Czy wiecie, że istnieje urządzenie do laminowania, foliowania, złocenia, efektów holograficznych, folii metalicznych itd.? Istnieją urządzenia do laminowania, a niektóre także do foliowania. Większość jest zaprojektowanych tak, aby najpierw laminować, a dopiero w drugiej kolejności foliować. Intec zaprojektował urządzenie, aby zapewnić obie możliwości i celuje w komercyjne drukarnie, która chcą dodać wartość do druku. Poznajcie ColorFlare.

Łatwo wzbogacaj wydrukowane arkusze o kreatywne elementy

Firma Intec Printing Solutions zaprojektowała urządzenia CF350 i CF1200 będące częścią gamy urządzeń do laminacji i foliowania ColorFlare. Powstały one z myślą o krótkich seriach, zastosowaniach cyfrowych do prototypów, jak również laminacji w tradycyjnych wydrukach. Urządzenia ColorFlares otwierają nowe możliwości w produkcji kartek okolicznościowych, bonów, druków zabezpieczonych, opakowań, okładek książek, zaproszeń i etykiet.

Unowocześniony Intec ColorFlare to kompaktowy i przyjazny dla użytkownika, dwufunkcyjny laminator i urządzenie do foliowania. Dzięki możliwości laminowania i foliowania bezpośrednio po rozpakowaniu, ta wysokiej jakości jednostka szybko zacznie zarabiać na swoje utrzymanie, a Ty na swoją reputację!

Wszystkie rolki dostępne są w różnych szerokościach i długościach, aby zapewnić wysoką opłacalność produkcji – szczególnie, gdy używany jest model CF1200L z rozszerzonym stołem wejściowym dla banerów i długich mediów.

Wykorzystując najnowocześniejszą technologię w połączeniu z zintegrowanym dociskiem pneumatycznym, Intec ColorFlare zapewnia doskonałe laminowanie i krótki czas produkcji. Ponadto, możesz łatwo regulować temperaturę i nacisk. To umożliwia stosowanie szerszej gamy laminatów do mediów drukowanych, w tym tradycyjnie kłopotliwych wydruków cyfrowych!

To rozwiązanie dla osób, które wymagają oszałamiających rezultatów z dodatkowym czynnikiem “wow”. ColorFlare zapewnia więcej niż tylko najlepszą w swojej klasie laminację. Folie metaliczne, kolorowe, z nadrukiem lub holograficzne mogą być dodawane do materiałów drukowanych cyfrowo w sposób punktowy lub powlekany.

Ten efekt dekoracyjny znany jest jako “flaring”, a do jego uzyskania tradycyjnie potrzebne byłyby kosztowne, niestandardowe matryce. Jednakże ColorFlare może zapewnić natychmiastowe i niedrogie rezultaty. Aby uzyskać jeszcze bardziej zaawansowane efekty, można połączyć specjalne laminaty Intec poddane obróbce z foliami dekoracyjnymi Intec. Sprytna obróbka mieszana pozwala na uzyskanie ultra wysokiej jakości rezultatów – wszystko za pomocą jednego kompaktowego urządzenia!

Zresztą zobaczcie jak to wygląda w praktyce na poniższym nagraniu :

Unikalne różnice

Intec posiada gamę specjalnie opracowanych laminatów cyfrowych. Każdy z nich posiada zaawansowaną obróbkę przy użyciu korony, która umożliwia późniejsze nadruki za pomocą urządzeń cyfrowych. Daje to możliwość dalszego wzbogacenia drukowanych materiałów o dodatkowe efekty dekoracyjne przy zastosowaniu kombinacji laminacji i foliowania. Żadne zwykłe urządzenie do laminowania nie jest w stanie osiągnąć tak wyjątkowych i doskonałych rezultatów!

Czasy realizacji i ilość odpadów są dodatkowo zminimalizowane dzięki unikalnemu systemowi “burst separation” firmy ColorFlare. Folia laminacyjna jest mikroperforowana na krawędzi przez solidne urządzenie znakujące, a następnie oddzielana przez pneumatyczny wałek separujący. Dzięki temu laminowane arkusze są bez problemu rozdzielane. Pozostają wówczas czyste i równe krawędzie, które można ciąć, bigować lub perforować. Inne urządzenia wymagają zwykle czasochłonnej i mało dokładnej separacji ręcznej.

Elastyczność tworzenia i kontrolowania oszałamiających efektów za pomocą jednego kompaktowego urządzenia sprawi, że zwykłe prace drukarskie osiągną poziom nadzwyczajności i zaoferuje jeszcze większy zwrot z inwestycji.

Dla użytkowników chcących laminować i dodawać efekty foliowania lub holografii do swoich wydruków proponujemy serię ColoFlare. Kompaktowy i przystępny cenowo model CF350 to podstawowe urządzenie z tej serii, którego atrakcyjna cena sprawia, że jest ono dostępne nawet dla bardzo małych firm lub użytkowników, którzy mają krótsze serie produkcyjne lub mniejsze zapotrzebowanie na zlecenia. Dodawanie zdobień do druku stało się jeszcze bardziej przystępne. W porównaniu z typowymi biurkowymi foliarkami i laminatorami klasy podstawowej lub rozwiązaniami klasy średniej, które wykorzystują 1″ lub 2″ rolki folii lub laminatu (które są droższe i trudniejsze do zdobycia).

