Wycinarka do wizytówek AeroCut One

Wycinarka do wizytówek AeroCut One

AeroCut One wycina, perforuje i biguje w jednym przebiegu arkusza. Do obsługi urządzenia wystarczy zaledwie jedna osoba, co oznacza znaczną poprawę efektywności pracy, a co za tym idzie ograniczenie kosztów. Programowanie urządzenie odbywa sięga pomocą intuicyjnego, dotykowego panelu sterowania.


Opis

Uchida Yoko, wiodący japoński producent urządzeń do wykańczania wydruków cyfrowych i odbitek offsetowych, prezentuje nowy system AeroCut One.

AeroCut One wycina, perforuje i biguje w jednym przebiegu arkusza. Do obsługi urządzenia wystarczy zaledwie jedna osoba, co oznacza znaczną poprawę efektywności pracy, a co za tym idzie ograniczenie kosztów. Programowanie urządzenie odbywa sięga pomocą intuicyjnego, dotykowego panelu sterowania. Powtarzające się często prace możemy zapisać i przywoływać w dowolnie wybranym momencie. Ciekawie rozwiązany został moduł bigujący z pięciostopniową siłą docisku i nożem zaprojektowanym tak, żeby toner na arkuszu nigdy nie pękał. Kolejną nowością, jaką dodał producent, jest możliwość rozłożenia kilku różnych prac na jednym arkuszu, np. wizytówki, pocztówki i zbigowane zaproszenia. Dodatkowo AeroCut One czyta nadrukowane marki i kalibruje cięcie na bieżąco bez zwalniania pracy urządzenia. Dzięki tej funkcji niwelowane są przesunięcia powstałe przy druku cyfrowym. Prócz czytania marek urządzenie czyta nadrukowane barkowy co znacznie ułatwia wycinanie cyklicznych prac.. Papier pobierany jest automatycznie za pomocą nowego systemu pasów z podsysem – rozwiązanie to eliminuje problemy z papierem kredowym oraz śladami po rolkach, jakie często występują przy pobieraniu ciernym. Urządzenie standardowo wyposażone jest w: sześcionożowy moduł cięcia wzdłużnego, gilotynę cięcia poprzecznego oraz bigowanie listwowe. Dodatkowo AeroCut-a możemy wyposażyć w moduł perforacji oraz moduł bigowania wzdłużnego. Urządzenie wycina z precyzją 0,1 mm przy arkuszach w formacie 365×520 mm, materiale o gramaturze 400 g/m² i prędkości do 46 arkuszy na minutę. Aerocut to rewolucyjny system dla introligatorni, mieszczący wiele różnych maszyn w jednym, kompaktowym urządzeniu.


  • wycinanie wzdłużne i poprzeczne
  • bigowanie  poprzeczne nożowe i wzdłużne krążkowe (opcja)
  • perforacja wzdłużna (opcja) i perforacja poprzeczna fragmentaryczna (opcja)
  • czytnik marek kalibrujący cięcie
  • czytnik Barcode (pamięć do 150 pozycji)
  • podajnik z regulowanym rozdmuchem przednim i bocznym
  • podsys arkuszy z góry i z dołu dla uniknięcia podwójnych pobrań
  • pasy prowadzące arkusz do krawędzi
  • automatyczny stół odbiorczy ze stackerem (opcja)

Specyfikacja

Podstawowe funkcje:Cięcie, bigowanie, perforacja
Rozmiar arkusza:210 x 210mm do 370 x 2500mm
Obsługiwane gramatury120 – 400g/m²
Minimalny użytek50 x 45 mm
Ładowność podajnika100 mm
PrędkośćWizytówki -184 szt/min, Pocztówki A5 – 48 szt/min, SRA3 big + cięcie – 15 szt/min
Bigowanielistwowe + wzdłużne krążkowe (opcja)
PerforacjaWzłużna (opcja)
Pobieraniepas z regulowanym podsysem
Rodzaje papieruoffset, kreda, laminowany…
Wyposażenie (opcja)Czytnik barkodów, automatyczny stacker, sieć LAN, perforacja

Film

Broszura

Go to Top