Przejmij kontrolę nad produkcją etykiet. Jeśli Twoje produkty wymagają etykiet, to drukowanie i wycinanie etykiet bez względu na kształt i rozmiar, jest niezwykle ważne. Od lat dostarczamy drukarki etykiet i finiszery, dzięki którym klienci mogą produkować etykiety we własnym zakresie. Również drukarnie cyfrowe korzystają z naszych rozwiązań, dzięki czemu mogą nawiązać współpracę z nowymi klientami, dostarczając im niskonakładowe serie etykiet.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy ofertę specjalną na cyfrowy finiszer etykiet Graphtec DLC1000 oraz drukarkę OKI Pro1050. A więcej na ten temat na końcu tego artykułu.

Dlaczego cyfrowa drukarka ?

Jedną z największych zalet drukowania we własnym zakresie jest brak konieczności polegania na zewnętrznym dostawcy. Musisz czekać na informację od firmy, kiedy będzie miała wolny czas na stworzenie dla Ciebie etykiet. To oczywiście zabiera czas Twojej firmie i Twoim klientom. Od konieczności oczekiwania na próbki, przez podjęcie decyzji o wyborze firmy, z którą ostatecznie będziesz współpracować, po otrzymanie pierwszej przesyłki i konieczność wprowadzenia zmian, staje się to męczące i kosztowne dla Twojej firmy. Dzięki etykietowaniu wewnętrznemu można wprowadzać zmiany we własnym czasie poprzez wewnętrzną kontrolę jakości, praktycznie bez przestojów między drukowaniem, nakładaniem i wysyłką produktu. Wiąże się to również z mniejszymi kosztami, jeśli etykiety nie spełniają od razu Twoich oczekiwań.

Wydrukuj dokładnie tyle etykiet, ile potrzebujesz. Oznacza to, że nie będziesz mieć nadmiaru etykiet, które mogą z czasem niszczeć. Gwarantuje to również, że klej będzie zawsze świeży i wydajny. Jeśli jeden produkt sprzedaje się szybciej niż pierwotnie planowałeś, nie musisz czekać, aż drukarnia wyprodukuje nowe etykiety. Wykonaj tyle nowych etykiet, ile potrzebujesz, i szybciej sprzedaj swój produkt, aby kupujący byli zadowoleni i dobrze zaopatrzeni. To samo można powiedzieć o dodaniu nowego produktu lub dodaniu opłacalnego krótkiego nakładu lub limitowanego dodatku do katalogu. Nie trzeba czekać, aż drukarnie wprowadzą zmiany i upewnią się, że etykieta jest idealna. Nadążanie za popytem zajmuje zaledwie chwilę. Oznacza to oczywiście natychmiastowy wzrost sprzedaży.

Przenieś swoją inwestycję w biznes na wyższy poziom, zapewniając sobie pełną kreatywną i finansową kontrolę nad drukowaniem etykiet.

Co oferuje OKI Pro1050 ?

Nowością w anszej ofercie jest model Pro1050 zbudowany w oparciu o najnowszą cyfrową technologię LED firmy OKI. Idealna do szerokiej gamy zastosowań, technologia suchego tonera pozwala na szerszy zakres opcji nośników niż standardowy druk atramentowy, w tym niepowlekane, błyszczące, teksturowane papiery, syntetyczne. Otwiera to możliwości dla nośników etykiet, z którymi drukarka atramentowa nie może sobie poradzić.

Pro1050 zapewnia wysokiej jakości, żywe wydruki przy użyciu tej samej technologii druku w wysokiej rozdzielczości i cyfrowej technologii LED, co drukarki OKI Graphics Arts, umożliwiając drukowanie nowych kreatywnych pomysłów i złożonych zadań drukowania.

Seria Pro została zaprojektowana do drukowania dowolnej ilości, od pojedynczej etykiety do wielu tysięcy, zmniejszając straty i umożliwiając drukowanie tego, czego potrzebujesz.

Pro1050 zawiera opcję piątego koloru. Użycie bieli jako piątego koloru pozwala na znacznie większą elastyczność w projektowaniu drukowanych etykiet. Biały może być używany jako tło na przezroczystych podłożach, idealny do etykiet promocyjnych i zabezpieczających umieszczanych na szkle. Kolor biały może być również wykorzystywany do tworzenia nowych, wyjątkowych projektów na kolorowych lub metalizowanych podłożach, które są trudne do zadrukowania przy użyciu innych technologii druku cyfrowego. Produkcja etykiet z białym krojem pisma na przezroczystym lub kolorowym tle jest wyjątkowa dla drukarek tej wielkości.

Poniższy film pokazuje drukarkę OKI Pro1050 w akcji.

Co oferuje finiszer etykiet ?

  • Obróbka etykiet o dowolnym kształcie do 216 mm krawędzi wiodącej.
  • Wycinanie etykiet o dowolnym kształcie bez konieczności stosowania matryc.
  • Dodanie laminatu w celu zwiększenia trwałości lub zmiany wykończenia wydruku
  • Brak kosztów i czasu konfiguracji. Drukuj i wycinaj od ręki !

Jak przygotowujemy wycinanie etykiet ?