 

Urządzenie do laminowania: CF350

Nadająca się zarówno do laminowania, jak i foliowania, biurkowa CF350 jest wyposażona w przydatne funkcje, które pomagają zautomatyzować produkcję i uzyskać doskonałe rezultaty. Oferując wiodącą w klasie przystępną cenę, CF350 wykorzystuje 3″ (77mm) rolki rdzeniowe zapewniając bardziej ekonomiczne rozwiązanie produkcyjne. Urządzenie nie wymaga drogich matryc.

Strefa chłodzenia powietrzem używana podczas foliowania umożliwia pracę w wyższych temperaturach dla szerszego zakresu mediów.

Listwa odwijająca używana jest podczas laminowania i pozwala na uzyskanie płaskich arkuszy.

Specjalistyczne wałki zostały zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować nacisk i zapewnić równomierny nacisk.

Czujnik automatycznego zatrzymania wstrzymuje pracę maszyny, jeśli nośnik nie jest podawany w wymaganym momencie i zapobiega osadzaniu się folii i laminatów na rolkach.

Nowa gama Intec ColorFlare jest wyjątkowa, ponieważ wykorzystuje standardowy 3″ rdzeń zarówno dla laminatu jak i folii w całej gamie. Ułatwia to przechowywanie jednego asortymentu laminatów i folii dla całej gamy oraz pozwala na wykorzystanie najbardziej opłacalnych laminatów i folii. Dzięki temu klienci z łatwością modą dodać oszałamiające metaliczne foliowanie, laminowanie i efekty holograficzne. Czytaj dalej, poznaj gamę ColorFlare i wyobraź sobie, jak może ona pomóc Twojej firmie uzyskać przewagę nad konkurencją.

Dane techniczne :
Prędkość laminowania :
1.3m/min
Gramatura :
Laminowanie: 80gsm do 350gsm
Foliowanie: 120gsm do 350gsm
Wymiary arkusza :
Maksymalnie: 330mm do 500mm
Minimalna: 180mm x 230mm

Zasilanie : AC 220~240V, 50/60Hz, 7A
Pobór mocy : 1.5kw
Czas nagrzewania : 5 minut
Temperatura laminowania :
Górna rolka : maksymalnie 150 ° C
Dolna rolka : maksymalnie 100°C
Kontrola temperatury : Panel sterowania
Regulacja prędkości : Panel sterowania
Docisk rolki: 
Regulowany uchwyt ręczny
Trymer :
Ostrze do przycinania na końcu zadania
Rozmiar rdzenia : 77 mm (3 cala)
Układ chłodzenia powietrzem: 
System dwóch wentylatorów
Metoda wykrywania temperatury :
Termopara wewnętrzna
Wymairy i waga netto : (szer. x dł. x wys.): 580 x 500 x 430mm, 187kg

Urządzenie do laminowania: CF1200

 CF1200 to flagowy model, przeznaczony dla profesjonalistów, którzy potrzebują solidnego urządzenia do pracy w pełnym zakresie produkcyjnym. Dzięki wielu funkcjom to urządzenie jest w stanie zapewnić doskonałe rezultaty, które będą wzbudzać zainteresowanie klientów. Pochylony stół dostawczy może być ustawiony pod kątem 5°, 10° lub na poziomie. Pochylony stół ułatwia półautomatyczne podawanie produktów. Ciśnienie pneumatyczne zostało zwiększone do 1 tony siły, dzięki czemu można uzyskać efekty dekoracyjne na szerszym zakresie powierzchni.

Zespół wykończenia Premium jest teraz standardem w modelach CF1200L i CF1200LX. Pomaga osiągnąć doskonałe wykończenie podczas foliowania dużych powierzchni. System separacji Burst automatycznie oddziela poszczególne arkusze po opuszczeniu maszyny i zapewnia idealnie czystą i równą krawędź do gilotynowania po produkcji i dalszego wykańczania. Oferując wiodącą w klasie cenę, CF1200 wykorzystuje 3″ (77mm) rolki rdzeniowe zapewniając bardziej ekonomiczne rozwiązanie produkcyjne. Ten prosty proces nie wymaga drogich matryc.

Dane techniczne :
Prędkość laminowania :
1,5m/min ~ 10m/min
Gramatura : 120 ~ 400gm2
Średnica rolki przedniej :
Góra: chrom błyszczący 100mm
Dół: silikon 80mm
Średnica tylnego wałka : Silikon 55mm
Zasilanie : AC 220~240V, 50/60Hz, 12A
Pobór mocy : 2.8kw
Czas nagrzewania : 5 minut
Temperatura laminowania : Maksymalnie 150°C
Kontrola temperatury : Ekran dotykowy
Regulacja prędkości : Ekran dotykowy
System wyświetlania : Dotykowy panel LCD
Nacisk wałka : Siłownik pneumatyczny
Rozmiar rdzenia folii : 77mm (3″) / podwójny – 58mm, 50mm
Sprężarka powietrza : 100 psi maksymalne ciśnienie,
3,2 CFM przepływ otwarty (50 Hz)
Metoda wykrywania temperatury : Termoelement umieszczony w obudowie rolki
Waga netto : 187kg

 

foliarka zdobienia złocenie laminator foliarka biurkowa

Jeżeli nie masz pewności czy te maszyny spełnią Twoje oczekiwania, zastanawiasz się, czy poradzisz sobie z obsługą lub wahasz się czy sprawdzą się one do zastosowania w Twojej firmie – skontaktuj się Nami poprzez formularz kontaktowy.

Pomożemy dobrać odpowiedni model dostosowany do Twoich potrzeb, odpowiemy na wszystkie pytania związane z wyborem odpowiednich akcesoriów oraz obsługą danego modelu.