Wysokiej jakości ploter do naklejek sprawi, że produkcja naklejek, arkuszowych etykiet będzie znacznie prostsza i efektywniejsza. Niezależnie, czy szukasz ploter tnący z podajnikiem czy bez, w naszej ofercie znajdziesz maszynę która spełni Twoje oczekiwania.

Profesjonalny ploter tnący jest przeznaczony do zastosowań przemysłowych i komercyjnych, zaprojektowany do obsługi dużych projektów i zapewnia doskonałe rezultaty. Amatorskie plotery tnące to doskonały wybór dla osób poszukujących ekonomicznego i prostego w obsłudze urządzenia do niewielkich projektów. Zazwyczaj są one mniejsze i mniej wydajne niż profesjonalne maszyny. Jeśli więc szukasz biurkowego plotera do amatorskich prac to nasze propozycje raczej nie będą dla Ciebie.

Na co zwrócić uwagę wybierając ploter do naklejek ?

 • Konstrukcja
  Warto postawić na urządzenie o kompaktowej i ergonomicznej konstrukcji, zwłaszcza jeśli masz ograniczoną przestrzeń. Rozważ takie funkcje jak ekran dotykowy, wbudowana kamera dla łatwej nawigacji. Równie istotna będzie kwestia podajnika, który może się okazać niezbędny przy większych ilościach materiałów.
 • Prędkość i siła nacisku
  Maszyny o dużej prędkości i mocy będą szybciej i wydajniej obsługiwać większe nakłady.
 • Wymiary
  Większe maszyny z większym obszarem cięcia są bardziej wydajne niż mniejsze, ale mogą wymagać większej przestrzeni.
 • Zastosowanie i specyfikacja
  Zastosowanie oznacza rodzaje projektów i materiałów, podczas gdy specyfikacje odnoszą się do szczegółów technicznych maszyny.
 • Rodzaje ostrzy
  Wybór odpowiedniego typu ostrza może znacząco wpłynąć na precyzję i jakość cięcia. Rozważ ostrze 30 i 45-stopniowe do folii i 60-stopniowe do grubszych materiałów. Niektóre noże do naklejek mają ostrza cyrkulacyjne, ostrza do głębokich i precyzyjnych cięć, różnych materiałów i szczegółowych wzorów.
 • Rodzaje nośników
  Różne materiały mają różny wpływ na ostrze, przy czym nośniki papierowe stępiają ostrze najbardziej. Rozważ zakup maszyny w zależności od materiału, który zamierzasz ciąć

 • Cięcie konturowe
  Obejmuje możliwość cięcia wokół krawędzi grafiki, umożliwiając tworzenie dopasowanych kształtów i projektów. Jest to szczególnie przydatne podczas tworzenia naklejek, etykiet, oznakowań i innych obiektów wymagających określonego kształtu lub wzoru. Warto rozważyć maszynę z wbudowanymi funkcjami wycinania konturowego za pomocą kamery.
 • System operacyjny (PC/Mac) i oprogramowanie
  Upewnij się, że urządzenie, które zamierzasz kupić, współpracuje z Twoim systemem operacyjnym. Niektóre maszyny do cięcia naklejek są również dostarczane z programem do projektowania, więc zapewnienie kompatybilności programu z systemem operacyjnym jest niezbędne. Należy również wziąć pod uwagę kompatybilność z popularnym oprogramowaniem do projektowania, takim jak Adobe Illustrator i CorelDRAW. Ponadto należy upewnić się, że urządzenie obsługuje popularne formaty plików, takie jak np. pdf.
 • Społeczność
  Weź pod uwagę maszynę z dużą i aktywną bazą użytkowników wspieraną przez responsywny zespół obsługi klienta. Taka tętniąca życiem społeczność może oferować pomocne zasoby, w tym porady i instrukcje rozwiązywania problemów. To także oznaka, że dane urządzenie sprawdziło się u użytkowników takich jak Twoja firma.
 • Cena
  Wyjątkowo tanie maszyny mogą nie nadawać się do komercyjnego wycinania naklejek. To, jaką maszynę kupisz, zależy od Twojego budżetu. W większości przypadków, im droższa maszyna, tym prawdopodobne jest, ona wydajniejsza, mocniejsza i szybsza. Najlepszą opcją jest znalezienie środka między budżetem a pożądanymi funkcjonalnościami.

Ploter do naklejek od Intec Printing

Firma Intec Printing Solutions, założona w 1989 roku, jest głównym globalnym dostawcą unikalnych rozwiązań sprzętowych dla rynku poligraficznego i graficznego.

