Procesy introligatorskie wymagają wysokiej jakości ploterów tnących do produkcji oznakowań, materiałów ekspozycyjnych i marketingowych. Ploter tnący to inwestycja, a to oznacza, że należy dokładnie rozważyć, jakie potrzeby będzie on zaspokajać i jakie są trendy w branży. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie plotera tnącego dla Twojej firmy.

Trendy w branży

Wiedza na temat branży poligraficznej pomoże znaleźć ploter tnący, który sprosta wymaganiom. Według ekspertów, funkcja ciągłego podawania i duży stół to cechy, których firmy poszukują w swoich ploterach tnących. Pierwsza z nich pomaga zapobiegać wąskim gardłom, realizując projekty jeden po drugim. Zasadniczo można ustawić następny projekt w kolejce, zanim poprzednie zostaną ukończone. Plotery tnące z ciągłym podawaniem oszczędzają czas i pomagają zrealizować więcej projektów.

Dużą popularnością w branży cieszą się również duże pola robocze. W miarę jak na rynku pojawia się coraz więcej drukarek szerokoformatowych, plotery tnące stają się coraz większe. Ponadto, dzięki większej przestrzeni, maszyna może obsługiwać skomplikowane cięcie konturowe.

Zadania, które wykonujesz

Oprócz wiedzy o tym, jakie rodzaje ploterów tnących są popularne, należy również przyjrzeć się swoim operacjom. W szczególności, rodzaj wykonywanych zadań określi potrzeby w zakresie cięcia. Czy będziesz tworzyć etykiety na produkty lub duże ekspozytory? Drukujesz na winylu czy papierze? Takie czynniki określają rodzaj potrzebnego plotera tnącego wraz z funkcjami, które powinien on posiadać. Na przykład, duże produkty wymagają przestrzeni, co oznacza duży ploter z płaskim stołem. Jeśli chodzi o materiał, należy wybrać ploter tnący najlepiej dostosowany do danego nośnika. Jeśli drukujesz na różnych materiałach, będziesz potrzebować plotera tnącego, który poradzi sobie z nimi wszystkimi.

Nakład pracy

Duża ilość pracy do wykonania każdego dnia wymaga maszyn, które mogą nadążyć. Należy unikać wąskich gardeł w przepływie pracy, ponieważ będzie to kosztować czas i pieniądze. Na przykład, maszyna z ciągłym podawaniem może być lepsza, jeśli masz trudności z wykonaniem pracy. Możesz też potrzebować wielu maszyn. Ponadto funkcje takie jak pneumatyczne przenośniki taśmowe, które przepychają materiał, mogą przyspieszyć operacje. Monitoruj liczbę zadań wykonywanych każdego dnia, liczbę zadań, które chcesz wykonać i miejsca, w których występują wąskie gardła. Pomoże Ci to określić, które rozwiązania spełnią Twoje potrzeby.

Ile masz miejsca do dyspozycji ?

Stół do cięcia szerokoformatowego jest idealny do zadań na dużą skalę, ale jeśli twoja przestrzeń nie jest wystarczająco duża, nie sprawdzi się w twoim przypadku. Chociaż rozmiar plotera tnącego w stosunku do dostępnej przestrzeni nie jest najważniejszą cechą, którą należy wziąć pod uwagę, nadal jest to ważny czynnik. Powinieneś być w stanie bezpiecznie poruszać się wokół swojego sprzętu, aby pracować i przeprowadzać konserwację.

Czy spodziewasz się rozwoju ?

Ponieważ ploter tnący to inwestycja w firmę, przy jego zakupie należy myśleć przyszłościowo. Jeśli planujesz przyjąć więcej zleceń, przenieść się do większej przestrzeni, rozszerzyć ofertę itp., musisz wziąć to pod uwagę podczas wyszukiwania maszyn. Wykonaj prognozy, aby uzyskać jasny obraz tego, dokąd zmierza Twoja firma. Choć nie można przewidzieć wszystkiego, można z dużym prawdopodobieństwem określić, jakie będą potrzeby za pięć, 10 lat.

Rozważ te kwestie przy podejmowaniu decyzji, który ploter tnący jest odpowiedni dla Twojej firmy i odezwij się do nas na Kontakt.