Nie jest tajemnicą, że drukowanie etykiet we własnym zakresie oferuje firmom szereg korzyści i stało się integralną częścią procesu produkcji opakowań. Obecnie tysiące producentów, przetwórców i sprzedawców detalicznych na całym świecie zwiększa swoje przychody ze sprzedaży i marże zysku, produkując własne kolorowe etykiety w swoich fabrykach i biurach.

Drukowanie etykiet na żądanie zapewnia takie korzyści, jak:

#1 marka własna

Marka własna eksplodowała w ciągu ostatniej dekady, szczególnie w branży spożywczej, napojów, kosmetycznej, chemicznej, medycznej i suplementów diety. Badania wykazały, że większość konsumentów woli kupować towary oznaczone marką własną sklepu ze względu na postrzeganą wyższą jakość lub wartość produktu. Producenci, którzy korzystają z wewnętrznych kolorowych drukarek etykiet, są w stanie uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku i większy udział w rynku, obsługując większą liczbę klientów dzięki prywatnie oznakowanym produktom, które są szybko dostosowywane w przystępnych, krótkich seriach etykiet.

#2 natychmiastowe tworzenie etykiet

Możliwość drukowania konkretnej liczby etykiet w dowolnym momencie wpływa nie tylko na marketing produktów, ale jest także narzędziem zwiększającym wydajność poprzez tworzenie etykiet na żądanie. Nawet najlepsze prognozy i praktyki zakupowe mogą sprawić, że dział pakowania będzie szukał etykiet w ostatniej chwili. Dla producentów z rodziną wielu produktów, posiadanie odpowiedniej etykiety w magazynie we właściwym czasie dla właściwego produktu jest często wyzwaniem – łatwym do naprawienia dzięki drukowaniu we własnym zakresie. Dzięki własnej kolorowej drukarce etykiet producenci mają możliwość natychmiastowego drukowania etykiet, zmiany linii opakowań w ciągu kilku minut i natychmiastowego rozpoczęcia etykietowania nowych produktów.

#3 mniejsze koszty i redukcja zapasów

Drukowanie etykiet we własnym zakresie obniża koszty w przypadku krótkich serii i małych ilości etykiet, a jednocześnie pozwala firmom zastąpić zapasy oszczędnymi praktykami produkcji “dokładnie na czas”.

Nawet przy najlepszych praktykach zarządzania zapasami trudno jest przewidzieć, ile etykiet zostanie faktycznie wykorzystanych, zanim zmienią się produkty lub projekty etykiet. Dodatkowo, ekonomia tradycyjnego druku etykiet wymaga od drukarni zakupu dużych ilości etykiet, zwykle więcej niż potrzeba w danym momencie. W rezultacie rolki zakupionych etykiet stale pozostają w magazynie. Po długim okresie przechowywania etykiety mogą stać się brudne, uszkodzone lub pożółkłe i mogą stracić właściwości klejące. Etykiety, a nawet produkty, do których zostaną zastosowane, mogą również stać się przestarzałe, zanim zostaną użyte.

#4 elastyczność produkcji – etykietowanie dowolnego produktu w dowolnym czasie

Tradycyjnie, pełnokolorowe etykiety na “przodzie” były drukowane poza zakładem przez komercyjną drukarnię etykiet, podczas gdy kontretykiety, czyli etykiety “tylne” z tekstem specyficznym dla produktu i kodami kreskowymi były drukowane we własnym zakresie na prostej drukarce etykiet z kodami kreskowymi. Dziś drukarki takie jak OKI Pro1050 zmieniły przepływ pracy związany z drukowaniem etykiet, przenosząc go całkowicie do firmy. Na przykład, dzięki Pro1050 lub 1040, zarówno kolorowa etykieta “panelu przedniego”, jak i tekstowa etykieta “panelu tylnego” z kodem kreskowym, mogą być drukowane jednocześnie, w jednym cyklu drukowania.

Tradycyjny proces etykietowania:

 1. Projektowanie etykiet
 2. Zamówienie etykiet
 3. Oczekiwanie na wydruki próbne etykiet
 4. Wprowadzanie zmian
 5. Oczekiwanie na drugi wydruk próbny etykiety
 6. Akceptacja i odesłanie wydruku próbnego
 7. Oczekiwanie na otrzymanie wydrukowanych etykiet
 8. Odbiór i inwentaryzacja etykiet
 9. Naklejanie etykiet

Proces etykietowania z OKI pro1050/1040

 1. Projektowanie etykiet
 2. Drukowanie własnego wydruku próbnego
 3. Wprowadzanie zmian na bieżąco
 4. Drukowanie etykiet
 5. Naklejanie etykiet

#5 wewnętrzna kontrola jakości

Dla firm działających w branżach podlegających ścisłym regulacjom prawnym, takich jak przemysł farmaceutyczny, urządzeń medycznych, niebezpiecznych chemikaliów, a coraz częściej także kosmetyków, suplementów diety i żywności, kluczowe znaczenie ma to, aby proces pakowania spełniał standardy jakości ustanowione przez zewnętrznych audytorów i utrzymywane przez wewnętrzne systemy zarządzania jakością.

