Odpowiednia bindownica może przenieść Twoje dokumenty na wyższy poziom, nadając im profesjonalny wygląd i przewagę nad konkurencją. Ale zanim bindownica stanie na biurku, zadaj sobie kilka kluczowych pytań dotyczących Twoich projektów i potrzeb.

Poniżej przedstawiamy kilka pytań, które należy rozważyć przed dokonaniem zakupu bindownicy.

Do czego będzie służyć Twoja bindownica ? Istnieje wiele czynników wpływających na określenie zapotrzebowania na bindownicę. Ważny jest zazwyczaj budżet, ale równie ważna jest niezawodność urządzenia. Być może będziecie wysyłać pocztą tworzone dokumenty, ale równie ważny może być ich wygląd. Możesz potrzebować opcji łatwej w obsłudze lub wytrzymałej maszyny z mechanizmem szybkiej produkcji. Począwszy od kosztów, poprzez wydajność, aż po pojemność, należy przeanalizować swoje potrzeby jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań bindownicy.

Jaka grubość dokumentu ? Każdy typ bindownicy ma limit na grubość dokumentu, który może oprawić. Niektóre bindownice mogą oprawiać dokumenty o grubości do 350 arkuszy. Inne ograniczają się do oprawiania dokumentów o grubości 80-100 arkuszy.

Jak często będzie używana? Jeśli bindownica będzie używana sporadycznie w domu lub w małym biurze, a nie systematycznie, to prosta i niedroga bindownica będzie lepszym wyborem. Większe biura, które wymagają więcej bindować będą potrzebowały profesjonalnej bindownicy.

  Bindownica – rodzaje urządzeń

  Istnieje wiele maszyn do bindowania dostępnych dzisiaj i każda z nich ma swój własny zestaw mocnych i słabych stron. W naszej ofercie znajdziecie :

  • bindownicę drutową od SPC
  • bindownicę termalną od Powix

  W przypadku amatorskich rozwiązań istnieją również bindownice spiralowe. Oprawa taka jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym typem bindowania. Jest to typ oprawy, który zwykle widzi się w notatnikach. Maszyny te są dostępne w konfiguracji ręcznej lub elektrycznej. Spiralowe bindownice wiążą dokumenty przez (1) dziurkowanie na stronach, (2) wkładanie spirali, oraz (3) zaciskanie i cięcie końców spirali. Oferuje unikalne i nowoczesne wykończenie dokumentów. Może oprawiać dokumenty o grubości do około 2,5 cm. Takich urządzeń u nas nie dostaniesz, natomiast jesli oprawiasz cienkie dokumenty to będzie dobry wybór.

  Bindownica drutowa od SPC

  Maszyny do oprawy drucianej wykorzystują druty w podwójnej pętli.

  • Oferuje czyste i stylowe wykończenie metalem premium
  • Oprawia dokumenty o grubości do 100 arkuszy
  • Trwała, bezpieczna oprawa
  • Leży płasko po otwarciu
  • Oprawione strony obracają się o 360 stopni.
  • Idealny do oprawiania prezentacji, aktów notarialnych, podręczników i materiałów sprzedażowych.

  SPC RBX N80 działa na zasadzie dziurkacza. Bolce dziurkujące są puste w środku i wyciskają otwory w papierze, a wycięte fragmenty przesuwają się w bolcu w górę do pojemnika na ścinki. Bindownica w jednym przebiegu wycina 17 otworów , następnie przesuwa się stół w bok i dziurkuje pozostałe 17 otworów.   
  Bindownica dwufunkcyjna do oprawy grzbietem drutowym 3:1 (34 pętle) i spiralą wkręcaną 5:1(51 pętli). Maksymalny rozmiar papieru do A3.

  Bindownica dziurkuje jednorazowo do 80 kartek (75gr/m2). Może oprawić nawet 230 kartek (spirala wkręcana) i 130 kartek (drut 3:1). Obrabia także okładki (karton i PVS).

  SPC RBX N10 w jednym przebiegu dziurkuje 11 otworów , następnie przesuwa się stół w bok i dziurkuje pozostałe 11 otworów (33 otwory w trzech cyklach).   
  Jest to maszyna dwufunkcyjna do oprawy grzbietem drutowym 3:1 (33 pętle) i do oprawy grzbietem drutowym 2:1 (22 pętle.)