Intec ma siedzibę główną w Wielkiej Brytanii i biuro regionalne w Stanach Zjednoczonych. Firma posiada globalną sieć ponad 70 dystrybutorów na całym świecie, a klienci w ponad 100 krajach korzystają z zalet maszyn opracowanych przez Intec. W Polsce wyłącznym dystrybutorem jest Riset Polska, który zapewnia nie tylko dostawę, instalację, ale również obsługę serwisową i posprzedażową.

Wśród oferowanych maszyn znajdziesz trzy maszyny przeznaczone do obsługi formatu SRA3. I to właśnie tym urządzeniom się bliżej przyjrzemy. Jeśli potrzebujecie większe urządzenia do odsyłam Was do ploterów Intec FB9000 ( z automatycznym podajnikiem) lub FB775 oraz FB1175.

Ploter do naklejek bez podajnika

Podstawowym ploterem, którym nie tylko można wyciąć, naciąć naklejki, ale również użyć go do wycinania małych opakowań jest ploter Intec FB575.

Ploter tnący Intec ColorCut FB575 to model podstawowy, charakteryzujący się podobną stylistyką jak pozostałe urządzenia z serii x75.

Maszyna umożliwia użytkownikom dodanie do swojej działalności produkcji opakowań, etykiet, naklejek i PoS oraz prototypowania. Ploter ma zaawansowane oprogramowanie, stół tnący, który mieści do jednego arkusza SRA3 i oferuje cyfrowe cięcie przelotowe, nacinanie, bigowanie i perforację na szerokiej gamie materiałów o grubości do 600 mikronów.

Urządzenie nie posiada również fizycznych matryc i podciśnieniowych nośników ssących, które przytrzymują nośnik w przypadku małych przedmiotów. Posiada również głowicę z dwoma narzędziami do jednoczesnego cięcia i bigowania z siłą do 1 kg.

Wyposażenie maszyny obejmuje czujnik do odczytu kodów kreskowych z biblioteki zadań, stół podciśnieniowy z pompą próżniową, podwójną głowicę do cięcia i bigowania z zestawem narzędzi startowych, 5-calowy ekran dotykowy oraz oprogramowanie ColorCut Pro 3 z dwiema licencjami.

Ploter do naklejek z podajnikiem i funkcją wycinania

Najczęstszym wyborem klientów szukających ploter do naklejek są urządzenia z serii SC. Poprzedni model SC5000 sprzedał się w ilosciach przekraczających półtora tysiąca egzemplarzy. Firma Intec wsłuchując się w głos klientów, postanowiła zmienić stylistykę oraz zwiększyć maksymalny format arkusza i wypuściła model SC6000.

SC6000 to prawdziwie profesjonalna i wydajna maszyna, która jest wyposażona w profesjonalne funkcje produkcyjne, ale jej podstawa zajmuje tylko około 1 metra kwadratowego powierzchni. Nowa maszyna może pochwalić się rozszerzonym rozmiarem 340 x 710 mm, co pozwala jej obsługiwać znacznie dłuższe arkusze z automatycznym systemem podawania; a także podwójną głowicą narzędziową do cięcia/nacinania i bigowania w jednym przejściu.

Urządzenie zostało bardzo dobrze zostało przyjęte przez rynek, zarówno przez klientów, jak i specjalistów, o czym świadczą artykuły, które ukazały się specjalistycznej prasie np. w OOH Magazine czy Opakowanie.

Ten najnowszy model łączy w sobie wiele funkcji cyfrowego cięcia i bigowania zaczerpniętych z flagowej serii płaskich urządzeń, takich jak powyższy FB575, w tym szybką funkcjonalność modeli z automatycznym podawaniem arkuszy, ale w bardziej przystępnej cenie. Podwójny system podawania “Grip and Drive” utrzymuje nośnik podczas cięcia, po obu stronach głowicy tnącej, umożliwiając cięcie bliżej krawędzi nośnika niż większość ploterów.

W dzisiejszych intensywnie pracujących drukarniach cyfrowych i agencjach reklamowych, kamera CCD Vision3 8. generacji SC6000 oferuje niezrównaną przewagę produkcyjną, umożliwiając odczyt i natychmiastowe pobieranie plików cięcia dla każdego arkusza! Może przyjąć mieszany stos zadań, tnąc jedno po drugim w płynnym i nieprzerwanym przepływie.

