Zobacz jak nowy automatyczny kompaktowy ploter tnąco-bigujący SC5000 firmy Intec z powodzeniem połączył dwie technologie, tworząc w pełni zautomatyzowaną, cyfrową maszynę do cięcia i bigowania. Wiele mówi się o modelach hybrydowych. Przemysł samochodowy ukuł ten termin jakiś czas temu, a obecnie rynek jest zalany modelami, które są już produktami głównego nurtu. Co jakiś czas branża poligraficzna wymyśla własne produkty typu hybryda; pojedynczy element łączący technologię z dwóch lub więcej innych produktów.

ColorCut SC5000 firmy Intec to kompaktowy, przenośny cyfrowy wykrojnik z automatycznym podawaniem, który może ciąć i bigować w jednej operacji. Przeznaczony jest przede wszystkim do pracy z drukiem cyfrowym w zakresie formatu SRA3, choć może przyjąć szersze i dłuższe formaty.

Może obsługiwać lekki karton składany lub cienki karton, papier, samoprzylepne nośniki etykiet i winyl, jak również niektóre lekkie materiały syntetyczne.

Firma Intec produkuje serię dużych płaskich maszyn do cięcia i bigowania, poszerzając ofertę od momentu wprowadzenia pierwszego urządzenia na targach FESPA 2019, a obecnie oferują swoją trzecią generację maszyn.

Co więc zawiera się w kompaktowym urządzeniu SC5000? W sercu maszyny znajduje się urządzenie tnące i bigujące łączące obie technologie, nie tylko w jednej maszynie, ale obie mogą być wykonane podczas jednego obiegu.

Intec wykorzystał sprawdzoną technologię plotera płaskiego, ale dodał zupełnie nowy system podawania arkuszy, dzięki czemu podajnik ma do 1000 arkuszy podawanych bezobsługowo.

Szybki, ekonomiczny cyfrowy ploter tnąco-bigujący z automatycznym podajnikiem

Arkusze są podnoszone i transportowane do maszyny przez opatentowaną podciśnieniową taśmę ssącą, która zwykle znajduje się pod stosem, ale w tym przypadku znajduje się ponad nim. Podczas transportu każdego arkusza, strumień powietrza jest wdmuchiwany w stos, aby zapewnić czyste i niezawodne podnoszenie i oddzielanie arkusza po arkuszu. W przypadku podniesienia dwóch arkuszy są dysze rozdzielające, a funkcja urządzenia podającego popycha arkusz lekko do tyłu, wyginając go, co zapewnia bezbłędne podawanie najtrudniejszych materiałów.

Maszyna posiada belkę poprzeczną, która mieści zarówno wykrawarkę jak i bigówkę, a także pełni rolę urządzenia przytrzymującego arkusz. Głowica tnąca i bigująca została umieszczona pomiędzy rolkami przytrzymującymi arkusz, dzięki czemu linia cięcia lub bigowania znajduje się bliżej krawędzi nośnika.

Mamy więc podwójną technologię połączoną z automatycznym podajnikiem arkuszy, ale jak uzyskać wymagany profil cięcia i bigowania na arkuszu? W tym miejscu pojawia się bardzo sprytna technologia w postaci czytnika kodów QR, który pobiera kod z jednego rogu arkusza. Na podstawie tego kodu maszyna po prostu pobiera potrzebny plik i łączy go z arkuszem. Nie ma potrzeby wyszukiwania pliku lub ustawiania maszyny dla każdego arkusza – maszyna rozpoznaje, co jest wymagane w danym miejscu i po prostu zajmuje się pracą.

Hybryda łącząca cięcie i bigowanie

Intec posiada kamerę CCD Vision3 ósmej generacji, która dokładnie odczytuje każdy kod, a następnie w mgnieniu oka, automatycznie pobiera plik obróbki. Oznacza to, że możesz mieć mieszany stos prac, a SC5000 po prostu przebrnie przez ten stos, przeskakując między plikami w zależności od potrzeb. Maszyna pracuje bez udziału operatora i wykrywa, jaki plik jest potrzebny, a operator tylko obserwuje, jak maszyna wykonuje swoją pracę.

Po przycięciu i bigowaniu arkuszy, są one wysuwane z urządzenia na ustawioną pod kątem tacę, która w sprytny sposób składa się na system szuflad, co oznacza, że SC5000 zajmuje bardzo mało miejsca.

