oznacza to mniej czasu poświęconego na martwienie się o minimalne zamówienia i zapasy etykiet, a więcej na doskonalenie oferty dla klientów.

Unikaj typowych błędów w drukowaniu

Jak wie każdy producent wina, wiele może pójść nie tak, jeśli chodzi o butelkowanie i etykietowanie. Czy to bąbelkowanie pod etykietą spowodowane niedoskonałościami na butelce, złe dopasowanie rozmiaru etykiety do rozmiaru butelki, czy nawet błędne wydruki i błędy ortograficzne na samej etykiecie.

W przypadku pracy z gotowymi etykietami błędy te mogą być trudne do wykrycia, zanim będzie za późno. Zazwyczaj producenci muszą albo zapłacić za próbny egzemplarz etykiety z drukarni w celu sprawdzenia i weryfikacji przed rozpoczęciem całego procesu drukowania, albo po prostu zaryzykować, mając nadzieję, że ostateczny projekt etykiety będzie dobrze wykonany.

Decydując się na produkcję etykiet we własnym zakresie, można znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia takich błędów. Drukarnia krótkoseryjna umożliwia wydrukowanie bardzo małej ilości etykiet testowych przed rozpoczęciem procesu drukowania. W ten sposób można sprawdzić, czy etykiety są wyraźne i czyste oraz zabezpieczyć się przed błędami ortograficznymi i drukarskimi, oszczędzając czas i pieniądze na wydruki próbne, testy i potencjalne błędy w trakcie procesu.

Dostęp do szerokiej gamy materiałów i projektów

Wyjątkowe produkty wymagają wyjątkowych etykiet, a alkohol nie jest tu wyjątkiem. Na przykład: podczas gdy czerwone wino jest często przechowywane w temperaturze pokojowej, białe wino jest często schładzane w wiadrach z wodą z lodem – co oznacza, że etykiety na białe wino mogą wymagać znacznie większej odporności na wodę.

Współpracując z zewnętrzną drukarnią etykiet, możesz mieć stosunkowo ograniczone możliwości, jeśli chodzi o materiały na etykiety, podkłady, kleje, a nawet kolor druku. Korzystając z wewnętrznego procesu produkcji etykiet, można uzyskać dostęp do szerokiej gamy materiałów, kolorów i możliwości projektowania. W ten sposób możesz przejąć całkowitą kontrolę nad wszystkimi aspektami projektu etykiety i stworzyć dokładnie to, czego potrzebujesz dla każdego ze swoich produktów.

Znaczenie etykiety na wino

W zależności od badań, które czytamy, od 50 procent do 75 procent decyzji o zakupie wina podejmowanych jest na podstawie etykiety. Twoje logo i etykieta mają zadanie do wykonania: sprzedać wino.

Dla winiarni posiadających wewnętrzne zespoły projektowe lub mających ambicję stworzenia swojej własnej, na rynku istnieje kilka drukarek zdolnych do drukowania profesjonalnie wyglądających etykiet. Do wyboru są zarówno drukarki laserowe, jak i atramentowe, a także fleksograficzne prasy do etykiet, które przenoszą obrazy na etykiety w przypadku dużych nakładów niestandardowych etykiet. Cyfrowe drukarki etykiet są często idealnym rozwiązaniem dla małych winiarni, małych partii i krótkich serii etykiet. Dla wszystkich winiarni najważniejszymi czynnikami przy wyborze drukarki są rozmiar, wydajność i koszt.

Jeśli chodzi o materiały na etykiety, winiarnie mogą wybierać spośród papieru, naklejek samoprzylepnych i wodoodpornych etykiet wykonanych z materiałów przemysłowych. Etykiety na butelki wina są białe błyszczące, półbłyszczące, białe matowe, przezroczyste lub mają kremową fakturę pergaminu. Inną opcją są etykiety z przezroczystego polipropylenu, które wyglądają jak “bez etykiety”. Standardowe rozmiary obejmują etykiety o wymiarach 5,5 na 4,5 cala z zaokrąglonymi rogami i etykiety owalne o wymiarach 3 na 5,5 cala.

Każdy chce, aby jego etykieta się wyróżniała, a posiadanie wielu opcji drukowania etykiet dla każdego jest tym, co pozwala każdej marce wybrać własną tożsamość opakowania

Nie tylko podążaj za trendami w produkcji etykiety na wina – wyznaczaj nowe

Współpracujemy z wieloma producentami wina i innymi firmami zajmującymi się butelkowaniem napojów – i za każdym razem jedna rzecz zawsze się wyróżnia: ich wspólna pasja do produktów, które produkują, do klientów, których obsługują, i do marki, którą zbudowali.

Dlatego zawsze cieszymy się, gdy producent wina przejmuje kontrolę nad procesem drukowania etykiet i uwalnia pełny potencjał swoich unikalnych, charakterystycznych i urzekających etykiet na butelki, dodając do swojego zestawu sprzętu własną drukarkę etykiet.

Jeśli jesteś zainteresowany unowocześnieniem procesu produkcji etykiet poprzez wprowadzenie własnej drukarki, chętnie Ci pomożemy. Skontaktuj się z naszym zespołem już dziś, a z przyjemnością pomożemy Ci znaleźć idealną drukarkę do Twoich zastosowań. Z niecierpliwością czekamy na toast za Twój sukces!

Chesz otrzymać ofertę na drukarkę OKI Pro 9541 lub 9542 ? Wejdź na KONTAKT, a my odeślemy Ci ofertę oraz umówimy się na rozmowę podczas której zaproponujemy konkretne rozwiązania.

Więcej informacji na temat drukarek OKI znajdzie na oficjalnej stronie OKI Polska.