Dzięki drukarce etykiet OKI Pro1050 dodawanie lub usuwanie treści etykiet nie wymaga żadnych nakładów finansowych, co jest korzystne dla firm działających w branżach podlegających regulacjom prawnym, w których wymagane zmiany etykiet są kosztowne. Przepisy dotyczące etykietowania kraju pochodzenia, bardziej rygorystyczne ujawnianie informacji na etykietach i nowe wymagania dotyczące etykietowania zagrożeń chemicznych to najnowsze przykłady rządowych standardów etykietowania, które spowodowały, że firmy musiały całkowicie zmienić swoje etykiety. Tworzenie kolorowych etykiet na żądanie za pomocą wewnętrznej drukarki OKI Pro1050 pozwala firmie zachować ścisłą kontrolę nad etykietami, dzięki czemu produkcja jest zawsze w stanie etykietować właściwy produkt, dla właściwego klienta, we właściwym czasie.

#6 jednoprzebiegowe drukowanie etykiet – w tym dat, kodów kreskowych i numerów seryjnych

Osoby odpowiedzialne za kontrolę jakości są zwolnione z wielu rygorystycznych obciążeń regulacyjnych, które mają zastosowanie do etykiet, ponieważ wszystkie informacje mogą być drukowane na bieżąco, w tym kody kreskowe do numeracji seryjnej, kody partii i daty ważności. Etykiety mogą być drukowane fizycznie w pobliżu produktu otrzymującego etykietę, co zmniejsza możliwość błędu ludzkiego w procesie etykietowania i eliminuje potrzebę przechowywania wydrukowanych etykiet w magazynie oraz poddawania kwarantannie i wyrzucania przestarzałych etykiet.

#7 krótszy czas wprowadzania produktu na rynek

Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, wygoda klienta i nadążanie za popytem są priorytetami dla większości firm. Konsumenci nie tylko oczekują szybszego działania, ale także zapotrzebowanie na produkty nigdy nie było wyższe, zwłaszcza w branżach takich jak medyczna, farmaceutyczna, kosmetyczna oraz spożywcza. Dzięki własnej drukarce etykiet można drukować etykiety na żądanie i szybciej, łatwiej i wydajniej wysyłać przesyłki do sprzedawców detalicznych i klientów, ograniczając długie i niepotrzebne przestoje.

#8 gotowość do wysyłki oznakowanych produktów w dowolnym momencie

Każdy kierownik produkcji znalazł się kiedyś w sytuacji, w której nie był w stanie wysłać produktów do oczekującego klienta. Rezultatem są często niedotrzymane terminy, kosztowne przyspieszone wysyłki, zaległe zamówienia, zmniejszona rentowność i utracone przychody. W takich przypadkach oczekujący klienci mogą zdecydować się na wybór innego dostawcy, zamiast czekać na opóźnioną dostawę.

Posiadanie własnej drukarki etykiet eliminuje nieprzewidywalność dostępności etykiet. Tak długo, jak menedżerowie utrzymują zapasy materiałów drukarskich, są zawsze gotowi do drukowania potrzebnych etykiet.

#9 produkcja krótkich serii

Istnieje wiele korzyści związanych z produkcją krótkich serii. Niektóre z nich obejmują dostarczanie konsumentom ograniczonych czasowo ofert, takich jak sezonowe kompozycje smakowe na święta, wytwarzanie spersonalizowanych produktów dla klientów, eliminowanie niepotrzebnych odpadów poprzez niedrukowanie więcej niż potrzeba, lub po prostu elastyczność uruchamiania małej, ograniczonej partii etykiet z różnych powodów. Jednym z przykładów, które widzieliśmy, są firmy zmieniające proces produkcji, aby zaspokoić potrzeby swojej społeczności, produkując środki sanitarne lub ochronne w trudnych czasach, takich jak COVID-19.

#10 nowe źródło dochodów

Jeśli jesteś profesjonalnym producentem , rozumiesz już wartość elastycznego drukowania etykiet we własnym zakresie, która przekłada się na generowanie przychodów. Jeśli jesteś firmą rozważającą zakup kolorowej drukarki etykiet na własny użytek, możesz również odnieść korzyści, świadcząc usługi etykietowania innym firmom w swoim regionie lub branży. Elastyczność wynikająca z posiadania kolorowej drukarki etykiet pozwala właścicielom działać jako firmy zajmujące się opakowaniami, tworząc etykiety w dowolnym rozmiarze, kształcie lub projekcie, spełniając wymagania dotyczące marki i wymagania techniczne klientów. Drukowanie etykiet jako usługa pozwala zwiększyć przychody i zyski, jednocześnie absorbując nadwyżkę mocy produkcyjnych.

Skontaktuj się z nami i sprawdź, czy drukowanie etykiet we własnym zakresie będzie dla Ciebie opłacalne

Masz pytania dotyczące tego, w jaki sposób OKI Pro1050 może pomóc, a dokładniej, w jaki sposób posiadanie własnej drukarki etykiet może tchnąć nowe życie w Twoją firmę? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji lub umówić się na bezpłatną konsultację już dziś!