Aerocut X Pro to uniwersalna, kompaktowa i przyjazną dla użytkownika wycinarka oraz urządzenie do bigowania, nacinania i perforowania. Posiada 10″ kolorowy ekran dotykowy z elastycznym ramieniem. Poprawia on widoczność i ułatwia pracę, zapewniając jednocześnie najwyższą prędkość przetwarzania w serii Aerocut. Odnowiony interfejs użytkownika jest bardzo intuicyjny i pomaga zautomatyzować środowisko wykańczania druku cyfrowego. X Pro jest idealnym rozwiązaniem dla wszelkich aplikacji drukowanych cyfrowo, takich jak wizytówki, karty pocztowe, zaproszenia, karty okolicznościowe, ulotki, bilety i inne.

Wiekszość papierów drukowanych na dzisiejszych drukarkach cyfrowych może być łatwo wykończona na Aerocut X Pro. Rozszerzalny podajnik może pomieścić papier o długości do 1600 mm. Opatentowany mechanizm podawania papieru “Tri-suction Feeding nie wymaga skomplikowanych regulacji. Wystarczy ustawić papier, wybrać ciśnienie, a papier będzie podawany równomiernie. Pomaga to również zapobiegać zatrzymywaniu się urządzenia z powodu podwójnego podawania lub zacięć papieru. Czujnik ultradźwiękowy precyzyjnie sprawdza, czy nie doszło do podwójnego podania papieru, nawet jeśli urządzenie jest zasilane papierem czarnym lub kolorowym.

Wycinarka Uchida Aerocut X-Pro gwarantuje profesjonalne wycinanie, perforację oraz bigowanie. Wszystko to odbywa się podczas pracy nad jednym arkuszem. Perfekcyjny efekt uzyskuje się dzięki technologii wytworzenia urządzenia Uchida Aerocut X-Pro. Japońska precyzja produkcji wycinarki wyraża się w jej zaprojektowaniu, metodach kalibracji oraz jakości urządzenia. Produkowane od 2009 roku wycinarki Aerocut osiągnęły maksimum precyzji w wykonaniu i dostosowywaniu do wymagającej, dokładnej pracy. Dzięki zastosowaniu stalowej konstrukcji osiągnięto dokładność i jakość wykończenia każdej wykonywanej pracy. A dzięki zespołom perforującym – możliwość perforacji we wszystkich kierunkach arkusza. Engraf AeroCut

Jednostka tnąca jest wyposażona w jonizator, który redukuje ładunki elektrostatyczne. Zapobiega to pozostawaniu kawałków papieru na ostrzu, powodowaniu zacięć papieru lub uszkodzeń ostrza. Aerocut X Pro posiada zarówno jednostkę perforacji poprzecznej jak i skokowej. Z jednostką perforacji skokowej może perforować w dowolnym miejscu przy użyciu funkcji skokowej wzdłuż kierunku podawania. Dodaje to kreatywną wartość do drukowanych elementów, takich jak bilety i ulotki. Nowo opracowany tryb bigowania przyspiesza prędkość przetwarzania. Maksymalna prędkość produkcji osiąga 4 080 arkuszy na godzinę (z jednym bigiem na papierze A3), co przekłada się zarówno na wysoką jakość, jak i oszczędność czasu. Nacisk na bigowanie może być regulowany na 5 poziomach błyskawicznie poprzez przesunięcie dźwigni.

Szybciej, dokładniej, wygodniej

Dzięki nowej funkcji wstrzymania wyrzutu pierwsza karta może zostać wstrzymana w miejscu wyrzutu. Funkcja ta pomaga operatorowi umieścić elementy prowadzące dokładnie tam, gdzie powinny się znajdować, zgodnie z szerokością arkusza. Drut sztaplujący zapobiega przewracaniu się kart podczas wysuwania. Zapewnia to idealne układanie wizytówek i kartek pocztowych. Przenośnik wyrównuje karty wyrzucone z urządzenia Aerocut X Pro na taśmę, co pomaga operatorowi w łatwym sortowaniu i zbieraniu wydruków, zwłaszcza w operacjach o dużym natężeniu.

Aerocut X Pro potrafi odczytać kody kreskowe wydrukowane na krawędzi przedniej. Jego funkcja sprawdzania alarmuje operatora, gdy wykryje niedopasowanie pomiędzy wydrukiem a ustawieniami maszyny. Funkcja zmiany automatycznie dostosowuje ustawienia maszyny w zależności od zeskanowanego kodu kreskowego i przywołanego zadania. Funkcje te mogą być przełączane w zależności od potrzeb.

