Ploter do produkcji naklejek to urządzenie, które służy do wycinania kształtów z folii i innych materiałów. Z wyglądu maszyna ta przypomina profesjonalną drukarkę, ale zamiast drukować, wykorzystuje ostrze do wycinania określonych wzorów w obsługiwanym materiale.

Zazwyczaj plotery do produkcji naklejek można podłączyć do komputera za pomocą kabla USB lub kabla sieciowego. Niektóre modele obsługują również pracę w trybie offline, czyli podłączając się do dysku USB. Każda metoda ma swoje zalety, kupujący mogą wybrać jedną lub obie metody w zależności od własnej wygody. Gdy ploter pobierze informacje o projekcie, który chcesz wyciąć, będzie sterował ruchem ostrza zgodnie z projektem i wytnie lub natnie go.

Pewnie zastanawiasz się, co mogę zdziałać za pomocą takiego plotera?

Ploter do produkcji naklejek oferuje nieograniczone możliwości w dzisiejszym świecie druku. Choć tradycyjnie używane i posiadane przez osoby z branży reklamowej, są one obecnie integralnym aspektem obsługi różnych projektów rzemieślniczych i tworzenia różnych odmian grafiki. Dlatego też są one obecnie najbardziej popularne wśród profesjonalnych producentów opakowań i etykiet.

Niektóre z rzeczy, które można wykonać za pomocą plotera:

 • Etykiety i naklejki
 • Naklejki na ściany, smartfony i laptopy
 • Litery
 • Vlepki
 • Banery
 • POS
 • Dekoracja odzieży

Agencje reklamowe: Plotery te są często używane do wycinania liter, etykiet używanych na produktach komercyjnych i innych znakach lub projektach, które są używane jako reklamy na banerach i samochodach.

Firmy zajmujące się oznaczeniami: Plotery są używane do tworzenia oznaczeń na ścianach, oknach, drzwiach i innych powierzchniach.

Odzież i akcesoria: Większość firm odzieżowych korzysta z ploterów tnących do t-shirtów, dekoracji odzieży i tworzenia wzorów do produkcji akcesoriów. Pozwala to firmom lub osobom prywatnym na tworzenie własnych wzorów i grafik.

Na co zwrócić uwagę wybierając ploter do produkcji naklejek ?

 • Wielkość urządzenia i obszar cięcia
  Po pierwsze, ilość miejsca posiadanego w zakładzie określi rozmiar maszyny, którą można kupić. Po drugie, wielkość obszaru cięcia maszyny określi rozmiar i ilość materiałów, które można do niej wprowadzić. Przykładowo najpopularniejszy wśród naszych propozycji ploter Intec SC6500 potrzebuje metra kwadratowego, aby móc obrabiać arkusze SRA3.
 • Prędkość
  Ze względu na wyższą wydajność pracy niż w przypadku modeli o niższej prędkości, zawsze zaleca się stosowanie szybkotnących noży tnących.
 • Siła docisku
  Ponieważ ploter do produkcji naklejek służy głównie do nacinania (kiss cut), zbyt duży nacisk cięcia jest w rzeczywistości niepotrzebny. 600g do 800g jest wystarczające dla większości wymagań cięciaPo zapoznaniu się z tymi podstawowymi wskazówkami, możesz wybrać ploter do produkcji naklejek. Nasza rekomendacja to wysoce opłacalny model. Dzięki prędkości cięcia 1060 mm/s, naciskowi cięcia 760g, serwomotorowi i systemowi kamer CCD wierzymy, że jest to dobry wybór. Zapraszamy do kontaktu z nami, aby uzyskać więcej informacji..
 • Napęd silnikowy
  Jest to kolejny ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze plotera, ponieważ ma on ogromny wpływ na wydajność. Istnieją różne rodzaje silników napędowych. Jednak to serwonapęd zapewnia lepszą precyzję i cichsze środowisko pracy
 • System pozycjonowania
  Istnieją głównie dwa rodzaje systemów pozycjonowania, czujnik optyczny i kamera CCD. Kamera CCD oferuje przewagę w zakresie szybkości skanowania i zakresu rozpoznawania oznakowań.
 • Podajnik
  Ważnym elementem jest podajnik, który dzięki odpowiedniej pojemności pozwoli na zautomatyzowaną, wielogodzinną pracę… bez nadzoru. Musi to być jednak system oparty na precyzyjnych czujnikach, eliminujących podwójne pobranie, odwrócone arkusze itp.
 • Oprogramowanie
  Ostatnim, ale istotnym obszarem jest kwestia oprogramowania, szczególnie w przypadku programów dołączonych fabrycznie do urządzenia. Ważne, aby oprogramowanie pozwalało na pracę na popularniejszych programach graficznych od Adobe Illustrator czy Corel Draw.

Nasza rekomendacja

Jeśli szukasz odpowiedniego plotera, to rekomendujemy Ci bazujący na udanej serii SC5000, model SC6500 od Intec , czyli optymalne urządzenie do produkcji naklejek, etykiet oraz innych materiałów.

SC6500 to kompaktowy cyfrowy ploter tnący z dwoma głowicami, oferujący wysoce zaawansowany i niezawodny automatyczny podajnik arkuszy o dużej pojemności (1000 arkuszy) do cięcia i bigowania materiałów do 350 mikronów. Pozwala to na uzyskanie dowolnego kształtu bez ponoszenia kosztów zakupu matryc czy konfiguracji.

Dzięki unikalnemu i niezawodnemu podciśnieniowemu podajnikowi taśmowemu, SC6500 można pozostawić do cięcia bez nadzoru, podczas gdy system rejestracji kamery automatycznie pobiera pliki cięcia, odczytując kody QR na każdym arkuszu.

Środowisko pracy “No Wires” pozwala użytkownikom obsługiwać ploter tnący bez konieczności podłączania go do komputera lub uczenia się nowego oprogramowania. Jest to szczególnie przydatne w środowiskach produkcyjnych i wytwórczych, gdzie niezbędny jest szybki czas realizacji zleceń.

Po zapoznaniu się z tymi podstawowymi wskazówkami, możesz wybrać ploter do produkcji naklejek. Nasza rekomendacja to wysoce opłacalny model. Dzięki prędkości cięcia 1060 mm/s, naciskowi cięcia 760g, serwomotorowi i systemowi kamer CCD wierzymy, że jest to dobry wybór. Zapraszamy do kontaktu z nami, aby uzyskać więcej informacji.