Jeden z czołowych dostawców i producentów technologii do finiszingu dokumentów, Grupa Plockmatic przejęła brytyjską firmę Watkiss Automation. Akwizycja rozszerzy możliwości Plockmatic w zakresie produkcji wysokiej jakości broszur drukowanych z użyciem technologii tonerowej i atramentowej.

Maszyny Watkiss są sprzedawane przez czołowych producentów systemów druku pod marką PowerSquare. Przejęte przedsiębiorstwo sprzedaje również za pośrednictwem globalnej sieci dilerów offline’owe systemy produkcji broszur, a także gamę wybranych produktów dla introligatorni przez własny zespół sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

Systemy do produkcji broszur Watkiss Automation znane są z najwyższej jakości i dużej trwałości. Niedawno firma wypuściła na rynek model PowerSquare PSQ160, kompaktowe rozwiązanie pracujące zarówno w linii, jak i samodzielnie, które obsługuje coraz popularniejszy format broszur poziomych (tzw. landscape).

W wyniku przejęcia Watkiss Automation stanie się w całości spółką-córką Plockmatic International AB i wejdzie w skład Grupy Plockmatic, do której należy już znany producent systemów wykańczających Morgana. Ich kierownictwa podjął się dyrektor generalny szwedzkiej Grupy Jan Marstorp.

„Klienci na całym świecie używają systemów Watkiss do obsługi coraz bardziej wymagających zleceń na cyfrowo drukowane instrukcje obsługi, materiały promocyjne oraz katalogi personalizowane, często produkowane non stop – wyjaśnia Marstorp. – Zbudowaliśmy globalną sieć zaopatrzenia oraz zespoły marketingu, sprzedaży i serwisu unikalne w branży i jesteśmy gotowi uczynić te potężne systemy dostępnymi dla jeszcze większej liczby klientów”.

Paul Attew, dyrektor sprzedaży w Watkiss, dodaje: „Nasz zespół przez lata rozwijał biznes oparty na potrzebach naszych odbiorców. Wierzymy, że Plockmatic ma największy potencjał wspierania naszych obecnych klientów i obsługiwania nowych. Wiemy, że nasz biznes trafia w doskonałe ręce, a Plockmatic ma wszystko, co niezbędne, by wydobyć z niego pełen potencjał.”

Grupa Plockmatic jest częścią Grimaldi Industri Group, holdingu firm działających w wielu branżach z siedzibą w Sztokholmie.

„Przejęcie Watkiss to dowód na nasze poświęcenie dla klientów i dla sektora wykańczania dokumentów po druku – mówi Salvatore Grimaldi, właściciel i dyrektor generalny Grimaldi Industri. – Znacząco rozszerza ono naszą ofertę i wspomoże naszych klientów w zapewnianiu wartości dodanej ich odbiorcom. Jestem szczęśliwy, mogąc powitać Watkiss w naszej grupie firm.”

Na podstawie informacji firmy Plockmatic opracował TK Poligrafika

Riset Polska jest wyłącznym przedstawicielem Plockmatic