Wycinarka  Uchida AeroCut Prime w drukarni Finger Print

Trzy procesy w jednym przebiegu

Łódzka drukarnia Finger Print zainwestowała w urządzenie do wycinania AeroCut Prime japońskiej firmy Uchida, której przedstawicielem w naszym kraju jest Riset Polska. To najnowszy i zarazem najszybszy model wycinarki w ofercie japońskiego producenta. Umożliwia szybkie i efektywne wykończenie prac związanych z wycinaniem, perforacją oraz bigowaniem w jednym przebiegu arkuszy. Urządzenie zainstalowała firma MAK, partner Riset Polska. O najnowszej inwestycji i współpracy z firmą Riset rozmawiamy z Dariuszem Rosińskim, dyrektorem biura handlowego w Łodzi firmy MAK Sp. z o.o.

Jak długo trwa Pana współpraca z firmą Riset Polska? Czy MAK sprzedaje wszystkie urządzenia z oferty tej firmy?

Dariusz Rosiński: Z Riset Polska osobiście współpracuję już (wcześniej z ramienia innej firmy) od 2010 roku, kiedy to miałem okazję sprzedać do jednej z łódzkich firm pierwsze na polskim rynku urządzenie Uchida AeroCut. Jako MAK mamy w swojej ofercie wszystkie produkty z oferty Riset. We wrześniu br. w ramach tej współpracy miałem przyjemność dostarczyć najnowsze i najszybsze urządzenie w swojej klasie: Uchida AeroCut Prime do łódzkiej drukarni Finger Print.

Poprosimy o bliższe informacje na temat firmy Finger Print.

D.R.: Firma Finger Print, jak sama o sobie pisze, jest najszybszą drukarnią w centrum Polski, z dużym doświadczeniem w tej branży. Zajmuje się drukiem offsetowym oraz cyfrowym. By spełnić oczekiwania swoich Klientów, firma nieustannie się rozwija zarówno pod względem parku maszynowego, jak i odpowiedniego doboru kadry pracowniczej. Dzięki temu jest w stanie dostosować się do coraz bardziej wygórowanych wymagań klientów dotyczących obsługi, szybkości, jakości prac, a także szerokiej oferty. Mogę to z pełnym przekonaniem potwierdzić, ponieważ nasza znajomość liczy sobie już 17 lat. Firma Finger Print to w pełni profesjonalna firma, która zawsze stawiała i stawia na jakość swoich usług i wykonywanych prac dla Klientów.

Jakie były powody inwestycji w urządzenie AeroCut Prime?

D.R.: By usprawnić działania drukarni, niezbędne było pozyskanie urządzenia introligatorskiego, które w prosty, szybki sposób i przy możliwie niewielkiej obsłudze  będzie w stanie zapewnić cięcie, bigowanie oraz perforację niższych nakładów. W ramach współpracy firma MAK zaproponowała urządzenie Uchida AeroCut Prime jako najlepsze na rynku rozwiązanie z wszystkich przetestowanych przez klienta. AeroCut Prime jako jedyny zaspokaja potrzeby i spełnia oczekiwania drukarni. W ramach współpracy firma MAK zaproponowała urządzenie Uchida AeroCut Prime jako najlepsze na rynku rozwiązanie z wszystkich przetestowanych przez klienta. AeroCut Prime jako jedmy zaspokaja potrzeby i spełnia oczekiwania drukarni. Po wielogodzinnych testach urządzenia w siedzibie Riset, gdzie były one przeprowadzane na różnych gotowych pracach, drukarnia podjęła decyzję o jego zakupie.

Jakie cechy urządzenia były najistotniejsze z punktu widzenia użytkownika?

D.R.: Głównymi atutami były prostota w obsłudze, jakość wykończenia prac oraz kompaktowość urządzenia.

AeroCut  Prime jako jedyny na rynku ma możliwość pracy na arkuszach o gramaturze 400 g/m² i formacie aż 370 x 1800mm. Urządzenie prócz wycinania biguje i perforuje wybiórczo. Zainstalowany czytnik marek kalibruje cięcie, a czytnik barkodów w ogromnym stopniu przyśpiesza produkcję. Największymi atutami są niezawodność, prędkość oraz intuicyjna obsługa, która odbywa się za pomocą dotykowego panelu lub komputera.

Do obsługi wycinarki wystarcza jedna osoba, co zdecydowanie poprawia opłacalność produkcji.

Urządzenie doskonale wpasowało się w park maszynowy drukarni i w proces tworzenia gotowych prac dla klientów.

To zapewne nie pierwsze urządzenie z oferty Riset Polska, które Pana firma dostarczyła klientom. Jak Pan ocenia współpracę z firmą Riset z 7-letniej perspektywy?

D.R.: Oczywiście przez te lata współpracy z Riset będąc jeszcze w poprzedniej firmie udało nam się zainstalować wiele urządzeń, zarówno firmy Uchida, jak i oklejarek, wiertarek itp. Współpraca partnerska przez wszystkie te lata utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Pełen profesjonalizm to jest to, czego oczekujemy od naszych partnerów biznesowych i to mamy również zapewnione we współpracy z firmą Riset. Obopólna, dobra współpraca przynosi zawsze pożądane przez obie strony efekty, a najlepszym tego wyznacznikiem jest zadowolenie naszych klientów.

Dzięki firmie Riset miałem możliwość wspólnie z Dealerami z Polski wziąć udział w szkoleniu produktowym w fabryce Plockmatic AG w Rydze.

Szkolenie dotyczyło nowych urządzeń stworzonych wspólnie przez inżynierów Morgana Systems LTD i Plockmatic AG wprowadzanych obecnie na światowy rynek.

Poznaliśmy tam najnowsze rozwiązania do tworzenia broszur, bigowania, falcowania, perforowania, numerowania i oklejania metodą PUR.

Jako osoba z wieloletnim doświadczeniem w branży poligraficznej zauważam ogromny postęp technologiczny prezentowanych systemów. Potrafią one z perfekcyjną jakością ograniczyć czas wykonanania zlecenia i co za tym idzie znacznie obniżyć koszty produkcji.