  Urządzenie dziurkuje jednorazowo do 100 kartek (75gr/m2) i oprawia maksymalnie 300 kartek (drut 2:1) i 130 kartek (drut 3:1).

  Te bindownice ważą około 15kg.

  Bindownica termalna POWIS

  Powis Parker oferuje szereg profesjonalnych termicznie aktywowanych maszyn do oprawy książek dla korporacji, edukacji i branży fotograficznej. Fastback 9 to podstawowe rozwiązanie do termicznego bindowania od Powis Parker. Bindowanie od 10 do 250 arkuszy w mniej niż 1 minutę !

  Dlaczego warto kupić?

  Na rynku nie ma obecnie szybszego i prostszego sposobu oprawy 10-250 stronicowych dokumentów. System jest 3,5x szybszy niż typowy system do oprawy drutowej, co pozwala na uwolnienie siły roboczej do pracy nad innymi zadaniami.

  Nie ma konieczności wcześniejszego dziurkowania. Sama oprawa trwa zaledwie 40 sekund, a uzyskane wiązanie jest tak samo mocne jak w przypadku systemu drutowego.

  • Oprawia książki o objętości od 10 do 250 stron
  • Szybki czas oprawy 40 sekund
  • Możliwość wyboru 4 stylów oprawy
  • Prosta obsługa jednym przyciskiem
  • Dokumenty leżą całkowicie płasko

  Fastback 20 to bindownica termalna, która wykorzystuje trzy szerokości pasków, oferując oprawę od 10 do 350 arkuszy w 10 sekund. Paski dostępne w 16 kolorach, również personalizowane paski z możliwością nadruku.

  Fastback® 20 jest doskonałym systemem do oprawy biurkowej z wyborem 6 stylów oprawy dla praktycznie wszystkich dokumentów, w tym popularnej oprawy paskowej, miękkiej okładki i oprawy w twardą okładkę™ (z opcją prowadnicy w twardej okładce™).

  Urządzenie jest dwukrotnie bardziej wydajne niż Fastback 9, co czyni je popularnym wyborem dla dużych biur, urzędów i profesjonalnych drukarni. Maszyna jest w stanie oprawić cały szereg dokumentów, od prostych 10-stronicowych raportów wewnętrznych po ogromne 350-stronicowe podręczniki.

  Specjalnie opracowany klej został przetestowany na rozciąganie do 50lbs, więc możesz mieć pewność, że Twój dokument jest idealnie przygotowany.

  Jakie urządzenie wybrać ?

  Jeśli chcesz mieć niezawodną, szybką i bezproblemową metodę oprawiania dokumentów, nic nie może się równać z Fastback 20. Bez względu na rozmiar dokumentu – czy to 10 czy 350 stron, czas oprawy wynosi mniej niż 20 sekund, a ponieważ cały dokument jest oprawiany bez konieczności dziurkowania, nie będzie żadnej pomyłki. Wystarczy wziąć wydruk bezpośrednio z drukarki, umieścić go w urządzeniu, nacisnąć zielony przycisk, włożyć pasek i 20 sekund później Twoja pięknie oprawiona książka jest gotowa.

  Z kolei Fastback® 9 umożliwia przeniesienie wydrukowanego dokumentu bezpośrednio z drukarki do bindownicy bez konieczności wcześniejszego dziurkowania. Sama oprawa trwa zaledwie 40 sekund, a uzyskane wiązanie jest tak samo mocne jak w przypadku każdego systemu drutowego.

  W przypadku bardziej budżetowych rozwiązań polecamy natomiast bindownice drutowe. SPC RBX N80 pozwala na bindowanie drutowe jak i spiralne, produkując otwory w trybach 3:1 oraz 4,5:1. Natomiast podstaowy model to RBX N-10 pozwalający na bindowanie do 100 arkuszy w trybach 2:1 oraz 3:1.

  Więcej na temat bindownic dowiesz się kontaktując się z nami poprzez KONTAKT lub odwiedzając nasz profil na LinkedIn, Instagramie.