Używamy programu Adobe Illustrator, który umożliwia nam tworzenie grafiki w dwóch warstwach. Warstwa pierwsza to grafika, którą chcemy wydrukować, a warstwa druga zawiera linie cięcia. W lewym górnym rogu każdej warstwy dodajemy czarny kwadrat o boku 2 lub 4 mm, który będzie używany jako znak reg. To jest to, czego finisher użyje jako punktu początkowego do wyrównania cięcia. Następnie drukujemy projekt na ciągłej rolce materiału etykietowego. Jest on nieprzycięty i ma szerokość 220 mm, więc o ile nasza grafika mieści się na nim, może mieć dowolny kształt. Rolka ta jest następnie pobierana i ładowana do finiszera gotowego do cięcia.

Najlepszą rzeczą w drukowaniu i cięciu w ten sposób jest to, że można wycinać dowolną ilość etykiet i nie trzeba kupować matryc tnących, ponieważ te finiszery wykorzystują technologię cięcia nożem. Nie ma prawie żadnego procesu konfiguracji i żadnych kosztów przygotowania. Drukowanie i wycinanie etykiet odbywa się “od ręki”.

W jaki sposób finiszer tnie etykiety?

Ciągła rolka zadrukowanego materiału jest ładowana do finiszera. Po załadowaniu można dodać laminat, a następnie załadować go do punktu, w którym czarny znacznik rejestracji znajduje się pod kamerą. Kamera szuka znaku rejestracyjnego za każdym razem, gdy tnie, aby zapewnić wyrównanie.

Teraz można rozpocząć cięcie etykiet. Podczas cięcia materiał będzie podawany przez pozostałą część maszyny. Tutaj można oddzielić materiał odpadowy i podać go do nawijarki odpadów. Pozostała część rolki jest teraz podłączona do nawijaka wyjściowego. Można dodać ostrza tnące, aby pociąć ten materiał na pojedyncze rolki lub przyciąć nadmiar odpadów. Efektem końcowym są wydrukowane, zalaminowane, pocięte, pozbawione ażuru i przewinięte rolki etykiet gotowe do naklejenia na produkt.

Poniższy film pokazuje Graphtec DLC1000 w akcji.

Oparty na zastrzeżonej technologii cięcia Graphtec, DLC1000 jest wszechstronnym rozwiązaniem do cyfrowego wykańczania druku, oferującym wiele funkcji umożliwiających ciągłą produkcję etykiet. W przeciwieństwie do większości ploterów rotacyjnych, DLC1000 nie wymaga drogich matryc tnących, co przyczynia się do ogólnej oszczędności kosztów systemu LCX1000. Dzięki funkcji laminowania DLC1000 zapewnia wykończenie etykiet, które zapewnia optymalną odporność na degradację chemiczną i środowiskową, pogorszenie jakości obrazu i ścieranie.

Dlaczego drukowanie i wycinanie etykiet od Riset Polska ?

W Riset nie tylko importujemy, demonstrujemy, sprzedajemy drukarki etykiet i finiszery ale i wspieramy klientów posprzedażowo. Rozpoczynając współpracę z producentami testujemy wszystkie maszyny, co pozwala nam zrozumieć, w jaki sposób można najlepiej wykorzystać rozwiązanie do etykietowania. Testujemy różne rodzaje nadruków, a także wykańczamy szereg materiałów. Oznacza to, że możesz przyjść i zobaczyć maszyny w akcji. Warto wypróbować te maszyny i zrozumieć, jakie korzyści przyniosą one klientom.

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem produktów Graphtec i posiadamy w pełni przeszkolony zespół wsparcia. Gwarantuje to, że nasza współpraca nie kończy się po zainstalowaniu systemu. Oferujemy wsparcie telefoniczne i e-mailowe dla każdego sprzedawanego przez nas produktu oraz w razie potrzeby obsługę serwisową. Wszystkie usługi serwisowe i naprawy wykonujemy we własnym zakresie przy użyciu oryginalnych części i przez wykwalifikowanych inżynierów.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy specjalną ofertę na zakup zestawu do produkcji etykiet, czyli drukarki OKI Pro 1050 oraz finiszera Graphtec DLC 1000. Więcej informacji dowiesz się w trakcie rozmowy z naszymi doradcami.

Jak można uzyskać informacje o naszej ofercie drukarek etykiet i finiszerów?

Skontaktuj się z naszym zespołem i opowiedz nam o swojej firmie oraz o tym jak drukowanie i wycinanie etykiet może sprawdzić się w Waszej firmie. Poprowadzimy Cię we właściwym kierunku, aby zapewnić Ci odpowiednie rozwiązanie. Zapewnimy próbki i demonstracje, aby zweryfikować pomysł, zarówno pod względem fizycznym, jak i finansowym, zanim dokonasz zakupu.

Skontaktuj się z naszym zespołem, korzystając z linku, prześlij nam swoją grafikę w celu uzyskania bezpłatnych próbek, a my pomożemy Ci przejąć kontrolę nad produkcją etykiet!

Zapraszamay również na nasz Instagram, gdzie znajdziecie więcej treści dotyczacych maszyn poligraficznych i produkcji opakowań.