Unikalna automatyczna sztanca – AeroDieCut firmy Uchida to najnowszy element naszej oferty maszyn do wykańczania druku. Ta sztanca łączy tradycyjną technoligę z cyfryzacją. Wykorzystuje zwykłe formy do cięcia i bigowania, w połączeniu z opatentowanym systemem “ruchomych rolek”, które zapewniają nacisk niezbędny do przecinania i nacinania. A wszystko to w naprawdę kompaktowym urządzeniu.

Klienci chcą dziś materiałów drukowanych szybciej, spersonalizowanych i w ilości, jakiej potrzebują. Niezależnie czy chodzi o kartki o unikalnym kształcie, czy pudełka sztanca UCHIDA AeroDieCut daje drukarniom i dostawcom usług marketingowych nowe możliwości.

Produkt ten reprezentuje sztancę płaską przeprojektowaną na miarę XXI wieku. AeroDieCut jest idealny do pracy w krótkich i średnich seriach i może przetwarzać złożone cięcia, bigi, tłoczenia i perforacje na materiałach drukowanych w jednym cyklu. Jest łatwiejsza od tradycyjnych wielkoformatowych sztanc i bardziej wydajna od ploterów tnących i laserowych.

Przeprojektowana sztanca idealna do wykańczania krótkich serii druku cyfrowego

Zastosowanie tradycyjnej formy sztancowania oznacza, że dostępnych jest wielu zewnętrznych dostawców, którzy mogą wykonać sam element tnący. Sztanca AeroDieCut o wydajności 1.000sph wykorzystuje konwencjonalne formy do cięcia, do 350x550mm, z ruchomym wałkiem dociskowym, co oznacza, że pojedyncza forma może być użyta do stopniowego powtarzania pojedynczego arkusza do pięciu razy, umożliwiając użycie mniejszych form i znacznie zmniejszając koszty dla produktów o krótszych seriach. AeroDieCut jest również znacznie bezpieczniejszą maszyną w użyciu niż tradycyjny produkt z płytą dociskową, z których wiele jest nadal urządzeniami z ręcznym podawaniem.

Oprócz cięcia, bigowania i perforowania oferuje także tłoczenie i wytłoczenia na arkuszach 365x550mm o gramaturze do 400gsm.

Kolejną kluczową cechą oferowaną przez AeroDieCut jest możliwość wykonywania zarówno tłoczeń, jak i wytłoczeń. Dzięki tym funkcjom drukarnia może zaoferować klientom coś odmiennego i eleganckiego, a także coś, co zdecydowanie wyróżnia się na tle codziennych, zwykłych wydruków.

Możliwość wytłaczania oznacza, że urządzenie nadaje się również do produkcji prac w alfabecie Braille’a – wymogu prawnego dla opakowań farmaceutycznych. To również rozwiązanie dla osób niewidomych i niedowidzących, które jest stosowane na coraz większej liczbie produktów drukowanych.

AeroDieCut może przekształcić Twoje materiały drukowane w różne gotowe produkty, w tym zaproszenia, karty, pudełka, przywieszki i gadżety sklepowe.

Sztanca, która automatyzuje pracę w każdym zakładzie

Opatentowany ” podajnik trzyssawkowy” zapewnia równomierne podawanie papieru. Jednostka podająca wyposażona jest w czujnik ultradźwiękowy do wykrywania podwójnego podawania papieru oraz czujnik znaczników cięcia, który kompensuje wszelkie przesunięcia obrazu. Podawanie jest dokładnie kontrolowane, gdy stosowany jest tryb ” step-and-repeat “.

Czterocalowy kolorowy ekran dotykowy ułatwia ustawienia zadań i obsługę. Natomiast 100 zadań zapisanych w maszynie umożliwia regularną pracę i ustawienie często powtarzanych zadań. W przypadku dłuższej pracy istnieje opcjonalny moduł separatora, który odprowadza wycięte odpady do pojemnika podczas dostarczania sztancowanych materiałów. Opcjonalny stół podawczy z przenośnikiem również usprawnia proces zbierania.

Ten unikalny produkt oferuje drukarniom idealny punkt wejścia do wysoce lukratywnego procesu sztancowania. Prace, które wcześniej były wysyłane do zewnętrznego dostawcy, teraz mogą być produkowane we własnym zakresie.

AeroDieCut może obsługiwać formy cięcia do 350 x 550 mm, przy grubości płyty do 18 mm i wysokości cięcia 23,3- 23,8 mm. Pobór mocy wynosi 400 W w jednej fazie. Urządzenie może obsługiwać papier o wymiarach do 365 x 515 mm przy maksymalnym rozmiarze końcowym 310 x 485 mm. Wszystko to w urządzeniu o wymiarach 270cm [w] x 107cm [h] x 110cm [d] i wadze 410kg. Prędkość pracy to maksymalnie 1,000 arkuszy na godzinę.

Nasza opinia

Jest to najlepsza sztanca dla krótkich serii drukowanych cyfrowo . Sprawdzi się najlepiej w produkcji od 100 do 5 000 arkuszy. Świetne rozwiązanie bazowe, ale bardzo wydajne w przypadku produkcji opakowań.

Największe zalety :

 • Łatwy dostęp do matryc.
 • Koszt wykonania matrycy jest stosunkowo niski.
 • Zapewnia wysoką jakość obróbki
 • Idealny do obróbki wytłoczeń i tłoczeń
 • Łatwe i bezpieczne ustawienie matrycy
 • Regulacja nacisku na płytę matrycy
 • Wysoka jakość bigowania
 • Łatwa konfiguracja dzięki kolorowemu ekranowi dotykowemu 4,3″
 • Funkcja czytania znaczników cięcia
 • Unikalna funkcja kontroli Multiple-up firmy UCHIDA pozwala na wykonanie do 5 docisków na jednym arkuszu papieru. Dzięki tej funkcji można obniżyć koszt matrycy w przypadku projektów wielostronnych
 • Funkcje regulacji rozciągania i zwężania

Wady :

 • Zajmuje pewną przestrzeń w zakładzie
 • Wymaga pewnych umiejętności w zakresie ustawiania.
 • Nie jest idealna do cięcia drobnych, szczegółowych kształtów

Automatyczna sztanca płaska z funkcją bezpiecznego użytkowania. Najlepsza jakość wykonania oraz bardzo wysoka prędkość sztancowania.
Sztancownica automatyczna do papieru dostosowana jest do pracy zarówno z delikatnym i bardzo cienkim papierem, ale również tekturą falistą i tekturą litą.
Kompaktowa i tania sztancownica to idealne rozwiązanie. Proponowane przez nas rozwiązanie za niewielką kwotę, czyni wykrawanie szybkie, tanie i dokładne