Co zatem ploter tnąco-bigujący SC5000 może produkować ? Urządzenie zostało zaprojektowane do produkcji produktów ciętych i bigowanych na arkuszach o wymiarach do 330 mm x 485 mm i maksymalnej grubości 350 mikronów. Narzędzia w urządzeniu SC5000 obejmują 1-milimetrowe ostrze z węglika spiekanego z kątami 30°, 45° i 60° dla różnych podłoży oraz narzędzie do bigowania z dwoma końcówkami. W SC5000 znajduje się nowo zaprojektowana głowica tnąca, która swoją skuteczność zawdzięcza dobrze sprawdzonym ploterom płaskim produkowanym przez Intec.

Pozwala to na produkcję dowolnych kształtów i wycinanie etykiet z prędkością 960 mm na sekundę. Ploter tnąco-bigujący SC5000 wykorzystuje również technologię SmartTag, która powoduje, że gotowe produkty leżą tak płasko, jak to tylko możliwe.

Po zakończeniu pracy z maszyną, można złożyć podajnik i umieścić go w kąt pomieszczenia. Model SC5000 pokazuje, że w branży poligraficznej jest miejsce na modele hybrydowe. Urządzenie to pokazuje, że przy odrobinie sprytu i nieszablonowej konstrukcji, każda drukarnia może posiadać cyfrową obcinarkę do arkuszy, zdolną do produkcji szerokiej gamy produktów ciętych i bigowanych, bez konieczności wydawania dużych pieniędzy na matryce tnące lub poświęcania czasu na długie przygotowania.

Ploter tnąco-bigujący : oprogramowanie

Aby zapewnić dokładny produkt końcowy, SC5000 wykorzystuje technologię SmartMark połączoną z oprogramowaniem ColorCut Pro Production Studio. Połączenie to oznacza, że użytkownik urządzenia może wytwarzać szeroką gamę produktów, od jednorazowych prototypów lub małych kartonów, po tysiące etykiet lub gadżetów.

Każda maszyna SC5000 jest dostarczana z oprogramowaniem ColorCut Pro, które stanowi cyfrowe serce całego systemu. Jak każde dobrze zaprojektowane oprogramowanie jest ono intuicyjne, proste w obsłudze i maksymalizuje potencjał sprzętu maszyny przy zachowaniu wysokiego poziomu wydajności.

Jak szybki jest ten ploter tnąco-bigujący ?

Prędkość głowicy wynosi 960 mm na sekundę. Rzeczywista przepustowość zależy od złożoności wymaganego cięcia. Typowy arkusz SRA3 jest cięty w czasie około 20 sekund.

Dla kogo taki ploter tnąco-bigujący będzie odpowiedni ?

Nasi klienci często chcą szybkiego, taniego, bezobsługowego urządzenia, które umożliwi im cięcie i bigowanie w jednym obiegu, z dużym podajnikiem. Wierzę, że mogą to osiągnąć dzięki SC5000.

Czy urządzenie jest łatwe w użyciu ?

Po skonfigurowaniu plotera tnącego na odpowiednią głębokość cięcia i opanowaniu przez użytkownika sposobu tworzenia plików cięcia, co w większości przypadków jest naprawdę łatwe, ponieważ nie ma potrzeby uczenia się nowego programu, wtedy jest on niezwykle łatwy w użyciu. Po zainstalowaniu użytkownicy zwykle wytwarzają produkty w ciągu kilku godzin.

System ten, stworzony z myślą o obciążonych pracą zakładach, poszukujących niedrogiego, wysokowydajnego urządzenia do kompletnego, nienadzorowanego cięcia, wykorzystuje nowy system taśmy ssącej, który w połączeniu z czujnikiem LED powoduje, że górny arkusz w stosie jest oddzielany od pozostałych arkuszy przez system AirbladeLITE. System podawania zasysającego z ciągłym napędem pasowym jest automatycznie zsynchronizowany, aby opuścić i pobrać górny arkusz, gdy jest podawany – i umieścić go na pasie. Zapewnia to niezawodną, bezobsługową pracę, ze szczególnym uwzględnieniem podawania popularnych materiałów, takich jak kartony, etykiety winylowe, poliestry, a nawet “trudne” arkusze laminowane. Gdy dany zadrukowany arkusz dociera do głowicy tnącej, kamera wideo CCD na żywo automatycznie odczytuje zakodowany kod QR i natychmiast pobiera powiązany z nim cyfrowy plik cięcia. Wstępnie ustalone zadania cięcia są przekazywane do głowicy tnącej w celu dokładnego i precyzyjnego wykonania wymaganych zadań. Nie ma więc potrzeby zatrudniania wysoko wykwalifikowanego operatora maszyny.

