Szukając oszczędności w naszym biznesie, mało komu do głowy przychodzi to, że całkiem sporo można zaoszczędzić na druku. Często są one bardzo istotnym elementem budżetu firmy i mogą wahać się od 3% do około 15%. Co ważne, koszty te z roku na rok nieustannie rosną.

Chcąc znacząco obniżyć koszty związane z drukiem w firmie, warto zacząć od analizy naszych potrzeb i przeglądu posiadanego sprzętu.

Mając na uwadze dekady doświadczeń i nieprzerwanej pracy z klientami, Riset Polska proponuje rozwiązania optymalizacji i redukcji kosztów druku opierające się na modelu scentralizowanym. W naszych projektach wykorzystujemy najnowsze technologie światowych liderów rynku takich jak UTAX, Nuance, PaperCut, łącząc ze sobą zalety i wydajność urządzeń drukujących, jak i możliwości najnowszych systemów do zarządzania drukiem.

A co jeśli brakuje w firmie środków na jednorazową inwestycję? Dzierżawa przez Riset systemu scentralizowanego zarządzania drukiem to łatwy i oszczędny sposób na zaspokojenie potrzeb firmy w zakresie druku, kopiowania czy innych funkcjonalności sprzętu biurowego. Ta forma ma wiele zalet a wśród nich stałą opiekę serwisową oraz możliwość finansowania usługi z bieżących środków przedsiębiorstwa.

Z analiz wynika, że firmy mogą zaoszczędzić na wynajmie sprzętu drukującego ok 30% kosztów. Najem nie wymaga od firmy inwestowania na początku sporej ilości pieniędzy, co może być istotnym argumentem nie tylko dla mniejszych przedsiębiorstw, ale i dużych firm, które mogą przeznaczyć zaoszczędzone w ten sposób środki na inne cele rozwojowe.

Wniosek? Nie trzeba inwestować dużych pieniędzy, by mieć dostęp nawet do najnowocześniejszych technologii.