Do X Pro dołączona jest roczna licencja na oprogramowanie Intellicut firmy Lytrod. Intellicut to przełomowe podejście do efektywnej obsługi i zarządzania obiegiem dokumentów na maszynie poprzez usprawnione połączenie LAN. Łatwe nakładanie grafiki lub zmiennych danych w celu tworzenia układów PDF z kodami kreskowymi zadań i znacznikami cięcia dla AeroCut. Intellicut jest teraz wyposażony w Intellicut Controller™, zdalny kontroler PC, który umożliwia bezpośrednie połączenie LAN z interfejsem użytkownika systemu AeroCut, dzięki czemu można aktualizować ustawienia AeroCut z komputera. Aerocut X Pro ma odłączane rolki, co nie tylko ułatwia czyszczenie, ale daje lepszy dostęp do komponentów w przypadku zacięcia papieru. Podobnie, każdy zespół perforacji i bigowania można również wyjąć.

Co oferuje wycinarka AeroCut X Pro ?

 • Duży regulowany ekran dotykowy – W pełni kolorowy, intuicyjny 10-calowy ekran dotykowy zapewnia doskonałą przejrzystość i łatwą konfigurację/obsługę pracy. Jest on przymocowany do regulowanego ramienia, dzięki czemu można zmienić położenie ekranu, aby uzyskać wygodną pozycję widzenia, przesuwając go do tyłu, do przodu, w lewo, w prawo, w górę lub w dół.
 • Precyzja laserowej ostrości – X Pro został zaprojektowany, wyprodukowany i skalibrowany z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć inżynieryjnych i rzemieślniczych. Zachowuje najwyższy poziom dokładności i jakości wykończenia dla każdego zadania.
 • Wielokierunkowa perforacja – To urządzenie oferuje pełną wszechstronność i wygodę dzięki możliwości perforowania zarówno w poprzek, jak i wzdłuż kierunku podawania. Z jednostką jump perf może perforować w dowolnym miejscu za pomocą funkcji jump wzdłuż kierunku podawania. Dodaje to kreatywną wartość do drukowanych przedmiotów, takich jak bilety i ulotki z kuponami.
 • Czujnik ultradźwiękowy – Czujnik ultradźwiękowy precyzyjnie sprawdza, czy nie dochodzi do podwójnego podawania papieru, nawet jeśli do urządzenia podawany jest papier czarny lub kolorowy.
 • Wycinarka wyposażona jest w jonizator gilotyny. Redukuje on ładunki elektrostatyczne i zapobiega pozostawaniu pasków papieru na ostrzu, co może powodować zacięcia papieru lub uszkodzenia ostrza.
 • Urządzenie do zbierania arkuszy wyrównuje karty wyrzucone z urządzenia Aerocut X Pro na taśmie. To pomaga operatorowi łatwo sortować i zbierać materiał , zwłaszcza gdy elementy są małe, a praca jest długa.
 • Błyskawiczna zmiana zadania – zmiana jednego zadania na drugie trwa zaledwie kilka sekund, co znacznie skraca czas przestoju.
 • Bezproblemowa obsługa kodów kreskowych
 • Drut układarki zapobiega przewracaniu się kart podczas wysuwania. Zapewnia idealne układanie wizytówek i pocztówek.
 • Funkcja wstrzymania wysuwania – wstrzymuje pierwszą kartę w porcie wysuwania, umożliwiając operatorowi regulację prowadnic.
 • Nowo opracowany tryb bigowania przyspiesza prędkość przetwarzania. Maksymalna prędkość produkcji to 4,080 arkuszy na godzinę (z jednym bigiem na papierze A3), co przekłada się na wysoką jakość i oszczędność czasu.
Dotykowy, dziesięciocalowy wyświetlacz odpowiada za komfort programowania, a zastosowanie profesjonalnej gilotyny gwarantuje cięcie materiałów o gramaturze do 400g/m2. Na gilotynę w Uchida Aerocut X-Pro składają się dwa pojedyncze noże do cięcia górnego i dolnego marginesu arkusza oraz dodatkowe dwa noże z podwójnym ostrzem, które są niewątpliwymi atutami tej wycinarki. Urządzenie wyposażone jest ponadto w standardzie w podajnik, który jest regulowany w zależności od wielkości arkusza. Posiada także dwumiejscowy rozdmuch i trzymiejscowy zasys – gwarantujące, że maszyna nie pobierze więcej niż tylko jednego arkusza.
https://youtu.be/H-QtC4ybQGs

Wycinarka Uchida AeroCut X jako podstawowa opcja

Zaprezentowaliśmy powyżej w pełni rozbudowaną wersję serii AeroCut X, ale istnieje również wersja podstawia. Ta cyfrowa wycinarka również będzie świetnym rozwiązaniem dla Twojego nowoczesnego zakładu produkcyjnego.