Szkolenie obejmuje zarówno obsługę maszyny, jak i oprogramowania ColorCut Pro. Oferujemy szkolenia dla klientów, którzy tego chcą, począwszy od instalacji na miejscu i jednodniowego szkolenia, po szkolenia zdalne. Szkolenia te mogą odbywać się w zależności od potrzeb klienta i są na żywo lub wideokonferencji – idealne rozwiązanie w tych niezwykłych czasach! Wsparcie jest również oferowane online, przez telefon, przez Zoom, itp.

Co zawiera zestaw ?

Opcjonalne dodatki sprzętowe obejmują dodatkowe narzędzia do mocowania ostrzy. Opcje oprogramowania obejmują ColorCut Server Station z pakietem oprogramowania ColorCut Pro preinstalowanym na komputerze z systemem Windows. Pakiet oprogramowania ColorCut Pro obejmuje: Job Library Manager; Production Studio; oraz nowy Template Manager.

Nasza opinia

Łącząc technologie płaskie i arkuszowe, ploter tnąco-bigujący ColorCut SC5000 jest idealny do szybkiej, zautomatyzowanej produkcji zarówno nacinania, jak i bigowania lekkich kartonów, opakowań i POS, projektów papierowych i poliestrowych – jak również do produkcji etykiet typu kiss-cut.

Obecnie nie ma na świecie żadnego innego modelu, który oferowałby w 100% niezawodne, wysokonakładowe automatyczne podawanie, wraz z podwójną głowicą narzędziową do cięcia i bigowania. A do tego mobilność, która jest ważna w przypadku mniejszych zakładów.

Nowy, “rewolucyjny” mechanizm podawania arkuszy za pomocą taśmy ssącej zasila podajnik na 1000 arkuszy. Głowica tnąca z podwójnym narzędziem posiada podwójne narzędzie do bigowania obok narzędzia tnącego. Dzięki temu SC5000 może zarówno ciąć, jak i bigować. Te dwa aspekty oraz przystępna cena sprawiają, że SC5000 “przewyższa wszystkie inne urządzenia na rynku wykańczania druku”. SC5000 jest w pełni zautomatyzowany i może być ustawiony tak, aby zapewnić pełną, bezobsługową pracę. Podobnie, będąc cyfrową wykrawarką arkuszy, bez matryc i kosztów konfiguracji, użytkownicy mogą łatwo generować jednorazowe próbki, opracowywać partie prototypów lub wycinać tysiące elementów podczas pełnego cyklu produkcyjnego.

Specyfikacja

 • Rozmiary materiałów : A4 (210x297mm) do A3-plus (320x480mm)
 • Szerokość etykiet : 180-340 mm
 • Długość etykiet : 297-520mm
 • Gramatura/ grubość nośnika : 0,14-0,35 mm
 • Automatyczny podajnik : 85 mm wysokości (odpowiednik 900 arkuszy 80 g/m²) lub 15 kg
 • Narzędzia Ostrza tnące o różnych kątach; podwójne narzędzie do bigowania kartek o grubości do 0,35 mm; długopis do kalibracji
 • Siła bigowania : 750g
 • Maksymalna prędkość cięcia : 960 mm/s
 • Łączność : USB
 • Zasilanie Jednofazowe : AC 110-240V
 • Waga : 115kgs
 • Powierzchnia podstawy : 790x680mm
 • Oprogramowanie : Wtyczka ColorCut Pro 3 (Illustrator lub CorelDraw dla Windows, Illustrator tylko dla Mac); ColorCut Pro Standalone (wysyła pliki zadań do plotera)

Więcej informacji znajdziesz w broszurze przygotowanej przez producenta ( język angielski)

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu skontaktowania się z naszymi doradcami. Z przyjemnością omówimy możliwe zastosowania w Twojej firmie i doradzimy najlepszy produkt w oparciu o Twoje potrzeby. Tak czy inaczej, daj nam znać, jak możemy pomóc Twojej firmie rozwijać się i prosperować.

Naszym klientom pomagamy w prowadzeniu działalności poprzez pomoc w sfinansowaniu prezentowanych urządzeń. Zwiększ przychody firmy bez angażowania znacznych środków własnych.