Wśród naszych propozycji pojawił się nowy ploter od Intec, czyli rozpoczynający serię T model FB1180T. Został on wyposażony w stół formatu B1 do cięcia arkuszy wielkoformatowych oraz najnowsze rozwiązania w zakresie zaawansowanego cięcia i bigowania. Uwagę zwracają również szybkie serwomotory zapewniające dokładne, szybkie i wydajne cięcie.

Ten nowy flagowy model zawiera również ulepszoną głowicę tnącą z czterema narzędziami, zapewniającą nacisk do 1900 gf do bigowania i cięcia – i może przecinać papier/kartę o grubości do 1000 mikronów, z prędkością do 1200 mm/s, co otwiera nowe możliwości dzięki przełomowej konstrukcji.

ColorCut nadal najlepszy na rynku

Wysokiej klasy ploter Intec ColorCut FB1180T to największy i najnowszy przedstawiciel bardzo udanej serii ploterów płaskich.

Nowy flagowy ploter stołowy FB1180T firmy Intec został wyprodukowany z najwyższej jakości komponentów zapewniających wysoką jakość, niezawodność i wiodącą w swojej klasie wydajność. To wszystko zostało podkreślone przez przyciągającą wzrok stylistykę pulpitu sterowniczego, który zawiera najnowocześniejszy 7-calowy panel dotykowy.

Intec rozumie, że “czas to pieniądz”, więc produktywność była głównym tematem przy projektowaniu FB1180T. Dlatego też, podczas gdy ogromny stół B1 jest idealny do pracy w większych formatach, użytkownicy mają możliwość umieszczenia wielu zadań na stole i pozwolenie ploterowi tnącemu na wykonanie pracy za nich. Tak więc, zaawansowane oprogramowanie ColorCut Pro (w zestawie) z FB1180-T posiada prawdziwie innowacyjny ” Productivity Mode” umożliwiający pracę z arkuszami – nawet gdy na stole umieszczone są mieszane zadania – w tym trybie FB1180-T przetnie pierwszy arkusz, automatycznie znajdzie i zlokalizuje następny arkusz, zidentyfikuje wymagany plik cięcia (jeśli jest inny), przetnie i biguje, a następnie przejdzie do następnego arkusza.

Intec FB1180-T pracuje niestrudzenie i niezawodnie w tle, dzięki czemu możesz zająć się swoją pracą. Jest to idealny partner dla Twojej firmy, zapewniający prawdziwie profesjonalne cyfrowe cięcie, bigowanie i perforację, o dowolnym kształcie, na szerokiej gamie materiałów o grubości do 1000 mikronów.

FB1180T daje jeszcze więcej możliwości

Model FB1180T wyposażono w ulepszoną głowicę tnącą z dwoma karetkami ( 4 narzędziami). Dzięki temu możliwe jest uzyskanie nacisku do 1900 gf, co daje nowe możliwości. Użytkownicy korzystają również z najnowszych, zaawansowanych serwomotorów o dużej prędkości, zapewniających dokładne, szybkie i wydajne cięcie i bigowanie.

Technologie zastosowane w nowej generacji płaskich ploterów tnących ColorCut oferują idealne połączenie jakości inżynieryjnej, specyfikacji technicznej i ultra-wysokiej wydajności. Efektem jest utrzymanie reputacji ColorCut jako pioniera ewolucji w branży ploterów tnących.

Pracuj z arkuszami wielkoformatowymi do 800 x 1100 mm lub układaj SRA2, 3 lub 4, aby zmaksymalizować przestrzeń i produktywność.

Wydajna pompa próżniowa o mocy 1100 W utrzymuje zadrukowane arkusze na stole tnącym. Do wyboru jest szara mata filcowa do cięcia papieru, kart, poliestrów itp. lub zielona mata samoregenerująca, idealna do cięcia etykiet w arkuszach. Dostarczone oprogramowanie oferuje ” Productivity Mode” do ciągłej pracy z arkuszami – nawet gdy stosuje się różne projekty.

Podsumowanie

Dzięki największemu stołowi tnącemu w gamie ColorCut, FB1180T obsługuje arkusze do B1+ (800 mm x 1100 mm), z maksymalnym efektywnym obszarem cięcia do 750 x 1095 mm. Model -T wyposażono w ulepszoną głowicę tnącą z dwoma narzędziami. Zapewniono nacisk do 1900 gf przy bigowaniu i 1900 gf przy cięciu, albo 2500gf przy użyciu jednego narzędzia. To otwiera nowe możliwości pracy w Twoim zakładzie. Użytkownicy czerpią również korzyści z najnowocześniejszych, szybkich serwomotorów zapewniających dokładne, szybkie i wydajne cięcie.

Ploter jest również wyposażony w ulepszony system rejestracji, dzięki czemu doskonale nadaje się do cięcia wielu arkuszy. Kamera CCD Vision3 automatycznie znajdzie pozycję każdego arkusza. Wydajny wentylator o mocy 1100 W zapewnia maksymalne zasysanie arkuszy. To sprawia, że 4 arkusze SRA3 mogą być umieszczone obok siebie.

Specyfikacja

Format/rozmiar: B1+ (4 x SRA3)

Maksymalny wymiar nośnika: 800 mm x 1100 mm

Efektywny obszar cięcia konturowego: 750 mm x 1095 mm

Podstawa: W zestawie

Metoda przytrzymywania nośnika: Ssanie próżniowe 1100 W

Tłumik akustyczny: w zestawie

Karetka: Poczwórna głowica narzędziowa – zawiera dwa pasywne narzędzia konturowe do szybkiego cięcia i dwa aktywne narzędzia umożliwiające pracę na grubych nośnikach.

Nacisk: do 2500 gf

Maksymalna głębokość cięcia: Papier/karton do 1000 mikronów, maks. głębokość 1,2 mm (podłoże o niskiej gęstości, np. papier ryżowy/tektura).

Maksymalna prędkość:* Wysoka jakość: 750 mm/s. Tryb standardowy: 960 mm/s. Tryb szybki: 1200 mm/s

Typowa dokładność cięcia: +/- 125 μ

System rejestracji: Zaawansowany system ARMS (Automatic Registration Mark System) 8. generacji, wykorzystuje system kamer CCD o wysokiej rozdzielczości. Odczytuje kody QR w celu natychmiastowego wyszukiwania zadań. Dokładnie odczytuje znaki rejestracyjne, koryguje liniowe, skalowe, skośne i obrotowe / kątowe różnice położenia, dostosowując plik cięcia zgodnie z wymaganiami. Samodzielna praca z kodem QR – uruchamianie zadań z dysku USB

Waga (w skrzyni) 246 kg, w tym wentylator próżniowy

Maksymalne wymiary: L 1360 x W 1350 x H 1098mm

Pełną informację na temat FB1180T znajdziecie w poniższej broszurze !

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy wybrać ploter tnący FB1180T to możesz skontaktować się z nami bezpośrednio, korzystając z formularza – KONTAKT. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!