Ploter do nacinania naklejek z podajnikiem

Jeżeli nie potrzebujecie ciąć arkuszy przelotowo, to warto rozważyć zakup plotera tnącego LC600. Cyfrowy ploter ColorCut LC600 został zaprojektowany w celu automatycznego nacinania naklejek i etykiet. Urządzenie to jest zbliżone w działaniu do plotera SC6000, różniąc się czterokrotnie mniejszym podajnikiem oraz brakiem możliwości cięcia przelotowego, bigowania i perforowania. Drugą różnicą jest system podawania, który w przypadku SC6000 opiera się na podciśnieniowej taśmie, a w przypadku LC600 mamy silikonowe rolki wraz z tacą sprężynową. Jeśli szukasz maszyny, która tnie do podkładu to będzie to rozsądny wybór.

Oprogramowanie ColorCut Pro

Każdy ploter od Intec wyposażony jest w oprogramowanie ColorCut Pro, które jest w pełni zintegrowane z wiodącymi pakietami do rysowania: Adobe Illustrator i CorelDRAW. Jest to samodzielna aplikacja typu plug-in, którą można zainstalować na komputerze.

ColorCut Pro odczytuje linie obrazu wektorowego poprzez czujnik optyczny, który pobiera odpowiednie linie cięcia z biblioteki zadań na serwerze. Funkcja SmartMarks zapewnia idealne wyrównanie. ColorCut Pro zapewnia kompleksową kontrolę nad całym procesem cięcia, dając użytkownikowi możliwość wprowadzania natychmiastowych zmian.

Dla grafików oprogramowanie to pomaga w tworzeniu plików do cięcia z kodami kreskowymi lub kodami QR z odpowiednimi numerami zadań jako integralną częścią projektu, w celu natychmiastowego rozpoznawania zadań i znajdowania właściwych plików. Biblioteka zadań ColorCut zapewnia możliwość załadowania wcześniej przygotowanych plików bez konieczności uruchamiania programu Adobe Illustrator lub CorelDRAW. Funkcja ta jest zazwyczaj wykorzystywana w produkcji poza studiem projektowym.

Jaki ploter do naklejek wybrać ?

ploter do naklejek, ploter tnący, ploter tnąco bigujący, wycinanie naklejek, wycinarka naklejek

Intec FB575

Zalety:

 • możliwość pracy z gramaturami do 600g/m2
 • możliwość cięcia, nacinania, bigowania, perforowania
 • siła nacisku cięcia/bigowania 1kg
 • idealne rozwiązanie, gdy zarówno produkujesz naklejki, ale również opakowania i prototypu

Wady:

 • niższa prędkość
 • brak podajnika

Intec SC6000

Zalety:

 • podajnik podciśnieniowy nawet na 1000 arkuszy
 • możliwość cięcia, nacinania, bigowania, perforowania
 • kompaktowe rozmiary (1m2) oraz mobilna konstrukcja
 • rejstracja znaków QR
 • idealne rozwiązanie, gdy produkujesz arkuszowe naklejki, etykiety, lekkie opakowania, a jednocześnie potrzebujedz dużego podajnika

Wady:

 • gramatury do 350g ograniczają produkcję opakowań
 • produkcja np. ulotek/ wizytówek wymaga użycia mostków

Intec LC600

Zalety:

 • kompaktowe rozmiary
 • rejestracja znaków QR
 • idealne rozwiązanie, gdy produkujesz arkuszowe naklejki typu kiss cut, etykiety a jednocześnie potrzebujesz podajnika

Wady:

 • podawanie za pomocą rolek silikonowych
 • mniejszy podajnik
 • tylko NACINANIE

Podsumowanie

Kupując sprzęt z firmą Riset instalujemy i konfigurujemy wszystkie plotery tnące. Dla naszych klientów przeprowadzamy również szkolenie. Zapewniamy wsparcie, wraz z połączeniem na żywo i zdalnym dostępem, aby pomóc w razie jakichkolwiek pytań.

 Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, jak możemy Ci pomóc z rozbudową Twojego parku maszyn.

Naszym klientom pomagamy również przy leasingu maszyn poligraficznych. Dzięki temu pomagamy drukarniom rosnąć i czerpać korzyści z nowych możliwości. Wybierając leasing masz możliwość zaliczenia w koszty zakupu maszyny nawet 2 razy szybciej niż przy kupnie za gotówkę. Wpływa to też na obniżenie płaconych podatków. Dlatego drukarnie chętnie sięgają po finansowanie zewnętrzne. A więcej dowiesz się poprzez KONTAKT z naszymi doradcami