AeroCut Prime w Drukarni Maciejewscy

Firma z Przasnysza to jedna z najprężniej działających drukarń dziełowych w naszym kraju – od lat stawia na zakupy u producentów oferujących nowoczesne, zaawansowane technologicznie rozwiązania. W tym roku firma zainwestowała w zakup najszybszej wycinarki z portfolio japońskiej marki Uchida. Właściciel drukarni – Maciej Maciejewski – uznał, że jakość i możliwości urządzenia zaproponowane przez Riset Polska – przedstawiciela marki Uchida w naszym kraju – jest znacznie korzystniejszy w porównaniu do innych tego typu maszyn dostępnych na rynku.
AeroCut Prime to urządzenie, które szybko i precyzyjnie wycina użytki z arkusza, biguje i perforuje fragmentarycznie. Wszystkie te operacje wykonuje w jednym przejściu, co pozwala znacznie skrócić czas realizacji zlecenia. Do obsługi wycinarki wystarczy jeden operator – mniejsza liczba osób zaangażowanych w wykonanie zadania przekłada się na dużą oszczędność pieniędzy. Urządzenie pracuje na arkuszach o gramaturze do 400g/m2 i formacie maksymalnym 370 x 1800 mm.

Maszyna AeroCut Prime pozwoliła Drukarni Maciejewscy na dalszy rozwój. Do jej oferty dołączyły teraz usługi dla zupełnie nowych grup klientów. Nie tylko ilość, ale przede wszystkim różnorodność zlecanych prac jest bardzo duża, co podkreśla prezes drukarni: „Od przeszło 25 lat zajmujemy się głównie drukiem i oprawą książek. Od a do z wykonujemy publikacje w oprawie twardej, miękkiej oraz zeszytowej. Do inwestycji w AeroCut Prime przymierzaliśmy się już od pewnego czasu. Pierwszy raz widzieliśmy ją w akcji na targach Drupa w 2016 r. Nie znaleźliśmy maszyny, która równie dobrze wywiązywałaby się z powierzonych jej zadań introligatorskich. Prace takie, jak bigowanie, cięcie oraz perforacja wszelkiego rodzaju zaproszeń, kart świątecznych czy biletów dzięki AeroCut Prime stały się dużo przyjemniejsze, a zarazem mniej pracochłonne. System okazał się bardzo przydatny w codziennej pracy – niemal dziesięciokrotnie skrócił nam czas realizacji zleceń. Inwestycja wpłynęła również na jakość i precyzję wykonywania prac”.
Urządzenie zainstalowała firma Kinko, współpracująca z Riset Polska – znana drukarni od wielu lat. Wcześniej dostarczyła już m.in. trójnóż i zbieraczki ułatwiające pracę introligatorni.
AeroCut Prime oraz inne rozwiązania ze swojej oferty firma Riset Polska zaprezentuje podczas zbliżających się
Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays hala F st. Y3
odbywających się od 7 do 9 lutego w podwarszawskim Nadarzynie- Na stoisku będzie można obejrzeć zarówno nowości, jak i sprawdzone systemy do wykańczania i uszlachetniania:

  • foliarkę automatyczną UCHIDA Foilglazer z mozliwością złocenia (nowość ! )
  • systemy do broszurowania Plockmatic (nowość ! )
  • bigówko falcerki i bigówki Morgana (nowość ! )
  • automatyczne foliarki Tauler (nowość !) oraz wiele innych