Wycinarka AeroCut X jest podstawową wersją w ramach serii, dającą oczywistą korzyść z ceny podstawowej, ale z możliwością dodania wszystkich funkcji, które pochodzą z AeroCut X Pro, który posiada wszystkie główne opcje w standardzie. Jest ona wyposażona w funkcje spełniające wymagania dzisiejszego rynku cyfrowego. Szybkie wykańczanie, wszechstronne opcje, konfigurowalne ustawienia, łatwa obsługa i przełomowe funkcje sprawiają, że AeroCut X jest jednym z najlepszych systemów wykańczania na rynku.

System ten przetwarza wizytówki, pocztówki, karty okolicznościowe, ulotki i wiele innych materiałów. Może obsługiwać arkusze do 750 mm długości i gramatury 400gsm. Zmiana pomiędzy zadaniami jest szybka i prosta, nie wymaga połączenia z komputerem. Kolorowy, 7-calowy ekran dotykowy oferuje intuicyjne sterowanie i precyzyjne ustawienia. Opatentowany mechanizm podawania papieru z potrójnym zasysaniem minimalizuje konieczność regulacji; wystarczy załadować papier i wybrać natężenie powietrza, aby zapewnić stałe podawanie bez zacięć i podwójnych podań.

Podstawowe funkcje urządzenia AeroCut X to nacinanie, wycinanie i bigowanie, które posiada dwa noże pojedyncze do przycinania góry i dołu arkusza; oraz dwa noże podwójne do różnych konfiguracji np. wizytówek, pocztówek, zaproszeń, ulotek i biletów.

Sercem tych maszyn jest wypróbowana i zaufana japońska inżynieria, a ogólna konstrukcja maszyny wykańczającej jest solidna i wykonana w całości ze stali. Oznacza to, że można polegać na dokładności wykończenia.

Dla kogo seria AeroCut ?

UCHIDA AeroCut X i AeroCut X Pro to podstawowa maszyna i w pełni wyposażony większy brat, które doskonale nadają się do zakładu cyfrowego lub małonakładowej drukarni litograficznej. Nie trzeba już posiadać bigówek, perforatorów i obcinarek, ponieważ AeroCut X i X Pro mają wszystko, czego potrzebujesz w jednym urządzeniu.

Starszym bratem AeroCut X jest X Pro, który posiada wszystkie możliwości i elastyczność AeroCut X wraz z oprogramowaniem Intellicut. Jego atutem jest to, że posiada wszystkie opcje dostępne w standardzie. AeroCut X Pro posiada siedem modułów w maszynie ułożonych w super strukturę, aby zapewnić większą liczbę opcji wykańczania za jednym razem.

Pierwszym modułem w AeroCut X Pro jest czytnik kodów kreskowych i urządzenie rejestrujące, a następnie perforator poprzeczny. Kolejnym modułem jest para perforatorów skokowych, w których można regulować głębokość, odległość i liczbę skoków, jakie perforator wykonuje na arkuszu. Kolejne dwa moduły to urządzenia do cięcia wzdłużnego występujące w AeroCut X, które zapewniają podstawowe zastosowania omówione wcześniej.

Przedostatni moduł to gilotyna z jonizatorem, który zwiększa trwałość i dokładność ciętego produktu. Na końcu znajduje się ostrze do bigowania wzdłużnego i matrycowego z regulowanym dociskiem wykańczającym. Dzięki dodaniu szybkiego bigowania oraz perforacji poprzecznej i skokowej, AeroCut X Pro jest w pełni wyposażony w zwiększoną wydajność na poziomie produkcyjnym.

Wycinarka modułowa

Oczywiście AeroCut X Pro może dostarczyć większy zakres produktów i jest zwiększona prędkość produkcji, ale obie maszyny mogą poradzić sobie z prawie każdym rzuconym im wyzwaniem. Aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność maszyn AeroCut X, do obu można dodać kilka przydatnych opcji.

Jeśli myślisz o większym poziomie produkcji, Uchida może dostarczyć przenośnik odprowadzający odpady. Po zainstalowaniu pozwoli operatorowi na bardziej efektywne wykorzystanie czasu, ponieważ będzie musiał rzadziej usuwać ścinki.

