Firmy, które dopiero rozpoczynają działalność, często tworzą etykiety produktów, etykiety składników, etykiety ostrzegawcze i naklejki, korzystając z materiałów etykiet, które drukują samodzielnie lub zlecają profesjonalny druk. Ma to sens, gdy potrzebne są mniejsze ilości. Często formy rozpoczynają również od ręcznego etykietowania. W miarę rozwoju firmy i wzrostu zamówień może się jednak okazać, że ręczne etykietowanie produktów nie jest już rozwiązaniem. A może potrzebujecie materiałów premium i wykończenia, które nie są często dostępne na etykietach z arkusza ? Wtedy należy rozważyć zamówienie etykiety na roli zamiast etykiet w arkuszach.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaka opcja etykietowania jest dla Ciebie najlepsza? Oczywiście, znalazłeś się tutaj, więc to oznacza, że tak. A przy tak wielu opcjach może być trudno dowiedzieć się, co jest najlepsze dla Twoich etykiet produktów. Dlatego jesteśmy tu, aby Ci pomóc. W tym artykule wyjaśniamy różne rodzaje formatów etykiet, dostępne opcje drukowania i co będzie najlepsze w Twojej sytuacji.

Druk etykiety na arkuszach

Cóż, oczywistym wnioskiem jest to, że etykiety arkuszowe to etykiety, które są dostarczane na arkuszu. Pomyśl o kartce papieru. W wielu firmach można zamówić drukowalne puste etykiety na arkusze, które można wydrukować na standardowej drukarce atramentowej lub laserowej. Niektóre drukarnie oferują również profesjonalnie drukowane etykiety na arkusze.

Drukarnie w takich przypadkach mogą dostarczać małe ilości etykiet na arkuszach, co jest bardziej przystępną opcją i zapewnia niskie minima.

Etykiety w arkuszach są idealne nie tylko dla małych firm, które dopiero rozpoczynają działalność, ale także stanowią idealne rozwiązanie w określonych sytuacjach.

Jeśli testujesz nowe logo lub wygląd swoich produktów, etykiety w arkuszach są łatwym i niedrogim sposobem na przeprowadzenie próby. Eksperymentuj z różnymi kolorami, czcionkami, kształtami i materiałami, a następnie wypróbuj je i poznaj opinie rodziny, przyjaciół i innych osób, zanim zdecydujesz się na pełną serię etykiet, które mogą Ci się nie spodobać.

Etykiety arkuszowe są również świetne dla produktów sezonowych. Jeśli potrzebujesz tylko krótkiej serii etykiet na świece na jesień, to etykiety w arkuszach mogą być dobrym rozwiązaniem. Inną sytuacją, w której etykiety w arkuszach mogą być dobrym pomysłem, jest posiadanie produktów, których składniki lub przepisy często się zmieniają, np. etykiety na CBD.

Drukowalne etykiety w arkuszach pozwalają szybko zamówić lub wydrukować etykiety, w zależności od potrzeb, co jest niezwykle cenne. Jeśli masz napięty termin i zapisane szablony i projekty etykiet, wystarczy kilka kliknięć, aby wydrukować wysokiej jakości etykiety.

Druk etykiety na roli

Cóż, znów stwierdzając oczywistość, etykiety w rolkach są dostarczane na rolce. Jest to ciągły odcinek etykiet przymocowany do podkładu i nawinięty wokół rdzenia. W przeciwieństwie do etykiet arkuszowych, etykiety na roli nie mają żadnego materiału podkładowego wokół zewnętrznej krawędzi etykiety.

Etykiety w rolkach są zwykle wykonane z tych samych materiałów i klejów co etykiety w arkuszach, są tylko nawinięte na plastikową lub kartonową szpulę zamiast płaskiego arkusza.

W przypadku etykiet na roli można kupić tysiące różnych rozmiarów i kształtów, a także etykiety o niestandardowych kształtach i rozmiarach. Pozwala to na większą inwencję i kreatywność w projektowaniu etykiet, dzięki czemu produkty naprawdę się wyróżniają.

Czy chcesz etykiety metaliczne lub foliowe? Z etykietami na roli wszystko jest możliwe. Profesjonalne drukarnie mogą drukować bezpośrednio na metalicznym kolorze bazowym z półprzezroczystym atramentem, aby stworzyć metaliczny wygląd lub dodać luksusowe, odważne akcenty w dowolnym miejscu na etykiecie.

Korzystanie z profesjonalnej drukarni która korzysta z druakrek cyfrowych, pozwoli Ci stworzyć żywe, metaliczne etykiety na zamówienie. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowy połysk na metalicznym druku, możesz dodać laminat z połyskiem, aby etykieta wyglądała jak folia. Aby nadać etykiecie płaski, metaliczny wygląd, można ją pokryć laminatem matowym.

Etykiety na roli to niedrogi sposób na masowe zamówienie etykiet lub naklejek. Są one bardzo popularne wśród firm, które potrzebują dłuższych serii i wydają więcej na swoje etykiety. Ogólna zasada mówi, że jeśli zamawiasz więcej niż 250 etykiet, to prawdopodobnie jesteś gotowy na rolkę. Im więcej kupujesz, tym więcej oszczędzasz.

Jeśli planujesz używać etykieciarki do swoich produktów, to będzie ona wymagała od Ciebie używania etykiet na roli. Jeśli nie zainwestowałeś jeszcze w aplikator etykiet, dobra wiadomość jest taka, że dostępne są różne dozowniki, które dopasują się do Twojego obecnego budżetu. Istnieją również pewne wytyczne, którymi należy się kierować przy wyborze odpowiedniego aplikatora etykiet.

Nawet jeśli nie masz maszyny do etykietowania i nakładasz etykiety na produkty ręcznie, etykiety w rolkach mogą ułatwić to zadanie. Wystarczy umieścić etykiety w rolce na drążku lub wieszaku na ręczniki, aby łatwo je odwijać i odklejać.

Druk etykiet z użyciem białego koloru

Etykiety na roli oferują także elementy ozdobne i wykończeniowe, które nie są często dostępne na etykietach arkuszowych, takie jak biały atrament. Ta technika druku polega na zastosowaniu białego atramentu pod etykietą w celu uzyskania nieprzezroczystości w określonych miejscach. Biały tusz pod nadrukiem może sprawić, że projekt etykiety będzie bardziej żywy, a tekst łatwiejszy do odczytania. Oczywiście rozwiązanie to dotyczy standardowych drukarek. W przypadku inwestycji w drukarki OKI nie ma problemu zarówno przy produkcji etykiet na roli, jak i arkuszu.

Dlaczego warto drukować na biało?
Typowe białe materiały pozwalają, aby kolory, które są nakładane pozostały jasne i żywe. Kiedy jednak używasz kolorowych mediów, kolory te stają się matowe i tracą swój blask. Posiadanie możliwości zastosowania bieli pod konkretnymi obszarami, na których chcesz drukować kolory, pozwala zachować wyraziste kolory na ciemnych nośnikach.

Kiedy używasz ciemnych, przezroczystych lub kolorowych mediów, OKI Pro9000 oraz Pro1050 wnosi moc białego tonera do Twojej kreatywnej wizji. Oprócz zastosowania warstwy bieli pod kolorowymi obszarami, możesz także dodać biel jako element projektu, aby rozszerzyć swoje kreatywne opcje.

Samodzielne drukowanie etykiet

Warto rozważyć samodzielny druk etykiet, nawet jeśli do tej pory drukowaliście w dwuetapowym procesie. Wiele firm oferuje czyste etykiety na rolkach, ale należy pamiętać, że do drukowania etykiet na rolkach potrzebna jest specjalna drukarka. Zlecanie drukowania etykiet na zewnątrz może być drogim procesem, a przejście na drukowanie etykiet w firmie może obniżyć koszty.

Dwuetapowy proces drukowania etykiet wydaje się atrakcyjnym kompromisem, ale nadal naraża firmę na straty w taki sam sposób, jak proces całkowicie zlecany na zewnątrz. Stosowanie dwuetapowego procesu drukowania etykiet naraża je na ryzyko wystąpienia błędów w druku. Dzieje się tak, gdyż są one drukowane na uprzednio wydrukowanym szablonie. Powoduje to niepotrzebne marnowanie etykiet i związane z tym koszty. Utrzymywanie dużego zapasu gotowych kolorowych etykiet może być również skomplikowane w przypadku, gdy firma stara się zmienić wygląd swojej marki lub produktu. Gdy konieczna jest jedna mała zmiana, cały zapas etykiet staje się przestarzały i firma musi ponieść koszty związane z utrzymaniem zapasów, a także koszty zamówienia nowych etykiet.

Drukowanie etykiet kolorowych staje się coraz bardziej powszechne, co umożliwiają ekonomiczne opcje drukarek etykiet kolorowych oraz oprogramowanie do drukowania etykiet kolorowych.

Innym czynnikiem, o którym należy pamiętać przy dwuetapowym drukowaniu etykiet, jest zachowanie pełnej zgodności z wszelkimi regulacjami branżowymi, które mogą być wymagane przez Twoją firmę. Problem w tym, że przepisy branżowe są podatne na zmiany, a kiedy to nastąpi, Twoje etykiety stają się odpadami i będziesz musiał ponownie zamówić nowe.

Gdy wprowadzasz na rynek nowy produkt, samodzielne drukowanie etykiet pozwala na szybsze wprowadzenie nowego produktu do produkcji i dostarczenie go klientowi. Eliminuje to konieczność kontaktowania się z drukarnią, zatwierdzania nowych etykiet i oczekiwania na czas wysyłki.

Czy masz jeszcze jakieś pytania?

Wszystkie powyższe opcje mogą stanowić rozwiązanie dla wielu różnych małych i dużych firm. Dopiero zaczynasz i chcesz drukować własne etykiety na produkty ? Pamiętaj o powyższych wskazówkach przed złożeniem zamówienia na etykiety. Etykiety na produkty są tym, co klienci widzą jako pierwsze, więc upewnij się, że reprezentują one Twoją firmę w najlepszym świetle.

Bez względu na pytanie dotyczące etykiet, pomożemy Ci podjąć najlepszą decyzję dla Twojej firmy. Zadzwoń do nas pod numer 601 248 197 i zapytaj o drukarki do produkcji etykiet.

Zapraszamy również na nasze social media, gdzie na bieżąco dzielimy się wiedzą nt. produkcji etykiet i opakowań :

Facebook

LinkedIn

Instagram