Jeśli chcesz uzyskać dłuższe produkty, istnieje możliwość przedłużenia stołu podawczego, co pozwala maszynie na pobieranie dłuższych arkuszy. Jeśli chodzi o arkusze, to w przypadku kłopotliwych podłoży użytkownicy mogą dodać jonizator, który pomaga zapobiegać podwajaniu arkuszy z taśmy.

Obie maszyny są dostarczane z wstępnie ustawionymi szablonami impozycji Fiery, które umożliwiają zrzucanie standardowych produktów do maszyny na podstawie sprawdzonego szablonu i układu. Pamięć zadań to 266 wstępnie ustawionych oraz 150, które można dostosować.

Zapraszamy do współpracy

Wystarczy przejść się po mniejszych drukarniach, aby odkryć cały szereg maszyn zdolnych do wykonania efektów wykończeniowych dla większości artykułów stacjonarnych, takich jak wizytówki i inne niskonakładowe artykuły.

Jedynym problemem jest to, że jeśli potrzebujesz wielu działań na wydrukowanym materiale, to może być konieczne uciążliwe poruszanie się po całym zakładzie. Do tego dochodzi czas konfiguracji i żonglerka pracowników, aby zdążyć na czas z wykonaniem danej pracy.

Jeśli chcesz ograniczyć takie sytuacje i przestać żonglować zadaniami jak w Tetrisie, to Uchida proponuje właśnie taką maszynę, której potrzebujesz. Połączone procesy wykańczania w jednej maszynie, które możesz zmieniać co kilka sztuk lub ustawić na długie działanie.

Niezależnie od tego, która z maszyn najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, obie dadzą Ci możliwość wyeliminowania kilku maszyn i wstawienia na ich miejsce jednej, wydajniejszej.

Zapraszamy do kontaktu, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o danych maszynach oraz otrzymać ofertę handlową. Wejdź również na nasz kanał YouTube, gdzie znajdziesz więcej nagrań dotyczących urządzeń wykańczania druku.

Wycinarka – specyfikacja

Funkcje podstawowe : Wycinarnie, bigowanie, *perforacja, 
Obsługa : 10″ kolorowy ekran dotykowy z ramieniem
Pamięć zadań : 266 wstępnie ustawionych zadań oraz 100 + 50 własnych zadań
System podawania :
Górna taśma z potrójnym zasysaniem (opatentowana)
Nadmuch boczny
Regulacja pochylenia
Wyrównanie boczne
Ultradźwiękowe wykrywanie podwójnego podawania
Rejestracja znaczników cięcia
Pojemność podajnika: 100 mm
Rozmiar podawanego papieru :
210(SZ)x210(DŁ) – 370(SZ)x750(DŁ)* mm w przypadku AeroCut X ( z możliwością przedłużenia do 1600mm)
210(SZ)x210(DŁ) – 370(SZ)x1600(DŁ)* mm w przypadku AeroCut X Pro
Min. rozmiar końcowy : 55(SZ)x45(DŁ) mm
Gramatura papieru 120 – *400 g/m²
*W zależności od jakości papieru
Wymiary urządenia: 1,177(SZ)x709(DŁ)x1,076(W) mm
Powierzchnia podstawy 2.397*x709x1.555mm *Z tacą odbiorczą
Waga netto : 290 kg
Zasilanie : 220-240VAC, 50-60Hz, jednofazowe, 400W

UCHIDA AeroCut X Pro to idealne rozwiązanie do wykańczania szczególnie małych nakładów drukowanych cyfrowo : wizytówek, kart pocztowych, zaproszeń, kartek okolicznościowych, ulotek, biletów i innych. UCHIDA AeroCut X Pro to oszczędność czasu i kosztów dla wszystkich drukarni, drukarni firmowych, komercyjnych itp.

Zapraszamy do rozmowy z naszymi doradcami technicznymi ( Krzysztof Stolarz – 601 248 197 oraz Karol Krusiński 667 959 733 )

W trakcie takiej rozmowy chcemy pozyskać kluczowe informacjei poznać wymagania, jakie powinna spełniać wybrana maszyna. Stanowi to także doskonałą okazję do oszacowania potencjalnych kosztów tego rodzaju inwestycji.

Naszym klientom pomagamy w prowadzeniu działalności poprzez pomoc w sfinansowaniu prezentowanych urządzeń. Zwiększ przychody firmy bez angażowania znacznych środków własnych.